Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok rossz házasságban nem...

Sok rossz házasságban nem válnak el a felek, de mondjuk külön élnek. Miért? Közrejátszhat, hogy ha elválnak, a másik fél halála esetén nem kap özvegyi nyugdíjat? Vagy más anyagi megfontolás.

Figyelt kérdés
Ezért inkább papíron "együtt maradnak".Az özvegyi nyugdíj egyébként milyen esetben jár,és mennyi az összege.Viszont, ha nem válnak el , akkor a másik fél betegsége (pl-agyvérzés) köteles a házastársát ápolni,.Ha jól tudom, de világosítsatok fel,ha nem.Ezzel a kérdéssel azt boncolgatnám, érdemes kilépni,egy rossz házasságból legálisan is, vagy jobban " megéri" ha hivatalosan együtt maradnak.
2010. jan. 27. 07:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét esetnek van elönye is meg hátránya is. HA csak azért nem tudnak együtt élni, mert nem értik meg egymást, de egyik se "rossz ember", akkor az anyagi oldal mindenképpen együtt a kevésbé nehéz (ha mindketten becsületesek a másikkal). Ha viszont valamelyiknek új kapcsolata van, akkor már a legtöbb esetben nem nagyon megy a "csak papiron együtt"-dolog.

El tudok olyat képzelni, hogy emberileg kedvelik egymást, csak éppen párként nem jönnek kiegymással. Ha hosszú évekig éltek együtt, akkor - legalább is nekem - nem lenne probléma, hogy a másik betegség esetén rám szorul.

Hogy mi a jobb, azt csak at adott pár tudja eldönteni és ott is idövel változhat a helyzet.

2010. jan. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen esetek 90%-ában az anyagiak játszanak közre. Az én ismerősi körömben is van ilyen, aki nem akarja "osztani" a vagyont. Inkább fizet az asszonynak havonta x forintot, csak ne váljon el.
2010. jan. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az özvegyi nyugdíj cak akkor jár,ha házasok.De ha külön élnek,és ezt nem vallják be,de kiderül súlyos büntetés jár érte.Okirathamisitás ( a halálkor hagyatéki jegyzőkönyvet vesznek fel,,és abban az örökösöket meg kell nevezni)és csalás.Elég egy rosszindulatú ember,aki feljelent,nem érdemes megkockáztatni.

Akiket én ismerek,azok azért nem válnak el hivatalosan,hogy a vagyont ne kelljen megosztani,maradjon egybe a gyereknek.A vagyonmegosztás is pénzbe kerül.

2010. jan. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
együttélés esetén is jár az özvegyi nyugdíj, 10 év együttélést kell igazolni 2 tanúval. Ez apukám élettársának sikerült is, holott sosem voltak együtt 10évig...
2010. jan. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen példát én momentán 1 tudnék mondani!

Ők azért nem tették meg hogy elválljanak, hogy ne kelljen biróságra járni hónapokon keresztül!

Külön vannak már 3éve a férfi fizeti a gyerektartást!

Normális emberek igy is csinálhatják de gondolom ők nem terveznek új házasságot!

2010. jan. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ismerősöm már ezer éve nem él a volt férjével, mi több, van 1 új pasija, akitől van 1 4éves kisfia. eléggé csórók, lehet, h nincs pénzük a válóperre...
2010. jan. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt talán tőlük kellene megkérdezni.Nem láthatunk bele az emberek érzelem világába.
2010. jan. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!