Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összedőlt minden mint a...

Összedőlt minden mint a kártyavár.29 évesen se feleség/se barátnő, se munka. Merre tovább? Hogyan tőrjek ki ebből

Figyelt kérdés
29 éves vagyok.1.5 éve nincs munkám.7 évig dolgoztam egy helyen,18 éves korom óta dolgozom.Több szakmám is van,de nem tudok elhelyezkedni.1.5 éve elveszítettem a munkámat,ezzel együtt a párkapcsolatomnak is hamarosan vége lett,volt egy hitelmentes autóm amiért évekig dolgoztam,de mivel volt egy másik hitelem,azt fízetni nem tudtam így vitték az autómat annak fejében,akkor végleg befordúltam.A barátnőm 4 év után lelépett az volt hab a tortán.Itt élek anyámmal 29 évesen csóróként,vissza kellett költöznöm,ennek fejében soha nem volt alami rózsás a viszonyunk.Igaz már hitelem nincs,de életem se.Az évek alatt felépített kis életem,pár hónap leforgása alatt romba dőlt.Egyre mélyebre süllyedek a gondolataimba és abba hogy merre tovább.Próbálok pozitívan gondolkodni,de jelenleg ahol élek semmi munka nincs.A legjobb megoldás külföld lenne,de egy fillérem sincs hogy útnak indúljak.Anyámtól már nem kérek,mert így is elég sokat segített,egyáltalán azzal hogy van hol aludnom és van mit ennem,és ezzel ki is fújt az életem.Se barátnő se semmi,se szex.A jelenlegi állapot minden csak nem élet.Tanácstalan vagyok...valami tipp?
2013. febr. 23. 13:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú történet!:'( De mégis találtam benne pozitívat! :) Már nincsen hiteled! :) Sok embernek még az is a nyakában van. Szerintem ha külföldre szeretnél menni, akkor valahogyan meg kéne próbálni, valahonnan szerezni rá keretet, mert elindulni a legnehezebb, és kimenni tényleg csak úgy lehet, ha van tartalékod, nem pedig a vakvilágba. Ez nem a te hibád, hogy így alakult, mert nagyon sok ember jár sajnos így. Majd kilábalsz belőle meglátod. A lényeg, hogy legyél résen, ha találsz valami lehetőséged rögtön ugorjál! Ez csak egy átmenet állapot! Nehogy depresszióba zuhanjál, mert szükség van még a józan észre a haladáshoz, és hogy sikerüljön tenni valamit!
2013. febr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnálom, hogy ez történt veled, és megértelek, mert én is voltam hasonló helyzetben.

Én a helyedben még utoljára kérnék anyukámtól, vagy bárkitől annyi pénzt, hogy ki tudjak menni külföldre. Most egyelőre valami "rosszabb" munka is megtenné, mosogatás, bármi, egy pár hónapig, amíg összeszeded magad, és találsz másikat. Persze a kölcsönkért pénzt visszaadnám. Szerintem most ez a legfontosabb, a többi ezen után jönne.

2013. febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Milyen több szakmád van? Manapság egy jó szakmunkás talál is munkát,ha nem helyben akkor máshol.Minden nap céltudatosan kéne keresned munkát ,és a neten hirdetni magad képpel,önéletrajzzal.Ha magadbaroskadsz nem fogsz kikászálódni a rossz helyzetedböl,csak magadat tudod kirángatni ebböl úgy hogy összeszeded magad és mindennapod azzal megy el hogy erre koncentrálsz .
2013. febr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
De attól is függ milyen az a jó szakmunka. Pl kűműves, ács, festő, mérnök, szakács.. De vannak munkák amikkel azért nehezebb elhelyezkedni. De én is azt tanácsolom még utoljára kérjél anyukádtól, mert utána már ha találsz munkát külföldön, vissza tudod adni.
2013. febr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
45%

Ne haragudj, de amit leírtál az nekem csak nyavajgásnak tűnik. Az hogy nincs életed csak rajtad múlik, ne mástól várd a csodát. Rengeteg embernek szűnik meg nap mint nap a munkahelye, van rossz viszonya a szüleivel, hagyja el a párja vagy csak nehéz időszakot él meg, de egy felnőtt embernek ki kell tudnia ebből mászni.

Adósságod már nincs, ennek örülj, van több szakmád is. Ha nincs munka ott ahol laksz akkor menj te a munka után. Én Szegedről költöztem fel Pestre hogy jobb munkát találjak. Én két évet éltem Amerikában, volt 300 000 ft-om amivel kimentem és kész, mégis feltaláltam magam. Egy kis induló tőkét nehogy már ne tudj összeszedni, ha igazán akarod. Elhagyott a párod, és? Annak is biztos meg volt a maga oka, nem Ő volt az igazi, inkább örülj hogy most megvan minden esélyed hogy rátalálj arra akivel igazán le szeretnéd élni az életedet. Minden rajtad múlik, mindig minden változik, neked is változtatnod kell a hozzáállásodon különben nem jutsz egyről a kettőre.

2013. febr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

ma 13:24



Ne haragudjál de te elolvasod amit írok?Ez nem nyavajgás,persze gondoltam hogy annak jön le a dolog.Igen te elmentél egy másik városban..ahhoz nem pénz kell?Ha nincs munka akkor vajon miből szedjem ösze azt a pénzt amiből tovább tudok állni.Ha nekem lenne 300 ezer ft-om akkor nem itt lennék.De mivel nem vagyok bünöző csak tsiztes munkával tudom előteremteni,de mivel munka nincs így elég nehéz.Bármit bevállalnék minden szó nélkül hogy legyen annyi pénzem hogy tovább álljak,még mosogatni is el mennék vagy bármi alja kuli meló hogy legyen miből kimenni.

2013. febr. 23. 13:29
 7/23 A kérdező kommentje:
A nincsből nem tudok pénzt csinálni...
2013. febr. 23. 13:30
 8/23 anonim ***** válasza:

Nézd a jó odalát nincs hiteled és jobb ha most derült ki, hogy a barátnőd bajban nincs veled mint házasság után.

Próbálj majd közmunkára jelentkezni az is jobb mint a semmi.

2013. febr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

Igen, olvastam de ugyanaz a véleményem. Nekem sem volt sokáig bejelentett munkahelyem, mégis meg tudtam élni és nem lopásból-csalásból. Ráadásul nekem semennyi családi hátterem nincs, nem tudtam hazaköltözni anyámhoz, nem kaptam segítséget, csak magamra számíthattam. Sőt, még nekem kellett a családomon segítenem. Ülhettem volna és sajnálhattam volna magam, de nem ezt tettem. Lehet hogy nálam azért alakult ez ki mert tényleg csak az volt amit magamnak teremtettem és élelmesnek kellett lennem, de hiszem hogy bárki meg tudja csinálni.

Rengeteg embertől hallom ugyanezt, hogy "jaj de szerencsétlen vagyok, jaj de rossz nekem, de jó lenne ez

meg az, de hát hogyan" stb. de ez nem visz előre.

Nem bántásból mondom ezeket Neked, hanem pont ellenkezőleg. Nem az tesz jót aki veled együtt sír és simogatja a fejedet hogy milyen nyomorult vagy tényleg...

2013. febr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Jenci te vagy az? :/
2013. febr. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!