Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek annak érdekében,...

Mit tegyek annak érdekében, hogy legalább egy kicsivel jobb legyen az életem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok, van 3 idősebb féltestvérem, négyen lakunk együtt (két bátyám és az anyukám) Apa már évek óta meghalt, soha nem is lakott velünk, nem is igazán ismertem. A temetése napján kiderült, hogy több, mint 10 éven át hazudozott nekem az életéről. Nagyon nagyot csalódtam benne. A nagymamámmal (apukám anyukája) soha nem volt jó kapcsolatom pl. apukám halálának az oka is én vagyok. . A nagypapámat nagyon szerettem, mivel neki én voltam az egyetlen unokája, én voltam a mindene. Ő nála jobbat nem is kívánhattam volna, de sajnos ő is meghalt.

A testvéreimmel olyan semmilyen a kapcsolatom. Valójában alig beszélünk, ha beszélünk, akkor mindig veszekednek velem, soha nem tudtam nekik megfelelni, a testalkatom miatt piszkáltak, pedig közel sem olyan rémes a helyzet. A beszélgetéseink száma a minimálisra csökkent. A másik nagymamámat (aki anyukám anyukája) egyszerűen imádtam, én voltam a kedvenc unokája, bármit megtett volna értem, de sajnos meghalt. Az anyukámmal a kapcsolatom elég kritikusnak mondható. Tudom fontos, hogy legyenek elvárásai, de szerintem túlzásba viszi. Már-már olyan szinten vagyunk, hogy magamról sem hiszem el, hogy valamit meg tudok csinálni. Azt mondja én csak plusz költséget jelentek, mindent elrontok, semmi hasznom nincsen. A suli miatt is szekál 4,6-os átlagot hozom. Persze vannak olyan tárgyak, amik kevésbé mennek, de van egy, amiből kiemelkedően jó vagyok. Ez érdekel és ilyen irányba is szeretnék tovább menni. A tanárom többször dicsér meg egy óra alatt, mint anya egy héten. Szerinte csak azért vagyok jó abból a tárgyból, mert kivételezik velem.

Állandóan veszekedik velem, a sírás már mindennapossá vált. 2,5 évem van még, amíg minimum itthon kell lennem.

A barátaimat illetően eléggé megcsappantak. A hangulatom már nem a régi és ki akarna egy szomorú lánnyal lógni? A közös programokra se tudok eljárni, mert az csak még több vitát szülne (mindig csavargok és mindig sok pénzt költök) Már a kajás pénzemet (300 ft/nap) félre rakom és gyűjtöm a nyárra, hogy legalább akkor tudjak mászkálni a barátommal. Inkább nem eszek csak egy zsömlét reggel 8-tól délután 4-ig..

A barátomat imádom, ő az egyetlen igazi támaszom.


2013. márc. 11. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Első sorba tanulnod kell, akkor nagyobb eséllyel kapsz rendes munkát, illetve juthatsz be egy általad favorizált szakra, legyen az okj, főiskola vagy egyetem. Egyelőre ezt tudod megtenni annak érdekében, hogy jobb legyen az életed.

Anyukádnak ezeket elmondtad már?

2013. márc. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Törekedj arra hogy a barátodat soha ne bánts meg,szeresd és midig legyél mellette!

Szerezz új barátokat,ismerkedj!

A suliban jól tanulj,anyukáddal meg próbáld kialakítani a kapcsolatodat hogy jó legyen.

A féltesóiddal meg ne foglalkozz!

2013. márc. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze, tisztában van azzal, hogy határozott elképzeléseim vannak a jövőt illetően. A tanulásban is ez hajt előre. Abból a tárgyból, ami ehhez szükséges 100%-ig mindent megteszek.
2013. márc. 11. 19:41
 4/7 anonim ***** válasza:
A felvételihez szükséges tantárgyakra hajts!
2013. márc. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Részvéttel vagyok feléd, amiért meghaltak, akiket szerettél. De most legyél megártő anyukád felé is, neki is elromlott az élete, azért olyan megkeseredettt. Értem én, hogy nem kellene rád borítani az élete terhét, de valószínület nem képes mást tenni. Azt hiszem, megérdemelné, hogy megsajnáld kicsit. Vedd kézbe a helyzetet, mutasd meg TE, hogy milyen dolog a szeretet, hátha megérti, megtanulja tőled, és beviszed a boldogságot a családba. Tudom, nehéz egy 17 évesnek, de ha elszánt vagy, és bátor, és át tudod érezni az anyukád elkivilágát, akkor sikerülhet. Lehet, hogy még a testvéreiddel is valamennyire javulna a helyzet. Tudod, nem az számít, hogy ki az idősebb, meg hogy ki az anya, meg a gyerek, hanem az, hogy kinél van a tudatosság meg a jószándék.
2013. márc. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
5:Szia!Nehogy már egy 17-éves(még kiskorú)"gyereknek"kelljen felnőttként viselkednie,az egész h*lye családjának a terhét és problémáját megoldania,kézbe vennie,mint ahogy írod!Milyen anya az olyan aki a gyereke fejéhez vágja h. sokba kerül,csak kritizálni tudja,semmi haszna,no dicséret meg ilyenek??Mutassa meg az anyja(az a dolga!)milyen az amikor szereti a gyerekét és törődik vele,na persze meg támogatja.Nekem is van 2 fiam,az egyik 17-éves, amíg élek szeretni,imádni és támogatni fogom őket amiben csak tudom!Ez egy igazi anya feladata!!!( nem ő kérte h. a világra jöjjön)
2013. márc. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
szia! Elég kis kemény életed van...uhh...szerintem a legjobb amit tehetsz az az,hogy szépen leülsz anyukáddal egy nyugodt pillanatban és elmondod azt amit érzel és ami bánt. Mesélj neki magadról!!! A tesóiddal is nyugodtan megteheted elmondhatod nekik,hogy téged mennyire bánt az ahogy bánnak veled. Ne félj kimutatni az érzelmeidet. Állj ki magadért! A barátodat szeresd amennyire tőled telik,de ne zúdíts rá mindig mindent. Barátok?! hmmmm...akik nincsenek már melletted azoknak letelt a mandátumuk az életedben. Keress új barátokat. Sok sikert!!! Remélem sikerül rendbe tenni az életed.
2013. márc. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!