Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a sógornőm...

Mit lehet tenni, ha a sógornőm leendő férje utálatos velem és az anyosomat meg a többieket ellenem akarja forditani?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: mi a párommal már 4 éve együtt vagyunk, nemrég költöztünk össze..ő az én leendő sógórnőmmel (a párom nővére) kb 2 éve ismerkedett meg, yorsan megkérte a kezét, és idén lesz az esküvőjük juliusban..Látom rajta, hogy a párom szüleinek nyalja a seggét, bocsánat a kifejezésért..De ők ezt nem veszik észre, örülnek inkább, hogy milyen kedves..De bármikor családi ebéd van, akkor valamivel belémszur, és mivel nekem nincs olyan "beszélőkém", hgy csipőből vissza tudjak neki szolni, ezért nemtudom mit lehet ilyen esetben tenni..Ha elkezdem őt szidni, vagy rosszat mondani rla, akkor meg én jövök ki hülyén..a párom szülei nagyon jol állnak anyagilag, nemtdom, hogy talán ez okozza e azt, hogy ugy sietett a lánykéréssel, hogy bebiztositsa magát.. egyébként engem is eljegyzett a párom, tehát nem vagyok rá féltékeny, nekem nem is hiányzik egy esküvő, jol megvagyunk igy is.. mit lehet ebben a helyzetben kezdeni?ti mit gondoltok?

2013. márc. 4. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérd a párod segítségét az ilyen esetekre. Mi is beszólunk másnak ha valamelyikünket bántják.

Talán észre veszi magát a pasas, ha a párod szól. Nem kell ám nagy monológokra gondolni elég csak egyszerű

2013. márc. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak sajnos a párom is "oa van érte", birják egymást nagyon és akkor amikor én ezt szová tettem, hogy mindig nekem szol be, akkor a párom szerint még én voltam az érzékeny, aki mindent felfuj...
2013. márc. 4. 14:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a leendő férjed kiáll melletted vagy éppen kiröhögi, akkor nincs gond. A leendő sógornőddel milyen a viszonyod?
2013. márc. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk a sőgornőmmel jol megvoltunk, de ő is változott azota, amiota ezzel a pasival van..más lett a mentalitása, viselkedése, beszéde, szal minden...emigy jol megvagyunk, csak néha ugy érzem, hogy erőltetnem kell vele a "joizű" beszélgetést..
2013. márc. 4. 14:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Előbb utóbb ők is kiismerik. Előbb majd a párod a sógornő meg a legkésőbb. Szerintem azért egy leendő férjtől elvárható hogy megvédjen még akkor is ha felfújod az ügyet, még akkor is ha nem neked van igazad. Nyilván nem arról beszélek hogy menjen párbajozni , de lehet neki is célozni hogy ez a társamnak nem esik jól.

De légyszi írj 1-2 példát hogy lássuk hogy csipkelődik vagy te vagy e érzékeny.

2013. márc. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mi az anyosommal egymás szomszédai vagyunk.. a multkor mikor átmentem hozzá, akkor épp egy olyan müsort nézett a tv-ben ami arrol szolt, hogy egy anyos mennyire bántja a menyét..(mi viszont normálisnak mondható viszonyban vagyunk)Meséltem ezt a sogornőmnek a férjjelöltje előtt, hogy még milyen jo, hogy mi joban vagyunk anyukáddal..és addig dumáltunk erről, hogy viccelődni kezdtünk és mondtam én is, hogy hát igen mi is itt kinn az udvaron csatázunk(mármint az anyosom meg én ) ezen mi ketten a sogornőmmel nevettünk, viszont a vőlegényjelölt beszolt rögtön, hogy: ja minden viccnek a fele igazság..na mondom jol van..

meg miota itt lakom azota szedtem fel pár kg-ot(3-4)ami szinte semmi, mert normális testalkatu vagyok...valahogy feljött ez a téma, hogy biztos nyugisabb vagyok itt, mint otthon és azért szedhettem fel, erre bevágja, hogy akkor ha havonta még felszedek ennyit meg annyit az évente ennyi meg annyi..a lényeg, hogy egy vicces összeg jött ki, amit ugye persze nem szedek fel, csak ő bezsolt.. erre mindenki röhögött, beleértve a páromat is.. nekem meg rosszul esett.. tehát mások előtt nevetségessé tesz(vagy probál)ami sikerül is neki..

beszéltük, hogy én még nem szeretnék kisbabát, majd az esküvő után, de a lényeg, hogy még várunk mi vele, erre beszol, hogy de miért nem?amikor egy nő életének az ad értelmet, hogy kibabát szülhet..NA! de én nem azt mondtam, hog soha nem fogok szülni, hanem azt, hogy mi még ne tervezzük..csak ő kiforgatta a szavaim és ugy állitott be, mintha soha nem akarnék gyereket..

Szal ilyesmik...hülyének állit be..

2013. márc. 4. 16:22
 7/10 A kérdező kommentje:
Bármilyen témában amiről épp szo van megprobál rosszként kihozni engem...persze aztán az anys is kap a lehetőségen és beszol...
2013. márc. 4. 16:24
 8/10 anonim ***** válasza:
sztem tetszel neki. ez olyan kb mint amikor oviban pistike megrángatja julcsika haját mert ciki lenne bevallani h oda van érte
2013. márc. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ezzel a pasival az a fő gond, hogy un. "sajátos humora" van. Vannak ilyen típusú emberek, akiknek a viccei mindig a bunkóság határát súrolják, de saját magukról azt hiszik, hogy nagyon eredetiek, jópofák, és mindent kommentálniuk kell. Van aki bírja ezt, van aki utálja...

Te pedig úgy látom, hogy kicsit már túl vagy érzékenyítve erre az egészre. Tehát ha a pasi jó reggelt kívánna, abban is azt éreznéd, hogy a karikás szemed, vagy a kócos hajad miatt szólt be. Ráadásul az ilyen emberekkel szemben valóban az a legjobb taktika, ha néhányszor olyasmivel vágsz vissza, amitől őt nevetik ki. Ha ez neked nem megy, akkor sajna nincs más megoldás, mint vagy a többiekkel együtt nevetni, vagy úgy tenni, mint ha észre sem vennéd. A példák amiket leírtál, normál "üzemmódban" max. rosszul megfogalmazott, vagy idétlen megjegyzésnek tűnnek. Nyilván ő sem gondolja komolyan, hogy ha szeretitek egymást anyósoddal, akkor egymás torkának ugranátok, vagy hogy bálna méretűre hízol az idő előrehaladtával, és egyáltalán nem akarsz majd gyereket.

2013. márc. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Másokkal is így viccelődik, vagy csak veled ilyen mókás?

Mert ha az előbbi, akkor valóban csak kicsit bunkóbb a stílusa, van, akiknek ilyen sajátos a humorérzéke.

A mondjuk szerintem nem valami jó, hogy a barátod nem áll ki melletted.

2013. márc. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!