Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elköltözök kell szülői...

Ha elköltözök kell szülői lemondó nyilatkozat?

Figyelt kérdés
Van egy két éves kislányom. Apjával a kapcsolatunk tönkrement. Tipikusan az az ember, hogy semmit sem kell megbeszélni, majd az idő helyrehozza. Már 5 éve van ez, bennem felőrlődött minden. Mikor terhes lettem, azért tartottam meg a babát, mert azt hittem meg fog változni minden. De igaz a mondás a gyerek nem oldja meg a problémát, nem tart össze családot. Most már én is ezen a véleményen vagyok. Szeretnék szétköltőzni. Vettünk közösen nagyon sok mindent, de mivel a számlák az ő nevére szólnak, így hiába van bármibe pénzem, jogilag nem jár nekem semmi. Pedig legalább 500 E Ft ról van szó. Többször elköltöztem tőle kislányommal rokonhoz/baráthoz, visszajöttem, mert csak bizonyos ideig maradhatok náluk. Jelenleg nincs hová mennem, főleg gyerekkel. Vagy anyaotthon vagy utca. Már eljutottam arra a szintre, hogy nem tudok a saját lányommal foglalkozni. Alig várom, hogy lefektessem aludni, ne kelljen vele foglalkoznom. Nem szeretek vele játszani, sőt nem is játszok vele. Hisztijei totál kiborítanak, rá is kiabálok. Tudom, hogy nem vagyok anyának való. Egy ideje azon gondolkodom, hogy itt hagyom az apjának és kimegyek az utcára lakni. Ha elhagyom a gyerekem kell valamilyen lemondó nyilatkozatot tennem,hogy az apja megkapja az egyedül nevelő szülő miatt a magasabb összegű családi pótlékot? Lemondanék minden szülői jogomról. Ehhez kell valamilyen nyilatkozat?
2013. márc. 4. 22:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Ha ahhoz meg tudtad szülni a gyerekedet, hogy megmentse a haldokló házasságotokat, akkor embereld már meg magad, és ne a gyereken töltsd ki a dühöd, haragod, szerencsétlenséged.


Az a kicsi nem tehet arról, hogy ilyen szülei vannak.


Bár...lehet, hogy jobb lenne neki egy ilyen "anya" nélkül. Aki önként, dalolva lemond a gyerekéről, azért, mert idegesíti, az sz*r ember szememben.


De ez csak az én véleményem, lehet lepontozni.

2013. márc. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sok fázison átmentem, mire erre az elhatározásra eljutottam. Probáltam több helyről segítséget kérni. De mivel nincs pénzem, hogy el tudjunk indulni albérletbe, így csak az anyaotthon van. Nem tudom merre vannak, nem tudok segítséget kérni, hogy valaki oda elvigyen. Legalább a lányom pár váltó ruhájával és pár játékával. Jobb lesz a lányomnak nélkülem, nem lesz mindennapos üvőltőzés, cirkusz és folyamatosan nem kell végignéznie ahogy összeverik az anyját.
2013. márc. 4. 22:34
 3/14 A kérdező kommentje:
Lemaradt: Pont, hogy őt nem akarom büntetni, hogy egy ilyen anyával kell együttélnie.
2013. márc. 4. 22:38
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Hívj fel pár otthont kérj segitséget ne hagyd a lányodat egy erőszakos emberrel.

2013. márc. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne ez nagyon durva. Szerinted aki egy felnőtt nőt agyonver amellett biztonságban lenne a kislányod?
2013. márc. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Verèst azèrt kapom, mert nem engedem, hogy az anyja nevelje a lànyom. Ő keres neki ovit, vezènyeli le a keresztelőjèt, születèsnapjàt. Nekem csak a papìrok alàìràsa miatt. Ha merek szólni/ ellenkezni, hogy én valami mást szeretnék= verés. Lányát nem bántaná.
2013. márc. 5. 00:24
 7/14 A kérdező kommentje:
Kislányom is jobban szereti az apját. Sokat sírok, félre vonulok, alvási, gyomor bajaim is vannak. Reggel nehezen kelek. Ha itthon van az apja vele játszik. Ha nincs addig sír míg fel nem ébredek. Képtelen vagyok a gyerekemmel játszani, míg az apja folyamat játszik vele. Szőrnyű anya vagyok, jobb lesz nélkülem neki. Anyaotthonba mennénk 1 év múlva se tudnánk hová menni.
2013. márc. 5. 00:34
 8/14 anonim ***** válasza:

Hogy alakult így? mikor volt az első verés?

Dolgozol?

2013. márc. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azaz dolgoztál? Van munkahelyed, ahova visszamenj?
2013. márc. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Első verés terhesen volt. Van munkahelyem, de ott nagyon sokat kell éjszaka is dolgozni, sokszor kell hajnalba menni mikor még se bölcsi, se ovi nincs nyitva vagy épp éjjel végeznék. Nem tudnám megoldani, hogy hová rakjam a gyereket.
2013. márc. 5. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!