Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzek el? Mit mondjak...

Költözzek el? Mit mondjak anyának? Megütött a nevelőapám.

Figyelt kérdés

A mostohaapámmal és az anyával élek.A mostohaapám próbál úgy viselkedni,mintha gazdagok lennénk,de ez kimerül nála abba,hogy évente egyszer elvisz minket egy drága nyaralásra és ott 800 képet csináltat magáról,utána azokat mutogatja itthon fűnek-fának.Amúgy csak magával foglalkozik,csak magának vásárol,önimádó.Itt él velünk,többet keres,mint anya,de sose ad pénzt egy számlára se,hagyja,hogy anya fizetéséből fizesse a számlákat és a háznak a hitelét is,amit anya a pasi rábeszélése miatt vett meg.

Mondta,hogy úgy készüljek,hogy idén Egyiptomba megyünk,én pedig közöltem,hogy vele sehova nem megyek,mert elegem van a képmutatásából és hogy minden nyaralás arról szól,hogy őt kell fotózni és anyával számoljuk a napokat,mikor jöhetünk már haza,itthon ő meg előadja,hogy milyen jó volt.Erre elkezdett velem veszekedni,hogy milyen hálátlan vagyok és hogy ezt még megbánom,stb.Fogtam magam és ott hagytam,had üvöltsön magába(folyton dührohamai vannak).Mikor hazajöttem,kérdezte,hogy megint a drogos barátnőmnél voltam-e(aki amúgy nem drogozik,csak ő hiszi azt) és erre rákérdeztem,hogy arra gondol-e,akit folyton úgy bámul,hogy majd kiesik a szeme.Gyűlöli a legjobb barátnőmet,mert ő szókimondó,folyton pörög és bármit talál ki,azt megvalósítja.

Elkezdtünk veszekedni,hogy neki már elege van abból,hogy én mindenre visszaszólok valamit és megütött.Feljöttem a szobámba és elmondtam a legjobb barátnőmnek,ő pedig mondta,hogy költözzek el,mert ennek így nincs értelme.Az a baj,hogy a barátnőm ingázik külföld és Mo. között,szóval hozzá nem tudnék költözni,mert ő is hotelbe lakik.De van elég pénzem,szóval hotelbe én is tudnék menni és máshová is,csak nem tudom,hogy anyával mi legyen.Biztosan ki fog borulni és nem akarom,hogy hibásnak érezze magát.

Szerintetek?

17L



2013. márc. 11. 17:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
És hosszabb távon miből fogsz majd megélni ?
2013. márc. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 cico256 válasza:
73%
Pasid van? Ismerek olyat aki ennyi idősen hasonló körülmények között oda költözött a pasijához. Akkor nincs rezsi, saját kajád állod vagy megdumálod, hogy segítesz teszel veszel a ház körül cserébe. Befejezed a sulit. Ha tetszik ott ott maradsz hanem akkor fél éven belül keresel annyit, hogy saját lábra állj kb. Remélem tudtam segíteni. 21/f
2013. márc. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
18. szülinapodig sehova nem költözhetsz szülői beleegyezés nélkül, különben haza visz a rendőrség.
2013. márc. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az anyagi része már megvan oldva a dolognak.

Van valaki,akivel már mondhatni együtt vagyok,de mivel ő külföldön él,ezért hozzá nem tudok költözni még egy ideig,bár már ő is felajánlotta ezt a lehetőséget.

2013. márc. 11. 17:44
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Viszont árvaházba költözhetsz, ha nagyon durva a helyzet. Szerintem fogsz más megoldást találni, ezt azért írom le, hogy tudjál róla, ha más lehetőség mégse merülne fel. Van ismerősöm, aki tizennéhány évesen úgy ment a rendőrségre, hogy őt bárhová vihetik, de haza ne. Árvaházba került, és jobb volt neki, mint otthon (persze az árvaház se volt egy leányálom). Mindenképp beszélj erről anyukáddal és más felnőttekkel (pl. tanáraiddal) is, hogy ha rosszabbra fordulna a helyzet, legyen kire támaszkodnod.
2013. márc. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Én a helyedben ezt így szépen elmondanám anyukádnak, amit nekünk leírtál. Aztán majd ő mérlegel, hogy ha valóban sem érzelmileg, sem anyagilag nem lehet számítani erre a férfira, akkor tulajdonképpen mit is keres nálatok? Valamint meg kell beszélni, hogy ha minden marad a régiben, akkor elköltözhetnél-e a nagyszüleidhez, vagy más rokonhoz. 18 éves korodig édesanyád (és a gyámod, vagy édesapád - ha van) felelősséggel tartozik érted, s bár élhetnél egyedül pl. egy albérletben (ha van rá pénzed), vagy más rokonnál, ha édesanyád ebbe nem egyezik bele, akkor valóban hazavihetnek a rendőrök.
2013. márc. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Ha minden költségeteket édesanyád fizet, a hapi ilyen "önimádó", magamutogató akárki, akkor anyud miért van vele? Nem találna magához jobban illő valakit, vagy annyira nagy közöttük egyébként a szerelem, hogy szóba sem jöhet, hogy a hapi távozzon?
2013. márc. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Szerintem inkább lennék öngyilkos,minthogy árvaházba menjek...Gondolom ott nem mehetnék el akárhová,amikor csak kedvem van hozzá és nem is néznék jó szemmel azokat a dolgokat,amiket néha csinálok.

Anya odavan a pasiért és a pasi is szereti valamilyen módon gondolom.

2013. márc. 11. 18:09
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
A pasas megütött téged és anyád egy szót nem szól erre??? A saját gyerekeimet sem ütöm meg, vagy ha 10 évente elcsattan egy jól megérdemelt pofon, még én érzem rosszul magam miatta. Én a helyedben bizony feljelenteném. Pofozgassa a saját gyerekét. Anyáddal is ülj le beszélni, mert az rendben van, hogy szerelmes( habár az embert minősíti a választottja), de azért vannak határok. Atyaúristenhogymikvannak!
2013. márc. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Anya ma csak este jön haza,sms-be ezt nem akarom neki leírni.A nevelőapám utána bocsánatot kért,meg hogy nem gondolkozott,azóta kopogtat az ajtómon,de nem érdekel.Idegbeteg,kezeltesse magát.
2013. márc. 11. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!