Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kezelik a mai fiatalok...

Miért kezelik a mai fiatalok ilyen lazán a családot, gyerekvállalást?

Figyelt kérdés
Környezetemben is tapasztalom, itt is olvastam nem egyszer hozzászólásokban. 20-30 év között fiatalok gyereket vállalnak, majd kilépnek a kapcsolatból. Gyereket ide-oda hajigálják, az új párok is "nevelik" a gyereket. Vagyis mind a négy felnőtt játéknak gondolja a gyereket, aki itt van pár napot, de mire megunnák már odaadják a másik párosnak. Csak móka és kacagás. Közben nagy társasági életet élnek, akár ők négyen is "barátok". Mire jó ez? Egy gyereknek nem az az érdeke, hogy anya-apa együtt legyen jóban-rosszban (persze vannak kivételek). Nem ezt kellene tanítani a gyereknek?

2013. márc. 14. 12:37
1 2 3
 1/21 wartburg353s ***** válasza:
86%
Kérlek, ne általánosíts! Amúgy azt gondolom, ez már az idősebb generációban is jellemző volt, anyám középiskolai osztályából egyetlen ember van, aki nem vált el a házastársától, és nem alapított új családot. Szóval a fiatalok a szülői példát követik, lehet, hogy nagyobb arányban teszik, mint a szüleik korosztálya.
2013. márc. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, van igazság abban amit írsz, de azért nem teljesen így van a dolog.


Egyetértek abban, hogy rengetegen könnyelműen, 2-3 éves kapcsolatba szülnek, házasodnak, nem gondolnak bele a következményekbe, és ezt bizony a gyermek sínyli meg. Úgy gondolom, a ami világban érdemes lenne különösen körültekintő lenni azzal szemben, hogy kivel házasodunk, kivel vállalunk gyereket.


Egyetértek abban, hogy a gyerek nem játékszer, és amíg lehet, törekedni kell egy kapcsolat megmentésére.


Abban viszont nem értek egyet, hogy egy anyának és egy apának mindenáron ki kell tartania egymás mellett. Én egy olyan családban nőttem fel, ahol édesanyám és édesapám egy évtizeden át próbálta rendbehozni a kapcsolatot "miattunk", gyerekek miatt. Ha valamit megtanultam ebből, akkor az az, hogy ha valami már végleg nem működik, azt hagyni kell. Kínszenvedés az ilyen, hol jó, hol nem, és a végén sajnos a sok szenvedésnek akarva-akaratlanul is a gyermek az oka. Visszanézve azt mondom: ha a szüleim 10 évvel előbb válnak el, mára már boldogok lennének mással, nekünk is boldogabb gyermekkorunk lett volna. Mert nem veszekedő, kínlódó, egymást hibáztató, mártír szülőkkel nőttünk volna fel, hanem csonka családban, de boldog, kiegyensúlyozott, felszabadult szülőkkel. És egy gyereknek ez utóbbi a legfontosabb!


Azzal sem értek egyet, hogy elítéled, ha az új párok barátok, esetleg jó a viszonyuk. Szerintem a gyereknevelést mérföldekkel megkönnyíti, ha nem kell minden apróságért jogi hercehurcát indítani, mert gyűlölik egymást a párok. Ha pedig egyenesen barátok, akkor az sokat segít a féltestvérek közötti viszonyon is pl.; hiszen nem egy a fúrás, rosszindulat két oldalról, hanem helyette közös programok, stb.

2013. márc. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem akartam általánosítani, de én így tapasztalom. 40 vagyok, az én korosztályomban, idősebbek korosztályába nem látom, hogy a gyereket ide-oda rángatnák, és ilyen könnyeden nevelnék a gyereket. Nem vagyok konzervatív, de egy gyereknek (főleg egy kisgyereknek) szerintem egy stabil otthon kell
2013. márc. 14. 12:48
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Ne általánosíts. Vannak emberek, akik lazán kezelnek, majdnem mindent és a mostani társadalom annyira megengedő, hogy nyíltabban viselkedhetnek így. Ennyi.


Párom apja 58 éves, jelenleg 8 gyerekéről tudnak a volt feleségei, de néhány évente elő kerül pár újabb gyerek. Most már nem házasodik, de 3-4 évente új családot alapít. Úgyhogy nem a mostani fiatalok "találmánya" ez a lazaság.

2013. márc. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy gyereknek egyáltalán nem az az érdeke, hogy együtt legyen ROSSZBAN.

Erre egyetlen egy gyereknek sincs szüksége.

