Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "kell" miért "elvárás",...

Miért "kell" miért "elvárás", esetleg törvény (? ) hogy együtt kell élni a házastárssal?

Figyelt kérdés

jelenleg el vagyok jegyezve, de a párom annyira uralkodós típus, hogy én szeretném ha megmaradna a saját kis "vackom" ahova el tudok vonulni

jelenleg 3 éve együtt vagyunk totál jól működött ez mindig, hol én mentem, hol ő jött hozzám - (majdnem)minden nap együtt alvás, szerintem a gyerek lelke sem sérülne, elvégre az ember fia nem helyhez kötődik, mint pl egy macska.


örülnék, a lehurrogás helyett logikus válaszoknak


2011. máj. 25. 21:25
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
36%

Amíg kicsi a gyerek, addig a biztonságot főleg a napirend adja neki, tudja ki mikor bukkan fel, mikor van "egyedül", stb. Illetve később, amikor közösségbe kerül, felmerülhet benne, hogy másoknál miért van máshogy? Érhetik kellemetlen kérdések, mert el se váltatok, de mégse laktok együtt.

Viszont nagyobb gyereknél nem látok gondot ebben, egy elfoglaltabb, utazgatós munkájú férjet se lát többet a gyerek, mint ahogy nálatok lenne a leosztás.

2011. máj. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
30%
Első vagyok: kisgyereknél az egyik szülő fizikai hiánya (napközben, vagy egy-egy napra) nem olyan vészes, de azt nem tartom jó ötletnek, hogy ő legyen hurcolva ide-oda. A saját környezete fontos neki élete első néhány évében. Ilyenkor inkább az apának kellene ingáznia a két lakás között.
2011. máj. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
76%
Az uralkodására hivatkozol, hogy azért nem akarsz vele együtt élni. Amúgy vágynál rá? Mert nagyon úgy tűnik az első mondatból, hogy csak miatta nem akarsz összeköltözni.
2011. máj. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
72%
Érdekes kérdés. De talán a legkézenfekvőbb válasz erre a praktikusság. Csak egy helyet kell fent tartani, egy helyet kell takarítani, egy helyet kell berendezni. Kinek van pénze két lakásra/házra? Így egyszerűbb megoldani a gyerekfelügyeletet, mert akármikor el kell mennie az egyik embernek, nem kell odahívni a másikat, és megvárni, amíg odaér, stb. És hogyan döntenétek el, hogy a gyereknek melyik legyen az otthona? Vagy két helyen is berendeznétek neki a gyerekszobát? Azért az sezrintem egy kicsi gyermeket megzavarhat. És csak egyszer maradjon a másik lakásban a kedvenc plüssfigura, aznap nem lesz alvás. :-) Egyébként én más logikus magyarázatot nem látok erre. Ezenfelül persze van ennek érzelmi oldala is, legalábbis én imádom, hogy minden nap a férjem mellett alhatok, megnyugtat a jelenléte, és szeretem vele tölteni az időt.
2011. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem az ember jó esetben olyanhoz megy hozzá,akivel együtt tud és együtt is akar élni.

A saját zug igénye a legtöbb embernek megvan,de ehhez elég egy külön dolgozó,pihenő szoba is vagy egy nyugodt délután a kertben.

Ha a másik természetét nem bírjuk elvilseni,azon hosszú távon a külön élés sem segít.Akik uralkodni szeretnek,azokkal a gyereknevelés sem lesz könnyű,hisz az ő szavuk szent.Miből gondolod,ha nem tudsz emiatt együttélni vele,akkor együtt tudsz majd nevelni vele egy KÖZÖS gyereket úgy,hogy ne az övé legyen az utolsó szó?

2011. máj. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ahhoz érdemes hozzámenni akit szeretsz és nem tudsz nélküle élni. Persze jó néha külön lenni,de én nem tudnám elképzelni azt hogy akit igazán szeretek,annyira hogy hozzámentem feleségül ne mellettem ébredjen reggelente. És ez később a gyereketeknek sem lenne jó,pont amiatt amit már előttem leírtak páran.

Mindenképpen gondold át hogy biztosan ő e a megfelelő ember a számodra,mert ha bajod van a természetével az hosszú távon (akár külön-akár együtt éltek) nem lesz jó.

Ha összeköltöztök ott is be lehet rendezni külön szobát neked,és ha félre szeretnél vonulni nyugodtan megteheted. Amúgy ezt a dolgot felvetetted már neki,hogy szeretnél külön élni?

2011. máj. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

21:28:

szerintem a gyereknek az étel, a szülő és a napirend fontos, nem a hely

21:30:

lenne saját környezete, kettő is

21:31és21:46:

igen, csak az uralkodás a problémám, ami soha nem fog változni - ez nem okoz problémát, csak együtt élésnél! így eddig is jól elvoltunk

21:38:

igen, két helye lenne, amúgy nálunk nincs közös kassza, soha nem segített semmiben, a gyerekét viszont segíteni fogja és a legtöbb oldalon itt, azt olvastam , egy nőnek ügyelnie kell arra, ne legyen kiszolgáltatott válás esetén el tudja magát és gyerekeit tartani


de majdnem minden nap együtt alszunk

21:52:

mellettem ébred


említettem már neki, hogy kellene mégtöbb szobás lakás, amikor elvonulhatok, mintha itt sem lennék( a külön élést próbáltam bevezetni)hát kiakadt :(


de még van időm esküvőig, meg miegyéb

2011. máj. 25. 22:10
 8/42 anonim ***** válasza:
85%

"ez nem okoz problémát, csak együtt élésnél!"


Még! Mert még csak elméletben van gyereketek! Ez a felállás,amit tervezel az elvált szülők gyerekének a sorsa.Egyszer apánál,egyszer anyánál és mindenki fizeti a rá eső részt a gyerek nevelésében.Ehhez kár összeházasodni.

2011. máj. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

egyszer anyánál, egyszer apánál, de 90%-ban EGYÜTT anyával és apával!!!

ahogy most is EGYÜTT alszunk, eszünk, hétvégézünk és nyaralunk

én csak hozzá költözni nem akarok!

2011. máj. 25. 22:26
 10/42 A kérdező kommentje:

helyesbítek:

99%-ban EGYÜTT mindkét szülővel

2011. máj. 25. 22:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!