Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyeddel kapcsolatos kérdésem,...

Gyeddel kapcsolatos kérdésem, jelenleg gyeden vagyok, a második gyermekemet kb:2010. április vége, május elejére várom! Ebbe az esetbe jár-e gyed a másodikra, az elsőre pedig az apa igényelheti a gyest? Az új törvény szerint!

Figyelt kérdés
2009. szept. 13. 10:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy jogviszony alapján csak egyféle ellátás jár. Apuka csak akkor lehetne gyesen ha Te a neked járó ellátást átengeded neki. Te egyszerre nem vagy jogosult gyedre és gyesre is, így nincs is mit apukának átengedni. Ez a jelenlegi szabályozás szerint is így van és nem tudok arról, hogy ez jövőre változna.
2009. szept. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Megerősítem az elsőt! Egy ellátás jár, hiába lesz két gyereked! Nálunk szerencsére úgy jött ki, hogy uramnak átadtam a gyes igénylést, én pedig táppénzre mehettem, míg a második meg nem született.
2009. szept. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!