Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tettél volna ebben a...

Mit tettél volna ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Adott egy nagymama. A férjével él éveken keresztül, egyetlen egy fiúk van. A férfi 60 km-rel arrébb dolgozik egy másik városban. Hétvégente hazajár. Megismerkedik egy nővel, gyereket terveznek, a nő megszüli. A nagymama (vagyis a férfi anyja) borzasztóan befolyásolja az új apát. Elégedetlen az unokája anyjával, mert nem orvos vagy tanár és az unokája is lány lett..pedig fiút várt. A friss szülők szétmennek az anyós viselkedése miatt. A pici unoka néha látogatja a nagyszüleit. A nagypapa imádja őt, a nagymama már kevésbé. Próbálja átformálni: olyan ruhákat ad rá, ami neki tetszik és a balkezességről is próbálja leszoktatni. A 6 éves kislány nagyon makacs és ragaszkodik a szokásaihoz. A nagymama a kislány előtt szidja a kislány anyukáját, balhét kreál és hazaküldi a kislányt. Főzni nem tud az asszony, mindent a nagypapa végez. Az apuka, akivel a kislány nem igazán szokott együtt lenni (két hónaponta egyszer-úgy, hogy a férfi minden nap kétszer elmegy a ház előtt) váratlanul meghal. A nagymama megutál minden gyereket, mindekivel összeveszik és a temetőben azt kiabálja, hogy "minden gyerek dögöljön meg". A nagypapa csendben tűri, az unoka olykor-olykor felkeresi a nagymamát, de a nagymama az unokáját soha. Számon kéri rajta azt, hogy az apukáját soha nem kereste..

Pár év múlva, amikor a kislány 16 éves lesz, a nagypapája is meghal. A nagymama egyedül marad, még jobban begőzől és az unokát hibáztatja a nagypapa halála miatt, ugyanis a nagymama állítása szerint a kislány nem szerette őket, nem is látogatta a nagypapát. A nagymama szövetkezik a szomszéd asszonnyal, neki ígéri a házat, akik cserébe támogatják őt (ám a háta mögött minden rossznak elhordják). A kislány nem keresi a nagymamát, mert amikor beszélne vele mindig leszidja. Az örökséget másra hagyja, az unokáját utálja.

Ti megpróbáltatok volna kibékülni a nagymamával vagy inkább kerülnétek nagy ívben az unoka helyében?


2013. márc. 11. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Te vagy ez a lány mi? Hagy a francba, majd a szomszéd eltemeti, vagy ha nagyon kell a ház próbálkozz, ilyen embernél mint a "nagymama" semmit nem tehetsz úgy sem. Abból amit leírtál ez az öregasszony soha semmikor semmilyen szinten nem volt sem anya, sem feleség sem nagymama. Ennyi. Tessék elfelejteni szépen, akad sok más értékes ember ebben a hazában keress azok között. Ezt meg felejteni. Az anyának semmi köze hozzá, az apa sem volt túl gyakori vendég a lányánál. Semmi nem köti a lányt a vénasszonyhoz. Ha viszont a lány mégis az örökségre bazírozik, és ezért képes lenne tartani a kapcsolatot a "nagyanyjával" akkor az öreglánynak csak sikerült önmagából valamit elültetni a lányban.
2013. márc. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen én volnék ez a lány. A hagyatéki tárgyalásokon túl vagyok. Lemondtam mindenről csak azért, hogy ne legyek vele abszolút kapcsolatban. Így maradt egy fél ház (aminek a másik fele az övé és jelenleg még ő a haszonélvező). Az autónál is 50-50% volt, de arról teljes mértékben lemondtunk. Nem akartam befolyásolni a válaszolókat azzal, hogy én hogyan döntöttem..

Egyébként kicsit hibásnak érzem magam én is, mert ha esetleg máshogy viselkedek, akkor nem lenne ilyen pocsék helyzet most..

2013. márc. 11. 16:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Szánnám, de messziről, mert nem ép, és büszke lennék, hogy már hatévesen több eszem volt nála és az apámnál. Én elvből sem kérek bocsánatot, ha tudom, hogy nincs miért. Rosszul esik, ha ok nélkül gyűlölnek, de ilyen áron senki társasága nem kell.
2013. márc. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!