Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom másfél éve nem talál...

Párom másfél éve nem talál munkát, egyre rosszabbul viselem. Mit tehetnék? 30/N

Figyelt kérdés

Párom most már 1,5 éve nem talál munkát - 35 éves, diplomás, jelentkezett takarítótól a vezetői beosztásig mindenre, de vmiért nem jön össze semmi. Már munkanélkülin van fél éve.

Így egy ideje én (30 éves lány)tartom el magunkat. Ez már máskor is előfordult rövidebb-huzamosabb ideig, de most már nagyon rosszul viselem lelkileg. Szörnyű hogy a fizetésem a számláinkra épphogy elég - nem költünk semmi extrára (cigi, buli, stb), nem is emlékszem mikor voltunk vhol utoljára vagy vettünk vmi ruhát.

Most emiatt a helyzet miatt abba kellett hagynom a hobbimat is (hegedű, már 5 éve), mert nem maradt rá pénz... . A munkám utálom, de párom munkanélkülisége miatt nem válthatok, nagyon sok túlóra, sokszor hétvége..

Azt hiszem hogy belefáradtam. :(

Ne értsetek félre, szeretem a párom, de egyszerűen ez már sok.... Mit tehetnék hogy jobban viseljem??


2009. szept. 14. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Azt nem értem, hogy miért nem tudsz hegedülni - ahhoz miért kell pénz? (Komolyan kérdezem!)

Ha fontos a párod, akkor tarts ki, lehet még forditva is a helyzet. Nem egyszerü egyedül állni mindent, de ha nincs más megoldás, akkor muszáj tovább csinálni és reménykedni.

2009. szept. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Mivel a iskolás korból már igencsak kinőttem, csak fizetős helyen tudok hegedülni tanulni...
2009. szept. 14. 15:20
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Bocsi, hogy ezt mondom de ilyen nincs... Másfél évig? Nem tudom az ország melyik részén laktok, hogy ennyire nem de pl itt nyugati régióban következő héten már mehetnék melózni kb 3 helyre csak akarni kell. A diplomájáról meg annyit, hogy ha abba nem tud elhelyezkedni akkor bocsánat a kifejezésért de ő is csak melegedett ott. Annó én is műást szerettem volna tanulni egyetemen, de beláttam hogy gépész szakirányba van a pénz szóval afele orientálódtam. Mind1 azért sok szerencsét a munkaszerzéshez
2009. szept. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

KEdves második válaszoló: már ne haragudj, de ha a kérdezö pl. a kelet részen lakik, akkor mire megy azzal, hogy a nyugati részen van munka?

Másodszor egyáltalán nem lehet ilyet moindani, hogy csak melegedett az egyetemen - én is egyetemet végeztem, amikor válaszottam, naogyon igéretes volt a pálya, mára ez az iparág teljesen megszünk MO-on. Most akkor menjek vissza kb. 30 évet és válasszak olyat, ami - az akkori helyzethez képest 30 év múlva keresett? (Mellékesen én is gépész vagyok - mégse tudok a diplomámnak megfeleö munkát találni.)

A kérdezönek: arra gondoltam a kérdésedkor, hogy már tudsz zenélni és játszani nem tudsz pénz hiányában. (Az eddigi tudásoddal nem tudod magad szinten tartani, amig egyenesbe jöttök?

2009. szept. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Harmoka ***** válasza:
91%
Attól is függ, hogy Pesten laktok-e? Az én férjem az idén kétszer lett munkanélküli és kettő illetve 1 hónap után találtunk munkát, igaz kerestük gőzerővel. Ő ugyan nem diplomás,van 4 szakmája de már 52 éves és az sem előny a munkakeresésnél. Próbáljátok tovább, mi is legalább 100 önéletrajzot küldtünk szét, de csak sikerült. Vagy próbáljon valami tanfolyamot keresni a munkaügyi központon keresztül.Vidéken nehezebb munkát találni, de itt a fővárosban nehezen tudom elképzelni, hogy aki akar 35 évesen diplomával ne találjon semmit.
2009. szept. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Bármilyen hihetetlen, Pesttől nem messze lakunk..Napi kb 10 önéletrajzot küld el: vagy túlképzett, vagy nincs gyakorlata, vagy olvasás nélkül kitörlik..

Szó sincs arról hogy melegedett volna az egyetemen! De a szakmájában most csak úgy lenne lehetőség, ha tovább képezné magát. De sajnos ezt nem támogatja a munkaügyi központ. :(

Hegedű: hobbi szinten művelem, művészeti suliban képzés havonta 12 000 Ft - erre mostantól nincsen pénzünk, így abba kell hagynom. Mivel "csak" hobbim (bár nekem nagyon fontos), ezzel pénzt keresni nem tudok.. Otthon persze tudok gyakorolni, de az volt számomra a kikapcsolódás, hogy hetente 2*1 órára elmegyek hegedülni..


Nem is az volt a kérdésem lényege, hogy párom miért nem talál munkát, hanem hogy hogyan lehet ezt lelkileg elviselni?

Bátorítanom kéne, de egyre inkább magamba fordulok. :( Optimistának kéne lennem, hogy Őt is támogassam, ehelyett már én vagyok a megtestesült pesszimizmus... :(

2009. szept. 14. 16:03
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A hozzáállásod szimpatikus, hogy egy szóval nem kritizálod, vádolod a párodat. Biztos ő is nagyon nehezen éli meg a mellőzöttséget, hogy látja ő is, milyen helyzetbe kerültetek, és nem sikerült eddig megoldania.


Érthető, hogy belefáradtál ebbe, olvashatod, láthatod te is, hogy többen küzdenek most az életben-maradásért. :(

A hegedülést próbáld meg nem áldozatként, hanem átmeneti lemondásként nézni. Így lehetsz optimistább, hogy kimásztok a gödörből. A gyakorlást meg otthon se hagyd abba, és a korábban az órákra szánt időt töltsétek el tartalmasan kettesben, vagyis ne hagyd, hogy a munka bedarálja a szabadidődet. Sétáljatok, kártyázzatok, nézzetek ingyenes programokat - bármi jó, ami közös élményt ad, és egy kicsit kikapcsol az anyagi problémából.

2009. szept. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

én sem találok már szó szerint semmit, több mint egy éve. nekem már nincs is párom, leginkább ez miatt.

valahogy a pénztelenség megöli a romantikát, vagyis a párkapcsolat gazdasági kapcsolat is, ami nem bírja, ha felborul a balansz.

2009. szept. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!