Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor kezdik el utalni az...

Mikor kezdik el utalni az özvegyi nyugdíjat?

Figyelt kérdés

2013.02.11.-én hunyt el a férjem.A nyugdíjintézetbe rögtön beadtam a papírokat az özvegyi nyugdíjjal kapcsolatban.Mennyi idő múlva kapom meg az első rokkant nyugdíjamat?Idén töltöm a 60. életévemet,13 éve kapom a rokkant nyugdíjamat(50%),ami jelenleg 28400ft.Et kiegészítve kapom majd az özvegyi nyugdíjamat,vagy ezt az összeget (28400ft)elveszik tőlem és csak az özvegyi nyugdíjat fogom kapni?

Válaszukat előre is köszönöm!



2013. márc. 10. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom mikkor utalnak de a te nyugdíjadat nem veszik el, az a te jogosultságod, az özvegyit meg a férjed után kapod.
2013. márc. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elég hamar el szokták kezdeni folyósítani az özvegyi nyugdíjat. Légy egy pici türelemmel. Most egy évig fogod kapni a férjed nyugdíjának az 50 százalékát a tiéden kívül és 62 éves korodtól pedig a férjed nyugdíjának a 30 százalékát. A köztes egy évben nem kapsz a férjed után, csak a magadéra számíthatsz.
2013. márc. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 10. 18:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ideiglenes özvegyi nyugdíj 60%, nem 50.

Ha tényleg rokkant vagy a megfelelő százalékban, akkor az egy év leteltét követően azonnal kapod az özvegyi nyugdíjat, ha nem akkor, mikor betöltöd a rád irányadó öregségi korhatárt, ami 63 év.


Itt a törvény:

[link]


45§-tól kezdődik.


A férjed egyébként nyugdíjas volt? Mert ha nem, tovább tart az ügyintézés.

2013. márc. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!