Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Úgy érzem,...

Mit csináljak? Úgy érzem, hogy "kinőttem" a gimiből, de ezt az anyám nem érti

Figyelt kérdés

Új barátaim lettek,akik már nem gimnazisták.Velük sokkal jobban érzem magam és ha a gimibe vagyok,úgy érzem,hogy megfulladok.

Elegem van,hogy folyton csak vihognak és kavarnak,az órákon alig csinálunk valamit(pedig egy jó hírű iskoláról van szó).Ezért az értelmetlen órákról eljövök,ha nem írunk dogát vagy valami,de mindig van igazolásom.A dolgozatokat is megírom,önállóan jelentkezek felelésre és félévkor is négy egész fölött volt az átlagom.Szóval nem vagyok rossz tanuló,de úgy érzem,hogy ez az egész nem nekem való.Anya meg folyton vitázik velem,hogy sose lát tanulni és hogy mindig máshol vagyok,nem segítek neki semmit.De ha nem vagyok itthon egész nap,akkor miért én mosogassak el,amikor nem is használtam semmit a konyhából pl.?!

Azt mondja,hogy azért unalmasak az órák,mert nem figyelek.De ha ezek a dolgok nem érdekelnek,akkor nem tudok rájuk odafigyelni...

Mit csináljak,hogy ezt megértse és hagyjon élni?



2013. febr. 27. 15:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
84%

Inkább próbálnál meg lassan felnöni és nem ilyen hülyegyerek módra nyafogni!!!!

Elöször legyen meg az érettségid, mert anélkül semmi esélyed bármilyen munkát is találni vagy továbbtanulni.


A "barátaid" nem derül ki, hogy mik ha nem gimnazisták, de valószinü a szöveged alapján, hogy inkßabb naplopók, akiknek jó, ha a 8 általánosa megvan és egyelöre a szülök zsebén élösködnek.

2013. febr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
92%

Kötelesség is van a világon.

Igaza van az első hozzászólónak, ne nyafogj gyerekes dolgokon.

Mosogatni (pl.) meg azért kell, mert otthon laksz, neked is csinálni kell valamit.

2013. febr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
88%

Négyes körüli átlaggal hogyan unatkozol? Ha még szín ötössel mondanád ezt, megértenélek, na de így elég hülyén hangzik...


Ez így ovis sírás-rívás, ugyanaz, amit a korosztályod bármely tagja csinál: senki nem érti meg, különleges, többre hivatott, mint a többi stb-stb. Közben nagyra vagy a 4-es átlagoddal és pár tányért sem vagy képes elmosogatni.


Vagy megérted, mi a visszás abban, amit írtál, vagy nem, de akkor sem anyukád a hunyó ebben az ügyben.

2013. febr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 A kérdező kommentje:

A "már nem gimnazisták" nekem azt jelenti,hogy MÁR elvégezték a gimnáziumot.

Van köztük egyetemista,de van,aki csak utazgat,vásárol és jól érzi magát a világba.Külön életük van,a szüleiktől Nem nyafogok,de szerintem nektek is elegetek lenne,ha csak ezt hallgatnátok,ha otthon vagytok.

2013. febr. 27. 15:54
 5/81 A kérdező kommentje:

Azokból a tantárgyakból,amik kellenek a továbbtanuláshoz 5-ös vagyok.De amikhez az ég világon semmi közöm nem lesz,azokból miért erőltessem meg magam?

Ha itthon vagyok,akkor meg nem takarítani akarok,hanem pihenni vagy tanulni.Nem azért járok haza,hogy rendbe tegyem azt a helyet,ahol alig vagyok és más cuccait pakolgassam.

2013. febr. 27. 15:57
 6/81 anonim ***** válasza:
90%

Remélhetöleg anyádnak lesz annyi esze, hogy 18 évesen elküld, hogy élj meg egyedül...


Az olyan haverok, akik utazgatnak - azokat a szüeli pénzelik, vagy valami nagy disznóságban vannak benne.

2013. febr. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
93%

Rossz a hozzáállásod.

Anyudat sajnálom.

2013. febr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
11%
bírd ke, nekem is szörnyű volt, ráadásul kétannyelvűbe jártam 5 éven át... kínzás volt. Én be se mentem azokra az órákra, ahol a tanárok felolvasták az anyagot a tankönyvből, mert nem.:) Leérettségiztem, aztán lediplomáztak és mindig 5-10 évvel idősebb barátaim voltak, akikkel végigbuliztam a huszonéveim háromnegyedét.:) Nagyon szuper volt!:)))
2013. febr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
86%

Ha valóban annyival érettebb lennél a vihogó osztálytársaidnál, akkor felmérnéd ésszel, hogy tetszik, nem tetszik, MOST MÉG AZ A DOLGOD, hogy tanulj és iskolába járj, NE az iskola mellé.


Amíg 18 nem vagy, ez a kötelességed.

Az élet nem csak szórakozásból áll.


Majd ha érettebb leszel, arra is rájössz, hogy akkor is van tennivaló egy lakásban, ha csak a fejedet álomra hajtani jársz haza.

2013. febr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
14%
jav: lediplomáztam (bocsi, kicsi a klavi)
2013. febr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!