Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mennyit költötök havi...

Szülők! Mennyit költötök havi szinten az egyetemista vagy középsulis gyereketekre? Pl. Rezsi, kaja, albérlet, kollégium, zsebpénz stb.

Figyelt kérdés
2013. febr. 4. 19:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%
Fejenként olyan 50ezer, az egyik középsulis, a másik estin tanul és mellette elkezdett dolgozni, de itt is még több a kiadás mint a bevétel.
2013. febr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos nekünk nyomós okunk volt,lakóhelyünktől távoli iskolát(munkahelyet) váltani és szinte tudtuk,hogy így anyagilag elindulunk a lejtőn lefelé-emberileg viszont felfelé. Bérlet :50000ft(semmi extra),rezsi: 15-17 ezer,Középiskola tandíj: 25000ft,Utazás:16000ft,Kaja :3-fő napi 3-szori étkezés 1500ft-ki kell jönni.Zsebpénz nincs.

Max nagy ritkán nagyszülőktől.

2013. febr. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

"Albérlet minek egy gyereknek menjen kollégiumba ha tanul."


Ja, csak nem jut mindenkinek kollégium. Mi 6-an, ismerősök béreltünk egy lakást, még olcsóbb is lett, mint a kollégium.

2013. febr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
11%

Olcsóbb rezsivel mint 10. ezer Ft?

Persze itt mindig van kifogás nálunk pl; csak a fizetős szakosoknak nem jut kollégium, minden államit elhelyeznek valahova.

A fizetős iskolába meg nem szegény gyerek megy.

2013. febr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk - egyetemisták vagyunk - havi 20 ezer az apanázs, a maradékot oldjuk meg. Szoctámot kapunk, mert nem állunk túl jól anyagilag, plusz ösztöndíjat, én kevesebbet, a húgom többet (szuper szabályozás, pedig sokszor még magasabb is az átlagom, mint neki..), plusz dolgozunk. Ő kollégista, én a párommal élek.

Ezen felül is szoktak segíteni, pl. ha meglátogatjuk őket, mindig küldenek kaját, vagy néha megveszik visszafelé a vonatjegyet, de a fix az a havi 20.

2013. febr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%
Kollégiumban lakok, és minden héten hazajárok (160 km), csak ez kerül 22 ezerbe. Ebédre nem költök külön, azt otthonról hozok (egy adaggal többet főzni anyukámnak már nem nagy költség). Minden egyéb költségemet- könyvek, tanszerek, reggeli-vacsora, szórakozás, torna az ösztöndíjamból állom. Havonta egy 20-ast kapok, plusz a kaja, úgyhogy elég szűkös a keret. Az ember megtanul spórolni.
2013. febr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%

"-menjen kollégiumba":)- "Csalánba nem üt a mennykő!"

Sajna nem mindenki csalán.Persze nem szabad a gyereket burokban tartani,de vannak későn érő típusok vagy bántalmazott,családi terrort megélt gyerekek.Kollégista voltam anno és 15-évval ezelőtt is a farkastörvények uralkodtak!- Soha nem voltam agresszív,de ott folyamatosan verekedtem,védtem a kajám a smink cuccom,ruhám és a gyengébb "falkatársakat".

2013. febr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%
Hát külsősök nem látnak bele mi okból választják némelyek az albérletet...-mások meg a koleszt.Nem hiszem,hogy ítélkezni kéne bárki felett is. Nálunk drága a kolesz 25000ft és külön az ebéd 20000ft
2013. febr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! (persze még jöhetnek) Egyetemista vagyok, és közvélemény kutatás szempontjából kérdeztem :) (a szüleimnek én drága vagyok)
2013. febr. 4. 21:01
 10/25 anonim ***** válasza:
83%

Én itthon élek, bejárós vagyok. Mondjuk sulira számolok általános költségként 1 ezer forintot, ebben benne van nyomtatás, tollbetétek, nyomtatópapír, füzetek, meg mindenféle. Általában ennyi elég, bár azért "trükközök". Jegyzeteket többnyire megkapjuk digitális formában is, szerencsére tudok ingyen is nyomtattatni ha úgy alakul, így rengeteget tudok spórolni a jegyzetek árán. Amit feltétlenül meg kell venni, az kijön a jegyzettámogatásból.

A rezsi (hétköznap 3 főre, hétvégén + 1 főre, olykor a párom is itt van, vagy tesóm párja) havonta 50 ezer forint körül van.

A kaja, szintén a fenti bontásban heti olyan 15 ezer körül van ennyiünknek.

A bérletem 1200 forint és úgy heti 2000 forintot kapok reggelire/ebédre, meg ebből állom általában a fent említett apró költségeket is, ami az egyetem velejárója.

A tisztálkodó szereim viszonylag jó ütemben fogynak, kb pont kijön úgy, hogy havi 1 ezresbe belefér.

Nagyjából ennyi.


Az ösztöndíjam inkább kevesebb, mint több, ruhát magamnak veszek, illetve ezt költöm, ha bulira kell, vagy a páromhoz utazok, ajándékot veszek, közös programok, bármi. A szüleim nem fogadják el, hogy nekik adjam, azt mondják most nem okoz problémát nekik az, hogy eltartsanak, ezt a kis bevételemet pedig inkább tegyem félre és gyűjtögessem.

2013. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!