Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A reggel nálatok is egy...

A reggel nálatok is egy bolondok háza? Milyen bevált módszereitek vannak?

Figyelt kérdés
Mi négyen vagyunk, két óvodás, két dolgozó felnőtt. De sokszor úgy érzem mire beérek a munkahelyre már letudtam 3 műszakot egy gyárban :)

2013. márc. 4. 09:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Este kirakom az asztalra a poharakat,tanyerokat.Hütöbe meg egy helyre rakom a reggelit(ma pl:lekvár,nutella,vaj,méz)Reggel csak kikapom .Teát elöre leszoktam fözni szinten este.Kave csak egy gombnyomás.Szendvicset munkaba szinten elözö este bekészitem.Illetve a többiek elött kelek.10 perccel hamarabb(KICSIKNEK megkenni a reggeli kenyeret)ha tojas stb van,akkor is 10 perccel hamarabb allok fel,de minden kéz alá készitve.Mosogatni nem mosogatok.Egybe szedem,be a mosogatoba,várjon meg:)))
2013. márc. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Elsö vagyok ruhat is kiteszem este mindenkinek,igy azzal sincs gondom:))bekapcsolom.a.radiot es a zene feldob:))
2013. márc. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Bevált módszerem nincs :) de mi így csináljuk:

Este kikészítjük a ruhákat, a gyerekek is kiválasztják, mert ne reggel keressük be mindenhol a piros Thomasos felsőt:) Ébredés után míg a férjem zuhanyzik, öltözik addig én bevetem magam a konyhába, odateszem a kávét, kipakolom a gyerekek ételét, magamnak általában csinálok egy szendvicset amit elviszek, mert reggel még nem tudok enni. Bemegyek kelteni a gyereket, általában férjem eddigre végez és átveszi őket. Én be a fürdőbe, addig ők szépen felöltöznek, esznek, nyávognak. A kicsik és a Nagy is :) Nekem elég 20-30 perc, hogy elkészüljek teljesen, mire végzek a férjem indul. Ilyenkor szokott rájönni a gyerekekre a pisi-kaka... Úgyhogy mi 10 perccel később indulunk. Oviba be, gyorsan átöltöztetem őket, (még szerencse, hogy ikrek és egy csoportba járnak), utána nyomom a gázt, hogy beérjek dolgozni.

Most hogy két hete itthon vagyok a gyerekekkel betegség miatt, inkább csinálnám ezt a futást.

Egyébként talán annyi tippem van, hogy ne idegeskedjetek, mert az a gyerekre is átragad.

2013. márc. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk két kamasz van reggel :-)

Csak szervezés kérdése, ne aggódj, kialakul!


Itt apu elindul fél hatig, akkor jövök én, elkészítem a tízóraikat, meg a reggelimet.

Gyerekek közben maguktól kelnek, reggeliznek, készülnek, szerencsére két fürdő van :-)

Addig elmosogatok, felseprek, miegymás.

Mikor elindultak ők is, enyém a terep, még marad fél órám elkészülni.

2013. márc. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy időbe volt olyan, hogy mind a 4-en 6-kor keltünk és 7-kor ment a busz. Anyu, apu, tesóm és én :) Reggelente mindig a fürdőm ment a vita, mert minden más ki volt készítve. De senki nem akar bebújni a friss ruhába fürdés előtt. Végül úgy oldódott meg a dolog, hogy anyum, apum most már hamarabbi busszal jár :)
2013. márc. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Még annyit tanácsolnék, hogy szoktasd rá a srácokat, mihamarabb maguktól öltözzenek, terítsenek.

Ez most persze sokkal zűrösebb, hisz könnyebb odaadni a ruhát, mit vegyen fel, és néha el is lehet késni miatta, de hosszútávon érdemes.

2013. márc. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nos: apa felkel összekészülni. anya-én-megetetem a kisbabánkat. ezután keltem a 2 nagyot. babuci elvan,apa kávézik. sorban mennek mpsdóba,majd öltözni-már tudnak egyedül,3 és 5 éves-. annyi h este mindent kikészitek,reggel pedig ébresztés előtt kinyomom a fögkrémet,felteszem az ülőkét a wc-re stb. reggeli nincs,azzal elmenne a reggel,oviban esznek.
2013. márc. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Gyorsabban megy minden, ha este előre elkészíted a ruháikat, és te vagy az aki felöltözteted reggeli után őket.Közvetlenül indulás előtt.


Az meg elengedhetetlen, hogy a gyerekek keltése előtt már 1,5 órával te talpon legyél.

2013. márc. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A ruhákat mi is kipakoljuk reggel, de nagyon nehezen kelünk mindannyian. A legnagyobb baj, hogy a férjem használhatatlan reggel, de igyekszem betörni :)

Utolsó! Ez a másfél órát te tudod tartani? És mit csinálsz? Én így is fél órával kelek korábban, hogy elkészüljek, kipakoljam az ételt, de ez is 6 órási ébredést jelent. Ha hamarabb kelnék, azt azért tenném, hogy őket is felkeltsem ennyivel korábban, talán több idővel nyugisabban telnének a reggelek. Viszont sajnálom őket felkelteni. Így 40 perc van az indulásig.


Mások indulás előtt mennyivel keltik a gyerekeket??

2013. márc. 4. 14:56
 10/14 anonim ***** válasza:

1,5 ra hamar elmegy, még a mosogatás is belefér. Nem beszélve arról, hogy nyugodtabb vagy, és nem feszült. stresszes.Öltöztetni én mindig közvetlenül indulás előtt öltöztettem, hogy ne melegedjen rájuk a cucc, ne egyék le stb.

Fogmosás is öltözés előtt, reggeli után volt, nem felöltözve.

2013. márc. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!