Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit jelent egyetemre való...

Mit jelent egyetemre való jelentkezésnél a "hátrányos helyzet" és a "halmozottan hátrányos helyzet"? Mivel lehet ezeket igazolni, milyen dokumentumok kellenek?

Figyelt kérdés
Ha minden igaz, a hátrányos helyzet a gyermekvédelmi támogatásban részesülőknek jár, az ezt igazoló dokumentum, ha minden igaz, megvan, de az utóbbiról fogalmam sincs.
2012. febr. 5. 20:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Na, nagyjából értem. De eddig én úgy tudtam, van egy olyan kritérium is, amely szerint ha az egyik szülő nyolc általánost végzett, az már halmozottan hátrányos helyzetnek minősül. Itt az e-felvételinél viszont nem találok ilyet.
2012. febr. 5. 20:15
 2/4 A kérdező kommentje:

"A felvételi kormányrendelet alapján további 20, azaz összesen 40 többletpontra jogosult az a már eleve hátrányos helyzetű jelentkező, akinek a tankötelessé válásának időpontjában törvényes felügyeletét ellátó szülei/szülője [...] legfeljebb alapfokú iskolai végzettséggel rendelkeztek/rendelkezett, valamint az, akit tartós nevelésbe vettek. Egy szülő nyilatkozata csak abban az esetben fogadható el, ha a jelentkező tankötelessé válásának időpontjában a szülő igazoltan egyedülállóként neveli a jelentkezőt, illetve, ha a jelentkező tankötelessé válásának időpontjában félárva. [...]"


Ezt találtam most meg. Lehet hogy én nem értek magyarul, de az is lehet, hogy túlzottan is jól értek, ugyanis itt ez az "illetve" szócska nem könnyíti meg a dolgomat. Tehát csak akkor számít valaki halmozottan hátrányos helyzetűnek, ha

-egyik szülő nyolc általánost végzett és

-a másik szülő meghalt?

Az nem számít, ha az egyik szülő csak 8 általánost végzett és egyedül neveli a gyerekét? Föl nem tudom fogni, mint ahogyan azt sem, hogy hogy tud bárki is eligazodni ezen a sok marhaságon.

2012. febr. 5. 20:34
 3/4 anonim ***** válasza:

ott a pont kérdező.

ez a rendszer egy nagy szar úgy ahogy van.


amúgy meg nekem is fontos lenne erre a kérdésre a pontos válasz...


ma bemegyek az önkormányzatra és megkérdezem... majd írok. ha tudsz valamit te is írj légyszi

2012. febr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Felnőttként Én lehetek hátrányos helyzetű,ha még az önkormányzat is annak tart? (Merthogy kapok tőluk havonta pénzt.)
2012. febr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!