Nekem van egy nagyon kedves barátnöm akik együtt maradtak a gyerek érdekeire hivtakozva de ölték egymást 10 évig. (a gyerek születése utántól rossz volt a kapcsolat)

A gyerek kegyetlenül megsinylette. Abban nött föl. hogy vagy apa vagy anya szidja a másikat vagy egyszerre. Neveletlen rossz gyerek lett. mivel a nevelésben még ellent is mondtak.

A gyerek dadogott lemaradt mindig az iskolában, magatartásban óriási problémái voltak.

Aztán 10 éve volt a gyerek mikor úgydöntöttek elválnak. a gyerek 12 éves korától szuper tanuló lett, levetközte a rossz dolgait, nem mondom, hogy minta gyerek, de kezelhetö lett. Anyuka apuka kiegyensúlyozott, a gyerek is boldogabb lett.


nem rossz nem kell a gyereknek. és ha a szülök képtelenek kijönni, akkor jobb a válás.


én elváltam már 1x, akkor nem volt még gyerekem, de tudom hogy az ember nem így indul egy kapcsolatba hogy úgy is elválik.

most szuper a család, de nem mondanék ilyet mint te.

2013. márc. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is 40 éves nő vagyok, és nemrég volt az általános iskolai osztály találkozónk. Nagyon hamar kiderült hogy a 17 lányból csak 2 szült 30 év felett, 1 lánynak nincs gyereke, és az összes többi 19-25 év között szült. Akik fiatalon szültek mind el is váltak. Ahogy jó magam is. 20 évesen szültem. 28 évesen már elvált anyuka lettem.

Szóval ez nem a mai fiatalságtól ered.. Régen is így volt, most is így van. Talán régebben sokkal diszkrétebben kezeltük az ilyen dolgokat.

2013. márc. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy vannak esetek mikor jobb a válás. De számomra az nem válóok, hogy meguntam az életem. Együtt kell változtatni rajta. Ha később barátok tudnak lenni, akkor olyan nagy ellentétek, vérre menő viták nem lehettek korábban sem.

Nem jó ha marakodnak az elvált felek, új társak féltékenykednek. Ebben tökéletesen egyetértek. De szerintem azért nem kell olyan nagy baráttá sem válni. Egy távolságtartóbb, normális kapcsolat szerintem azért jobb a gyerek számára, mert ilyenkor nem áll fent annak a veszélye, hogy valamin mégis összevesznek. Pl. láttam olyan példát a környezetemben, hogy összejártak, majd egy közös szalonnasütéskor, pár pohár után a két férfi aki addig "jóban" volt, spicces állapotban úgy összevesztek, hogy azóta is fúrják egymást. A gyerek előtt is.

2013. márc. 14. 12:53
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
Anyám 21 éves korában szült engem, most hatvan éves. Közben befejezett 2 főiskolát és dolgozott stb. Nem gondolom, hogy mindenki aki 24 éves kora előtt szül az ribanc. Én 33 éves koromban szültem, mert előbb nem tudtam volna fizetni a gyerek költségeit, bár én csak egy mezei középiskola tanár vagyok...
2013. márc. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%
Régen is volt aki lazán kezelte, csak akkoriban még nem volt divat a válás meg a szingliség, ezért dugott mindenki titokban mindenkivel és ezért volt egy férfinak 6 gyereke 6 nőtől a faluban. Minden kornak meg van a maga keresztje, de tényleg nem teljesen általános ez. Most éppen ne az a menő, ha a TSZ elnökkel vagy a feleségével dug valaki, hanem a minden szóra elválunk a buli.
2013. márc. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ma az emberek bátrabban lépnek, ha kell. Régen inkább megmaradtak a rossz családok.


Egyébként szerintem itt a nagy probléma a szerelem fetisizálása lett. Mindenki azt mondja, hogy csakis szerelemből szabad és kell házasodni, más nem számít. Pedig dehogynem! Az értékrend, a családi háttér, stb. sokkal fontosabb dolgok. De ha valaki ilyet mond, azt eretneknek kiáltják ki.

Aztán amikor elmúlik a szerelem, kiderül hogy a pusztán szerelemre alapozott kapcsolat teljesen kiüresedett és lépni kell...


Egyébként az én szüleim se váltak el, már tizenöt éve szenvednek együtt, rengeteg testi-lelki problémájuk lett ebből (a gyomorfekélytől az alkoholizmusig). De persze örüljek, mert "normális" családom van. Aha nem.

2013. márc. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!