Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a férjemmel?...

Mit csináljak a férjemmel? "Elfolyik" a pénz a kezéből.

Figyelt kérdés

Alaphelyzet: én keresek 200-at, ő kb. 300-at. Megbeszéltük, hogy az én fizetésemből élünk, az övét úgy tekintjük, hogy nincs, az teljes egészében megy megtakarításra.

A fizetésemet havonta utalással kapom, mindkettőnknek van kártyája a számlához.

Ő nagyrészt készpénzben, hónap közben össze-vissza kapja, kisebb adagokban.


A költés se konkrét dolgokra megy el (tehát nem költséges hobbi vagy egyéb ilyen), inkább csak baromira nem számol utána, a zsebében van, kihúz egy bankjegyet és sok-sok apróságra elmegy belőle.

Egyedül a hiteltörlesztést hagytuk az ő számlájához kötve.


Tehát van két főre 200, ebből a megélhetésünket kellene fedezni, rezsi, élelmiszer, egyebek. Szerintem ki kellene jönnünk ennyiből, a rezsi se vészes, kb 40e tokkal-vonóval, a telefonom ráadásul "ingyen van", mert az apámmal közös cég nevén van, én sokszor bedolgozom neki a munkám mellett, ezért pénzt nem kérek, hanem övé a telefonszámlám, illetve a diákhitel törlesztésem. Cserébe sok fordítási és ügyintézési munkát elvégzek helyette, amit beleépít a szolgáltatása árába.


A félretett pénz nagy részét már apám számláira átmozgattuk, mert teljesen megbízható és okosan kezeli a pénzt. Ami nála van, az rendben is van.


Nem voltam soha ez az "add le a pénzt és majd én rendelkezem", de kezdek ott tartani, hogy be fogom kérni a bevételeit, nálam lesz és havonta én teszem be a bankba. Ő meg szabadon használhatja a számlámhoz kötött kártyáját - havi 200 ezres kerettel.


Ebben a hónapban ZÉRÓ pénzt tett félre (500e Ft-ból!!!), mondván kaját vett, lányát magánorvoshoz vitte és ő is volt magánorvosnál. Összegszerűen rákérdeztem, az orvosi kiadások kb 30 e volt. Plusz kocsijavítás 30 körül.


Mit csináljak? Tényleg arra folyik el rettentő sok pénz, hogy nem számol utána a kiadásoknak, csak elkölti. Kajára nagyon sok megy el, lövése, hogy szeletelt, előre csomagolt sajtot, felvágottat vegyünk.


Tényleg vetemedjek arra, hogy bekérem a bevételeit minden este, elpakolom egy borítékba és beviszem a bankba hónap végén egy külön megtakarítási számlára - amihez neadjisten nem adok neki hozzáférést? VAgy azonnal lekötöm, mert ahhoz ő sem nyúl hozzá?


Mondom, azért vagyok dühös, mert nem vesz semmi konkrét drága dolgot, napi szintű dolgokra folyik el iszonyat mennyiségű pénz. Házra gyűjtünk, nagyon jó lenne a 300-at havonta eltenni.


Mi a megoldás?


2013. febr. 28. 20:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%
Nem hiszem, hogy a férjed, főleg ahogy kiveszem már volt egy házassága, szívesen leadná a fizetését az apósának. Ha ennyire anyagiaskodsz, és parancsolgatni akarsz neki, HAMAROSAN TE IS EX- LESZEL!
2013. febr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
35%

Ne legyél ilyen anyagias.

Joga van élni.



Nekem is volt ilyen párom ,egy idő után lapátra tettem , nekem ilyen smucig ember nem kell.

