Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fel vehetem a Strazsek családn...

Fel vehetem a Strazsek családnevet?

Figyelt kérdés
A dédapám Strazsek néven született, de felnőtt korában megváltoztatta, hogy magyaros neve legyen és ne üldözzék. Én viszont szeretném felvenni az ősi családi nevünket, de azt olvastam, hogy családi nevet csak akkor lehet változtatni ha az új név magyaros. Ez abban az esetben is igaz ha a dédapám nevét akarom felvenni vagy csak akkor ha teljesen új családi névről van szó, amilyen nem szerepel a családfámban?
2013. febr. 23. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha a dédapád magyarosította, akkor nem veheted fel a régi nevét.
2013. febr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs akadálya, de azért eressz 1 telefont az anyakönyvi hivatalba, ott biztosra mondják.
2013. febr. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem igaz, hogy csak akkor lehet. Bármilyen esetben változtathatsz családnevet, kivéve ha valamilyen különleges nevet akarnál felvenni, pl. Kossuth, Széchenyi stb., de a dédapád nevét természetesen minden gond nélkül felveheted, hiszen megvan rá a familiáris alapod. Én már csak tudom, végigmentem a procedúrán...
2013. febr. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen.
2013. febr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Idegen hangzású nevet NEM választhat!
2013. febr. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, egyáltalán nincs igazad, én nemhogy idegen hangzású, hanem konkrétan idegen vezetéknevet vettem fel... tavaly...
2013. febr. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na persze, ide mindenki azt ír, amit akar.

Én meg felvettem az Oriza Triznyák nevet.

2013. febr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!