Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a legjobb megoldás a pénz...

Mi a legjobb megoldás a pénz beosztására? Együttélők, házaspárok: ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Most készülünk összeköltözni a párommal, és azt tervezzük, hogy lesz egy közös bankszámlánk, amire minden hónapban automatikusan megy X összeg mindkettőnktől, és abból menne a kaja, tisztítószerek, háztartási dolgok meg a rezsi. a többi, ami a saját számlánkon van, azt pedig költhetnénk magunkra, pl. ruha, cipő, parfüm, egyéb apróságok.

Mi a véleményetek erről? azért találtuk ki ezt, hogy ne a pénz miatti veszekedéseken csússzon el a kapcsolatunk.


köszi a válaszokat.


2009. szept. 8. 22:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

mi is próbálkoztunk egy jó ideig, de a miénk szétcsúszott.

szerintem melózzatok külföldön, a nyomorgás tönkretesz mindent. :)

2009. szept. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ez korrektül hangzik és kezdetnek biztosan jó, amíg fel nem térképezitek a dolgokat. Ennek később viszont valamilyen szinten változnia kell, mivel ha mondjuk szülsz egy babád, a kereseted jócskán lecsökken, viszont a létszám nőni fog, tehát jó, ha azt is felvetitek, hogy majd akkor megreformáljátok a rendszert.

Sok sikert, boldogságot az összeköltözött életetekhez!

2009. szept. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Épp az előbb írtam a "közös kassza vagy külön kassza" topikba egy sort. A 22:22-es hozzászólásához csatlakoztam, hogy mi így csináljuk. Olvasd el. :)
2009. szept. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

NÁlünk közös kassza van mióta együtt élünk.Tehát többnyire az ő fizujából fizetjük a rezsit,és meg a konyha kiadásait állom.Ez így praktikus,mert nem jön velem kézen fogva mindig bevásárolni.Ha valamelyikünknek elfogy a pénze,akkor szól a másiknak az ad neki.Mindig vannak apróbb személyes kiadások,kozmetikus, fodrász nála egy sör a haverokkal stb...Ezekre mindenki próbál keríteni a saját keretéből.

Nem hiszem,h jó dolog ez a közös bankszámla,mert pl a hentesnél nem fizethetsz kártyával,és nem hiszem,h a pénztárcádban külön van a pénz a kajára,meg a költőpénzed.Nem beszélve az áremelkedésről,és azokról a kiadásokról,amik nincsenek minden hónapban.Persze lehet szórakozni vele,de ki kell fizetni a számlavezetési díjat és a hozzátartozó kártyák díját is.

No meg sosem adnám fel a külön kis bankszámlámat.Az az érzelmi függetlenségem utolsó mentsvára,nem hiszem,h valaha fel fogom számolni őket.

2009. szept. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tökéletes megoldás. A szüleimnél majdnem 40 éve működik. Feltétele persze mindkét részről akkora jövedelem, amiből a szükségletek kifizetése után is marad valami. A legtöbb pár esetében azért van szükség közös kasszára és a kiadások állandó megbeszélésére, mert a muszájkiadások után nem marad felesleg, és egyetlen megfontolatlan kiadás boríthatja az egész havi költségvetést, mínuszba viheti a családot. Nem ott szoktak anyagi viták lenni, ahol a kaja és a rezsi kifizetése után mindkét félnek zsebpénze is marad.
2009. szept. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

elsőnek: köszi, van saját lakásunk, nem készülök disszidálni :)


másodiknak: köszi, remélem működni fog úgyis. majd elkapok valami zsíros melót, aztán lesz sok Gyesem :)


harmadik: olvastam, köszi, hát, nem lehet könnyű, lehet nekünk is kicsit össze kell húzni magunkat, de mi azért meg tudjuk beszélni, hogy ki mire mennyit költ.

2009. szept. 8. 22:42
 7/17 A kérdező kommentje:
azért azt a kis számlavezetési díjat igazán kibírjuk a családi béke érdekében :) remélem semmin nem fogunk balhézni, csak azért szeretném tisztázni a dolgokat már így előre, mert nem vagyunk házasok (és nem is leszünk :) és ha egyszercsak vmelyikünk kiszáll a kapcsolatból, akkor egyikünk se érezze, hogy évekig úgymond eltartotta a másikat, és ezen ne kelljen utólag sem veszekedni...
2009. szept. 8. 22:45
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
nalunk ugy van, hogy mindenkinek van zsebpenze, ugyanaz az osszeg minden honapban. mindenki arra kolti, amire akarja. a tobbi megy a kozos szamlara, amibol fizetjuk a kajat, rezsit stb. amiota ezt kitalaltuk, mar egy eve, nem vitaztunk penzen. sok sikert.
2009. szept. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Nikcsi ***** válasza:
100%
Nekunk kulon bankszamlank van, kulfoldon elunk. Itt ismerkedtunk meg, neki akkor mar volt egy en meg akkor kezdtem el hivatalosan is dolgozni, a munkahelyem nyitott egyet. Mi kezdetektol fogva kozos kasszan vagyunk. Ha en vasarolok az en kartyamat hasznalom, ha o, akkor az ovet. O is megvesz aprosagokat a sajatjan, en is. Nagyobb dolgok vasarlasat mindig elore megbeszeljuk, akinek tobb penz van a szamlajan, az fizeti. Most hogy gyesen voltam a babankkal termeszetesen o allta a nagyobb a dolgokat, nagybevasarlas, tankolas stb. en meg foleg a gyerek dolgait fizettem. Sosem volt ebbol vitank, sosem nezegettuk hogy ki eppen mennyivel szallt be adott honapban. Szamlakat fizetesaranyosan kezeljuk, o fizeti az internetet, telefont, biztositast, autot, en meg a tobbit. Nyugodt szivvel hasznaljuk egymas bankkartyajat, nincs problemank ebbol.
2009. szept. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
Mi külföldön élünk (férjem nem magyar). Minden költséget ált. az ő pénzéből fizetünk (van kártyája mindkettőnknek a számlájához), az én fizetésemnek nagy részét eltesszük a gyerekünknek egy számlára folyamatosan illetve a gyerekre költünk belőle, csak akkor költök még belőle, ha a szüleimnek küldök valamit vagy ajándékot veszek valakinek. Sosem csinálunk belőle ügyet, hogy ez kinek a pénze. Nem ezt nézzük. Jó ötlet a közös számla, csak a nagyobb kiadásokat kell így megbeszélni.
2009. szept. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!