Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Szakítsak, elmondj...

Mit tegyek? Szakítsak, elmondjam, költözzek? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Kezdjük az elején, apám meghalt kiskoromban, van egy fogyatékos testvérem és még egy egészséges, de ő külföldön él és hát nem tartja velünk a kapcsolatot. A beteg orvosi hiba miatt lett olyan, amilyen. Én egy nem tervezett gyerek vagyok, későn vették észre,hogy útban vagyok..(hm..szó szerint) Meg is kaptam sokszor: bárcsak megfojtottalak volna, miért nem dobtalak ki a kukába, meg kéne,hogy öljelek stb.. Apám szeretett meg max. nagyapám kedvelt, de ennyi, a nagymamáim utáltak és az egyik még most is él, ő utál továbbra is. Anyámnak én voltam a rossz, a beteg testvérem meg hát a szent..meg persze mindenki másnak.

Mikor általánosba jártam, rengetegen bántottak:korcs a testvérem, a családom, egyszer meg is vertek emiatt. Mindenki gúnyolt. 2 barátnőm volt, néha átjöttek, de mivel -ítéljetek el, de kimondom- gáz volt a testvérem és máig az. Tudom nem tehet róla, de amiket csinál az igenis ciki és nem mutogatni való. Akármikor volt itt valamelyik barátnőm, bejött a szobámba, gúnyolta őt is és engem is(meg úgy mindenkit, de hát ő beteg és nem lehet neki elmagyarázni,mert nem érti), leült hozzánk, hiába kértem anyát is meg őt is,hogy menjen ki, én voltam a sz@r,hogy neki is kell a társaság. Lehülyézett, barátnőmet lekövérezte,volt,hogy az anyját is..tehát tényleg nem csak kifogásokat keresek.

Középsuliba senkinek nem mondtam el a dolgot, sose jött hozzám senki, nem akartam megint átélni az egészet,bár úgy gondoltam,hogy a középsuliban kicsit érettebbek az emberek, de k*rvára nem, elítélő, szemét emberek vettek körül.

Lett egy barátom, ennek már 5 éve, máig nem tudja,hogy van a testvérem. Én elakartam mondani, de miután láttam,hogy milyenek a szülei, nem bírtam. Voltunk együtt valahol a szüleivel, az apja meglátott egy hasonlóan beteg embert,mint a testvérem, egyből mondta,hogy úristen, ha neki ilyen gyereke lett volna, beadta volna intézetbe meg,hogy ez milyen gáz. Mivel még kiskorúak voltunk, nem mertem elmondani nekik,mert szerintem el is tiltottak volna barátomtól, hiszen ők más közegben éltek, jól szituáltak voltak és egy ilyen család,mint az enyém gáz lett volna.Rokonság is gazdag, milyen lett volna elmondani,hogy milyen a fiúk barátnőjének a családja? Amikor jött hozzám a barátom, a testvérem nagyszüleimnél volt, de ezt nagyanyám megunta,amit meg is értek és többet nem alhat ott. Barátom jönni akarna hozzám és nem tudom mit mondjak..Nem akarom,hogy úgy itt legyen,hogy a testvérem is itt van,mert még mindig égőnek tartom,hiába vagyok 5 évvel idősebb.Vagyis nem őt tartom annak,mert nem tehet róla, hanem a viselkedését. Szobám ajtaját nem lehet kulcsra zárni ,mivel panel, áthallatszik minden. Gondolkoztam már rajta,hogy elmegyek albérletbe és akkor gondtalanul együtt tudunk lenni. Barátom 100km-re lakik itt, hétvégente látom csak, nemi életet sem tudnánk élni itt, hiszen bármikor ránk nyithat a drága testvérem, anyám meg engem cseszne le, ha kiküldöm.


Ne bántsatok olyanokkal,hogy mit és hogyan kellett volna tennem, csak tanácsot kérek,hogy ti mit tennétek? Elköltöznétek, elmondanátok? Szakításra is gondoltam, de mivel szeretjük egymást és nekem ő a mindenem,mert tényleg depressziós vagyok, eleget bántottak már a környezetemben meg a családomban is és csak ő van nekem(meg 2 barátnőm,de hát ők sem tudják igazából)..bár nem tudom mit szólna a dologhoz, ha megtudná...


