Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek ár/érték arányban...

Szerintetek ár/érték arányban melyik a legjobb választás Laptop, notebookban? Az ár 130e forint. Ha valóban érdemes, akkor lehet max.150e pénz. Sajnos le vagyok maradva a Laptopok hardverinformációval kapcsolatban.

Figyelt kérdés

Felhasználásról:


Szoftveres:

-Amire használom: internet, weboldal programozás, (ezzel kapcsolatban több program futása) Sokszor használok Photoshop-ot, és szerkesztek képeket.

-Amire nem: Nem játszom rajta, pláne nem nagy hardverigényű FPS játékokkal.


Hardverigény: (amit biztosan tudok)

kellene bele: 1-2GB RAM,

elég a legkisebb tárolókapacitású HDD,

kártyaolvasó nem kell,

webkamera nem kell,

a formadizájnért nem akarok fizetni,

képernyőméret: min. 14 inch

Full hangkártyát megint csak nem használok,

illetve min. 2órás aksi idő.


2011. jan. 19. 10:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Olyan vélemények érdekelnek elsősorban, akik több típust használtak már és nem csak azért mondják, hogy az "XY" típus a legjobb, mert éppen szeretik azt a márkát.
2011. jan. 19. 10:11
 2/8 anonim ***** válasza:

igazából áraknál egybe vannak a gépek, lenovo, dell, hp, amik ajánlottak ennyiért, szerintem.

kamera meg mindenbe van, és 15'4 szinte mindegyik. általában 3 Gb rammal.

2011. jan. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értem, miért itt kell megkérdezni az embereket konfigokról stb., mikor erre van olyan fórum is, ahol olyanok szólnak hozzá, akik értenek is valamihez.
2011. jan. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem szeretek Intel-es gépet ajánlani, de mivel sokat Photoshopozol, az Adobe pedig szeret Intelre optimalizálni, muszáj leszek.


Válogatni ezek közt érdemes:

[link]

[link]


Mindkettőben jó erős kétmagos proci van (a másodikban sokkal erősebb).

Az elsőben 2, a másodikban 3GB memória.

A merevlemez a notebookoknál átlagos 320GB

Kártyaolvasó majd' minden notebookban van, kamera mindben.

A kijelző mindkettőnél 15,6"-os.

Az akkuidővel nem hiszem, hogy gond volna.


A 150 ezres határ közelében már inkább a márkát és a "formadizájnt" fizettetik meg. Sokkal komolyabb gépeket annyiért sem kapni.

2011. jan. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszed ,hogy a kérdésedre tud valaki is jó választ adni ? Jelenleg nálunk lehet kapni Packard Bell,Compaq, Acer, Benq, Lenovo,Asus,Fujitsu,Alienware,Toshiba,Samsung,Apple ,HP,Dell,Sony,Msi,Gigabyte,Siemens,Albacomp,stb laptopokat és kb mindegyik előbb felsoroltból van vagy 50 típus,azaz kb hétszáz (700 ) féle . Még kimondani is sok ,nem hogy ismerni mindet . Senki nem ismeri mind a 700 gépet ,így senki sem tud köztük egy helyes sorrendet fölállítani,ahhoz túl nagy ez a választék.
2011. jan. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az általad felsorolt dolgokra ez, vagy egy hasonló paraméterekkel rendelkező, más márkájú laptop lenne az optimális. Viszont mindenképp olyat vegyél amin 2 év garancia van (vagy a Dell esetében 3 év). [link]
2011. jan. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1-TOSHIBA 2-ACER 3-SONY ezek a legkitartóbb márkák laptop téren teszteik is bizonyítják...
2011. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egybe írom a válaszaimat, úgyis tudni lehet, hogy kinek szól


-pont a fórumokon találkoztam igazán márka elfogult emberekkel, vagy olyanokkal, akik valamilyen márkákkal dolgoznak (persze ha találtál olyan ami tényleg nem ilyen akkor kíváncsian várom a linket)


-"aszinkronforgogep"

A Photoshopot gyakran használok és azt tudtam, hogy memóriaigényes, de azt nem, hogy Intelre optimalizál.

Az itthoni és munkahelyi PC-m Intel, ezért nem tudom, hogy viselkedik mással. (mondjuk azért nem szerkesztek kiadványokat. :-)

-Köszönöm a linket, megnéztem őket. Ezek ár/érték arányban nagyon jók! És normális laptop kinézetük van. :-)


-Sonyt nem kérek, köszönöm. Úgy vagyok vele mint telefonban a Nokiával...


A többieknek is köszönöm a válaszokat.



-Ha benne van a kamera, az önmagában nem baj, csak éppen nincs rá szükségem.

2011. jan. 19. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!