Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hasonló helyzetben mit tettél/...

Hasonló helyzetben mit tettél/tennél?

Figyelt kérdés
Több mint 10 éve elváltunk.A kamasz lányom viszont megint pityeregve jött haza láthatásról.Az új feleséget ki nem állhatja,a féltesókat szereti,az apját is szeretné,csak az szinte rá se hederít.Véleményem szerint soha nem foglalkozott vele az apja annyit,hogy normális viszony legyen köztük.
2011. nov. 9. 00:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak annyit tudok hozzászólni,hogy sajnálom. Nálunk is ez a helyzet,bár én együtt vagyok a párommal,de szerintem már nem sokáig. Kb annyira szereti a lányunkat,mint a macskáinkat. Ijesztgetem,hogy baj lesz ebből később,de nem hajlandó változtatni. Annyit írnék még,hogy már nem tart sokáig a lányod elhagyatott érzése,nemsoká felnő.és totál leválik az apjáról érzelmileg.Az már egy másik dolog,hohy mikor bánja ezt meg a volt férjed.
2011. nov. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kiderült,hogy kapott két egyest /ezekről én tudtam,megbeszéltük,javította őket/,kiderült,hogy utolérte a diákszerelem-mindenért le lett szidva.Annak idején a gyámhivatalban kikötötte,hogy hozzá ne vigyen leckét láthatáskor!!

Az új feleség faggatja,hogy ugye azért akar kollégista lenni,mert elege van belőlem és a páromból..

Szóval,te mit tettél,tennél hasonló szituban?

2011. nov. 9. 01:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerencsétlen gyerek vergődik csak,

mert mindkét szülője fúj az exére, és az új párjával van inkább elfoglalva, mint ővele!

2011. nov. 9. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Ne látogassa az apját. Lányodnak kell ez ügyben dönteni!!! Ha azt válszolja nem szeretnék vele találkozni akkor tudasd az apjával, lánya nem kiváncsi rá.

Ha a volt férjed követeli a láthatást, akkor írj egy levelet a gyámhivatalnak. A lányod amikor az apjánál van nem engedi, hogy tanuljon. Továbbá a volt férjed felesége a lányodat ellened hergeli. Amikor a gyermeked hazatér a láthatásból lelkileg teljesen megviselt állapotban fogadod stb.


A láthatási jog rendezése:


A létrejött egyezséget a gyámhivatal, illetőleg a bíróság jóváhagyja, ha az megfelel a gyermek érdekének és a láthatás céljának. A gyerek érdeke mindenek előtt: nem lehet azt az egyezséget jóváhagyni, ami ellen az ítélőképessége birtokában lévő gyermek kifejezetten tiltakozik.

2011. nov. 9. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 bánomisén ***** válasza:
Ha kamaszkorú már a lányod, akkor el tudja dönteni, hogy neki ezekre a láthatásokra szüksége van, vagy sem. Ha azt mondja, hogy nem, akkor nem megy és kész. Az eredetileg megállapított láthatást lehet utólag módosítani, amikor azt megállapították, még kicsi volt a lányod, azóta meg eltelt 10 év.
2011. nov. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szegény gyerek! Te az apja ellen hergeled,az új feleség pedig ellened. Ha a láthatást a Gyámhivatalban rendeztétek,akkor nem a gyerek érdekeit néztétek. Ha csak kéthetenként találkozott az apjával,akkor nem is alakulhatott ki közöttük normális apa-gyerek kapcsolat.

Soha nem értettem,hogy ha elválnak a szülők,a saját sérelmeiket miért a gyereken keresztül vezetik le.

Abba kell hagyni mindkét részről az egymás elleni "harcot". A lányod akkor menjen az apjához,amikor akar.

Egy tini nem tud önállóan véleményt alkotni,hiába állítják sokan ezt. Nagyon befolyásolhatók ebben a korban,főleg,ha még szerelmesek is.

Te csak annyit tehetsz,hogy nem mondasz neki véleményt az apjáról. Illetve az apával kellene beszélni,hogy ő is állítsa le az új nejt.

Akkor van remény arra,hogy néhány év múlva a lányod jó kapcsolatot tartson mindkét szülőjével.

2011. nov. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A legrosszabb kamasz korban van...

Te mint anya annyit tehetsz, hogy sokat beszélgetsz vele, segíted (nem kioktatod). Helyre kell billennie mert most minden kusza benne. Ahhoz már nagylány, hogy el tudja dönteni, hogy akar-e menni az apjához vagy sem. Erről is beszélgess vele. Ne szidd a másik nőt, legalább tőled ne ezt hallja, hidd el tudja ő, hogy milyen az a másik....

Én hiszek a szeretetteljes anya-lánya kapcsolatban, és a kommunikáció erejében. Máskülönben összezavarod őt, és kicsusszan a kezedből...

2011. nov. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A gyámhivatalt szeretném kihagyni,jó lenne békésen rendezni a dolgot-ráadásul akik szerint tényleg ne vigye át apukához hétvégére a tanulnivalót,illetve akik bejönnek zárt kapun keresztül,azok számomra nem tudnak hitelesek lenni..ez bizony megtörtént.

Néhány válaszoló szerint az apja ellen hergelem a lányomat.Ezt honnan veszitek?Egy árva szót nem szóltam a történtek után sem az apjának,sem az új feleségnek..csak nem tudom,gy jobb-e?Ha nem teszem szóvá,azt hiszik,hogy a gyerek el sem mondta,vagy hogy én ezt így helyeslem, s még jobban támadják a gyereket.

Ha szólok,akkor még azért is megdorgálják,mert panaszkodni mert..holott a páromnak sírta el magát amikor hazajött (ő volt épp akkor itthon).

Szóval próbáltam én már csendben maradni is,meg beszélni is.Értelmét nem sokat láttam.A leányzó pedig mint írtam szereti a tesókat.

Elpanaszolja nekünk,hogy a középső gyerekkel nem is foglalkoznak semmit,csak a nagyobbikkal,aki kihisztizi ezt magának,meg a kicsivel,azzal is csak azért,mert ordít.

Nem lehet legyinteni az ilyen panaszaira,mert én őt meghallgatom,s mindig megbeszéljük a dolgokat,helyet adunk a mi értékrendünkben a világban tapasztalt történéseknek.Kritikai érzéke pedig igen remek!

Szóval igen nehéz helyzet.Menne is meg nem is-ha megy sírva jön,ha nem megy hiányoznak neki a kicsik..Ezen egy gyámhivatal sem tud eligazodni.

2011. nov. 9. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!