2013. febr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
hát beszélj vele mondd neki el így ahogy leírtad... mondjuk nekem elég furcsa, hogy a semmire megy ki ennyi pénz nem akarok vészmadárkodni de lehet van valami nője vagy prosti.. amúgy a nővéremnél is ugyan ez volt és ott nő volt a képben...
2013. febr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Miért marja le mindenki a kérdezőt (ismételten, szokás szerint)? Ott van, MEGBESZÉLTÉK, hogy az ő fizetéséből élnek, a férj fizetését meg félreteszik. Gondolom egyébként, hogy a kérdező sem ragaszkodna a 300 ezer utolsó fillérjéhez, ha azt látná, hogy a férje igyekszik azon lenni, hogy sikerüljön félretenni. Egyébként elég bolond az az ember, aki fél millából havonta nem tudja megoldani azt hogy éljen is meg még félre is tudjon tenni. Akinek ez nem elég, az szomorú. Szerintem ebből a pénzből mindkét igényt bőven ki lehetne elégíteni, ezért nem kell lesmucigozni a kérdezőt.

Kérdező, az lehet, hogy igaz, hogy a férjedet bántja, hogy az apukádnál van a pénzetek, ez kicsit olyan, mintha "nem az övé volna", nem ő volna a családfő. Ezen szerintem változtass. Amit még javasolni tudok, hogy kérd meg a férjed, ne csak úgy kihúzza a zsebéből a pénzt, hanem amit költött, azt vezessétek egy füzetbe és hó végén mutasd meg neki, hogy mi mindenre ment el a pénz és kérd meg, hogy a következő hónapban engedje, hogy te kezeld a pénzt és nézzétek meg a különbséget. Persze te se sajnálj magatoktól pár dolgot, de gyanítom, ha 300 ezer elmegy havonta fityfenékre, akkor az nem csak pár dolog, hanem jelentős pénzkidobás.

2013. febr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%

"Nekem is volt ilyen párom ,egy idő után lapátra tettem"


Igen az ilyenek a semmitérő tanácsok. "Tedd lapátra, ha egy sms t találsz: "én nem élnék ilyennel" stb. Gondolom azért írnak ilyen bölcs tanácsokat, hogy ha nekem nincs pasim, neki se legyen.

2013. febr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Pendulum92 ***** válasza:
55%
Én azt nem értem, hogy tudnak egyesek 3an 60-70 ezerből élni, másoknak meg 500 ezer is kevés. nem csesztetésként, de mire tud elmenni más ember fél évi fizetése egy hónap alatt?
2013. febr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Az kis semmiségekre megy el a legkönnyebben, nem is gondolnák sokan. Nálunk is baj van ezzel, 2 éve élünk együtt, de még mindig nem sikerült megszoktatnom vele, hogy spóroljon egy kicsit...
2013. febr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Pendulum92 ***** válasza:
100%

Amúgy egyszerű a dolog, tudja, hogy jól keres, él nem foglalkozik, nagylábon él.


Ez a majd én megoldom és külön számlára utalom a pénzt dolog nem működik, mert az nem kölcsönös megegyezésen alapul, hanem zsarnokoskodás. Próbáld megbeszélni vele, hogy most az a legfontosabb, hogy legyen saját házatok. Ha őt ez nem érdekli, verheted a fejed a falba is.

2013. febr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%
Rezsi tokkal-vonóval 40 ezer? Komolyan irigyellek, ha ebben minden benne van, nem semmi. Hol éltek, hogy csak ennyi az összes rezsi?
2013. febr. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Ez a majd én megoldom és külön számlára utalom a pénzt dolog nem működik, mert az nem kölcsönös megegyezésen alapul, hanem zsarnokoskodás."

- Valóban hibázott a kérdező abban, hogy elkülönítette a pénzüket, de igazából a férj sem semmi, mert ha nem kölcsönös megegyezésen alapul a dolog, akkor meg minek egyezik bele? 2. mondatban áll, hogy megbeszélték. Lehet, hogy a férj csak rábólintott a feleség kérésére, de minek bólint rá, ha ő meg nem úgy gondolja? Én még mindig a füzetet javaslom, mert így tényleg nem tudni, mi minden felesleges dologra megy el a pénz, úgy meg talán ő is rádöbbenne, hogy a listának a fele fölösleges.

2013. márc. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!