Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állapítják meg azt,...

Hogyan állapítják meg azt, hogy ki halmozottan hátrányos helyzetű? Ha a mostohaapám volt a törvényes képviselőm, akkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Halmozottam hátrányos helyzetűnek az is minősül,

aki jegyzői védelem alatt állt (ez megvolt);valamint tankötelezettség bekövetkeztekor (ez ha jól tudom kb 7 évesen) a törvényes képviseletét ellátó szülője 8 általánost végzett el maximum.


Nálam anyám nem tudta ellátni ezt a törvényes képviselői szerepet mert mentálisan beteg, apám meg nem volt, csak kitalált apa szerepel az anyakönyvben. Ergo a házastársa látta el a gondviselő szerepét, mikor 7 éves voltam, aki a volt mostohaapám.


Hogyan igazoljam azt, hogy a volt mostohaapám csak 8 általánost végzett el?



2013. márc. 11. 20:40
 1/5 anonim válasza:
sztem vmit nem jól értettél! A VOLT mostohaapának semmi köze ahhoz, ha most jelenleg vmilyen ellátást, támogatást kérsz, mivel már nem vagytok egy háztartásban! Gyámság alatt állsz vagy nevelőszülőknél vagy? Az sem mindegy, hogy nagykorú vagy-e, mert ha saját jogon kérsz rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt az önkormányzattól és viszed magaddal a papírjaidat, pl.gyámság alatt vagy -ilyesmikre gondolok, akkor egyből íratnak egy nyilatkozatot, hogy alapból hhh-s vagy. Én így tudom, de a lakóhelyed szerinti gyámhivatal vagy családsegítő és gyermekjólét segít neked ebben!!! Hozzájuk fordulj!
2013. márc. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hátrányos helyzetű az, aki középfokú tanulmányai során rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény és/vagy rendszeres gyermekvédelmi támogatás folyosításában részesült.


a hátrányos helyzet megvan biztosan.

2013. márc. 11. 21:24
 3/5 anonim ***** válasza:
A 8 általános végzettséget a jegyző igazolja. De mivel te volt mostoha apáról beszélsz, téged ez mar nem érint.
2013. márc. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez a 8 általánost végzés, akkor kire vonatkozik?


5 nevelőm volt, egyik se vér szerinti, vér szerinti szülő sosem tudta gyakorolni a törvényes képviseletét, mivel ő is gyámság alatt van/volt.

2013. márc. 12. 08:34
 5/5 zabmester ***** válasza:
De akkor valaki neked hivatalosan törvényes képviselőd kellett, hogy legyen, jól értem? Ilyen esetben szerintem számít a mostohaszülő is, de a legjobban azzal jársz, ha bemész a helyi családsegítőbe, ott utána tudnak nézni ennek, mert ez így egy kicsit bonyolult helyzet.
2013. márc. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!