Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy éljem túl ezt a csalódást...

Hogy éljem túl ezt a csalódást? Már másfél éve ez van

Figyelt kérdés

Mikor jelentkezni kellett felsőoktatásba, a szüleim nem engedtek arra az egyetemre amiről 5 éve álmodoztam. Egyszerűen megtiltották, hogy oda menjek. Messze van a lakóhelyemtől és féltettek (nem a pénz miatt). Ennek már két éve, és még mindig nem tudom feldolgozni, hogy nem ott tanulok ahova menni akartam. Csúnya ilyet mondani, de ezt nem tudom megbocsájtani nekik. Nagyon rossz, mit tegyek, hogy jobb legyen? Hogy ne ez járjon az eszembe minden nap, hogy most ott is lehetnék a másik egyetemen, és tök jó lenne.

19/L


2011. okt. 19. 11:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

Ha ugyanazt tanulod, tehát ugyanaz a szakirány, akkor fogod magad és bemész a to-ra, átjelentkezel.

Semmi köze ehhez a szüleidnek!! Nem ők a jövőd hanem te, ha érted mire gondolod. Ne hagyd már magad felnőtt ember vagy! Még a rendőrökkel sem vitethetnek haza.

2011. okt. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Nem mindegy? Végezd el ezt a sulit, gondolom itt is vannak fősulis/egyetemista bulik, szóval kibírható..

Ha meg nagyon akarod, a másoddiplomád megcsinálod azon a másik fősulin/egyetemen.

Ha a szak ugyanaz, akkor nem értem mi a baj. Nem tudom,hogy havarok vannak-e ott, vagy csak a város tetszik jobban, de ilyenen ne stresszelj. Lesznek az életben ettől nagyobb problémáid is.

2011. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem azt a szakot tanultam, viszont most halasztok és jelentkezek az áhított szakra. De még most sem engednek arra az egyetemre ahova szeretnék.
2011. okt. 19. 11:34
 4/15 anonim ***** válasza:
27%

De mi az, hogy nem engednek???

Felnőtt ember vagy! Csak te szabod meg a döntéseidet ők nem.

Nagyon zsarolni sem tudnak, mert ha azt mondják nem kapsz anyagi támogatást, akkor önfenntartó hallgatóként tuti kapsz szoctámot, ami futja a koleszt. Sőt még ott van pár ösztöndíj, akár tanulmányi , akár bursa.

Ne hagyd már magad.

2011. okt. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 LadyLee ***** válasza:
27%
Szerintem ez egy kardinális kérdés, és mivel már elég idős vagy: dobbants! Ha még mindig úgy érzed, hogy ott jobb lenne, akkor hajrá! Felvételizz oda. Ahogy az egyik előttem szóló is írta, ha most is azt tanulod, akkor egyszerűen át tudsz valószínűleg jelentkezni, ha nem, akkor pedig ugyanúgy, ahogy eredetileg is. Az, hogy hol és mit tanulsz egy nagyon fontos kérdés, melyet magadnak kell meghoznod, nem helyetted a szüleidnek. Felnőtt vagy.
2011. okt. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

nőj fel állj a sarkadra, menj el melózni,vegyél fel diákhitelt,tanulj estin és szépen költözz el otthonról


ezt a félévet csináld végig ha már elkezdted, a következőt hagyd a csudába,nézd meg kereszfélévesen meghírdetik e amit szeretnél,ha igen,jelentkezz,ha nem dolgozz és gyűjts pénzt addig. ha nem függsz a szüleidtől,nem is szabhatnak mg neked semmit



szomorú h manapság ennyire nem életrevaló egy 19 éves.mintha 12 lennél. ez mondjuk a szüleid hibája.


én már értettségi alatt is melóztam, és én se a pénz miatt hanem mert önálló akartam lenni.


te meg itt nyafogsz mint egy óvodás h nem bocsájtod meg nekik!!! igenis jelentkezni kellett volna oda ahová akartál. csakis magadat okolhatod ezért

2011. okt. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Lépj tovább!


Engem is beeröltettek egy szakra, ami nem igazán ment. 3 év után egyik reggel felkeltem, apám kérdezte, hova megyek. Mondtam, hogy felvételizni. Felvettek, elkezdtem, egy évig nem beszéltek velem. Aztán amikor látták, hogy minden vizsga sikerül, kezdtek megbékélni. Diplomáláskor meg a világ legboldogabb szülői voltak.


Hajrá!

2011. okt. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nálam is ez volt.Se általános iskolába nem engedtek,ahova szerettem volna,se gimibe,sem pedig egyetemre.Nekem is megtiltották:( Most egy olyan fost csinálok,ami tetszik nekik,s már letettem az álmomról.Én sem tudtam feldolgozni,pedig abból tényleg sikerem származott volna...

Diploma után gürizek kicsit,hogy legyen tőkém és elhúzok egy másik kontinensre.

2011. okt. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

off:Melyik szak az amire nem engedtek a szüleid?

Ez a kérdés mindenkinek szól aki nem arra ment(hetett)amire szeretett volna..

2011. okt. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
engem gimibe angol kéttannyelvű gimibe nem engedtek,helyette elitbe kellett mennem!(a kéttannyelvű az elit után volt a ranglistán,szóval a 2.legelitebb lett volna!),egyetemre pedig angol szakra nem mehettem..helyette közgázra kellett...
2011. okt. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!