Köszi a válaszokat.


2013. febr. 21. 17:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

a barátodnak lassan el kellene mondanod, de lehet, hogy inkább leírnod így összeszedve ahogy nekünk


ha meg tudod oldani az elköltözést, az sokat segítene ... lehet, lesz aki köpköd itt, de az próbáljon végigmenni azon amin te ( persze anyukádnak még nehezebb, de nem ő írt ide)

2013. febr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Van jövedelmed? Akkor költözz.

Akkor elmondani sem nagyon kéne a tesódat. Bár, tudod, kicsit furán hangzott, hogy a barátod szülei miket mondtak amikor meglátták a fogyatékost. Ezen el lehetne gondolkodni, de lényeg, hogy ezek szerint Neked nem számít, hogy ők milyen embrerek. Meg amúgy is otthonról is menekülnöd kell sajnos. :(

2013. febr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

mondd el, ez egyértelmű

emiatt ne rúgj fel egy 5 éves kapcsolatot. mesélj el neki mindent amit itt leírtál, hogy ezért nem mondtad el, és kérd meg, hogy próbáljon megértő lenni. max nálatok nem szexeltek, nagy dolog. akkor majd jövőhéten náluk

2013. febr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Barátom nem mondott semmit, meg szerintem ilyet nem is mondana..De tényleg nem tudom mi lenne a reakciója, 5 éve alatt sosem beszéltünk még hasonló dologról sem..
2013. febr. 21. 17:53
 5/15 A kérdező kommentje:

ma 17:52


Nem csak a szex a baj, hanem az egész helyzet. Nem akarom hallgatni a testvérem f@szságait, engem amúgy is állandóan sérteget, de azt nem akarom,hogy mások is hallják, mert akárki akármit mond, nem az lesz az első reakciója senkinek,hogy jaj de hát beteg, hanem,hogy úristen..

2013. febr. 21. 17:55
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én elköltöznék. És nem a testvér hanem a szülő/nagyszülők miatt. Nem te akartál megszületni, az, hogy így lett az ő "felelőtlenségük". Ha anyám így viselkedne velem, rá sem nyitnám az ajtót.
2013. febr. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

én kicsit finomítanék barátod apjának megjegyzésén:


volt itt hasonló kérdés, hogy a szerencsétlen beteg gyereket otthon gondozzák, és megtegye-e az anya, hogy otthonba adja ... szívtelennek tűnik, de igen, tegye meg, mert az ilyen gyermekre rámegy a család élete, és anyagilag is csőd lehet (állapottól függően) ... bármilyen kegyetlenül hangzik

2013. febr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
én sajnálom anyámat,mert tudom,min ment keresztül, de azt is tudom,hogy minden mérgét, fájdalmát rajtam töltötte ki. Volt,hogy kék-zöldre vert, ekkor még 14-15 éves voltam, most már nem meri megtenni, de az emlékek megmaradtak.
2013. febr. 21. 18:01
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt semmiféleképpen ne szakíts. Ha szeret, meg fogja érteni, vagy ha elsőre nem is, de nem fog egy ilyen dolog miatt elhagyni, hogy 5 évig titkoltad a testvéred.
2013. febr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy szakíts emiatt a pároddal!! Ülj le vele, és őszintén mondj el neki mindent. Hidd el, ez nem fog közétek állni...főleg mivel már 5 éve együtt vagytok.

Egyébként mindezek ellenére én elköltöznék a helyedben, ha megteheted. Nem a testvéred miatt, hanem anyukád és nagymamád miatt, és legfőképpen magad miatt!!

Végre nyugodt életed lehetne.


Mindenesetre bárhogy is döntesz a költözést illetően, én elmondanám a srácnak.


Ha szakítanál, az életednek a legnagyobb baklövése lenne! Ezt az utat semmiképp ne válaszd!

2013. febr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!