Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beperelhet az anyám szülőtartá...

Beperelhet az anyám szülőtartásért?

Figyelt kérdés
Eddig együtt laktam vele, a nevelőapámmal és a féltestvéreimmel. Mostanra nagyon elegem lett belőlük, ezért elköltözök néhány barátnőmmel közös albérletbe. Eddig hazaadtam minden pénzemet, de a költözés után nem érzem jogosnak, hogy továbbra is pénzt akarnak tőlem. Nem keresek annyit, hogy nekik is adni tudjak és már nem is akarok nekik semmit adni. Anyám most azzal fenyegetőzik, hogy beperel szülőtartásért.
2013. márc. 1. 09:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Perelhet,de fizetheti a perköltséget is.

Van pénze a féltesóidat nevelni,nevelőapád is ott van .


Ráadásul ha a te megélhetésed veszélyeztetné,akkor se itélnék meg ha egyedül nyomorogna.

2013. márc. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Lényeges az is,hogy milyen idős édesanyád, van-e valamilyen súlyos betegsége,ami akadályozza a munkában, esetleg, mozgássérült? Dolgozik egyáltalán? Testvére(i)d, nevelőapád dolgozik-e? És ha igen,valóban a lehetőségeiket kihasználva? Rengeteg dolgot meg kell ilyenkor vizsgálni!
2013. márc. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Be ne dőlj már neki, ilyen nincs. Felnőtt ember, senkinek nem kötelessége őt eltartani. Ez röhej. Szíved joga, ha nem akarsz neki egy fillért sem adni, sőt jogos is a részedről. Ne engedd butaságokkal zsarolni magad. Ha elmenne beperelni téged, csak jól körberöhögnék őt.
2013. márc. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

nem hiszem h megítélik neki


amíg aktív korban van és mehet dolgozni addig biztos nem

akkor kérhet ha munkaképtelen vagy nem tudja fenntartani magát Az eltartás kiterjedhet a szülő gondozásával kapcsolatban felmerülő költségekre is. Ugyanakkor nem köteles fizetni az a személy, aki ezáltal saját megélhetését veszélyezteti.

2013. márc. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem se dőlj be neki, csak rád akar ijeszteni. Max beperel, de nem kapja meg.

(Egy olyan anyának aki zsarol egy forintot sem adnék amúgy tovább)

2013. márc. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem eselyes, hogy nyer...
2013. márc. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyád tiszta szégyen,miért kéne neked pénzt adnod. Főleg ha már saját élted van, s mi az hogy szülő tartás, ilyet még sose hallottam.
2013. márc. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Magyarország Alaptörvénye

XVI. cikk


(4) A nagykorú gyermekek kötelesek rászoruló szüleikrõl gondoskodni.


Azt, hogy ki a rászoruló, gondolom majd a bíróság dönti el, nem tudom vannak-e erre még külön jogszabályok, de most nincs kedvem utána nézni, mert Te is meg tudod tenni. Google a barátunk. Viszont nagyon valószínű, hogy ha anyukád munkaképes, plusz az élettársa is az, akkor nem ítélnek neki szülőtartást. Hiszen akkor nem rászoruló.

2013. márc. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen beperelhet rokontartásra.
2013. márc. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A nevelőapám dolgozik, anyám meg főállású anya. Nem túl sok pénzük van ráadásul most még az én családim és a leadott pénzem is ki fog esni. Remélem tényleg igazatok lesz és vagy nem fog belevágni ebbe a pereskedésbe vagy nem fognak neki semmit megítélni. Azért diákmunkából nem keresem halálra magam. :(

2013. márc. 1. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!