Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hallgatnak általában...

Miért nem hallgatnak általában a fiatalok a szülőkre?

Figyelt kérdés
Csak abból kellene kiindulni, hogy a szülő jót akar a gyermekének, félti a csalódásoktól, a bajtól. Mégis azt látom, hogy sokszor holomlokegyenest mást cselekszenek bajt, keservet okozva maguknak éa a szülőknek is.

2013. márc. 3. 06:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azert mert a legtobben ettol menonek erzik magukat,igy tudnak a tarsasag elen maradni,nyilvan senki sem szeretne ugy eltolteni az altalanos iskolas/gimis eveit,hogy folyton cseszegetik,kihasznaljak,es megalazzak nap mint nap.Ezert pedig tenni kell,csak valaki a 'jo' utat valasztja,a kozeposztalyt,ahol meghallgatjak,elismerik es tamogatjak,igy igazi baratokat szerez,nem all senki felette a barati tarsasagabol,es van,aki a 'rosszat',ahol a 'meno' diakok helyezkednek el,de oda nehez bekerulni ugy,hogy onmagadat adod,ide ha bekerulsz,akkor egyreszt barataid sem lesznek,csak "barataid" akik ha baj van nem is ismernek,es mindig felettek allnak.Emiatt kezdenek el sokan inni,dohanyozni es akkor a kulonbozo kabitoszereket meg nem is soroltam.En vilag eletemben 'kozeposztaly' voltam,sosem vagytam a 'menok' koze,mert mindig is tudtam,hogy ott nem lehetek onmagam,nem tehetem azt,amit akarok,ellenben nekem is vannak vitaim a szuleimmel,pedig ha belegondolok,viszonylag jo tanulo vagyok,magatartasi problemaim sincsenek,az egyetlen baj velem,hogy nem szeretek takaritani,igy a szobam se egy csilli-villi lakosztaly :) de mikor a szuleim megkernek valamire,teljesitem,meg akkor is,ha nagyon nincs kedvem hozza.Es szerintem ezt kene tennie minden fiatalnak. 15/lany
2013. márc. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Ugy erzem, hogy amikor mar elert egy bizonyos kort, akkor elkell engedni a gyermeket, mivel a szulo nem biztos, hogy jot tesz azzal, hogy befolyasolni, iranyitani akarja! ENgedni kell a gyermeknek azt, hogy a sajat egyenisege kialakuljon, ebben az a szulo, aki iranyitani akarja a gyermeket, ebben hatraltatni fogja pl., tehat nem megovja, hanem igy keseriti meg az eletet!
2013. márc. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Egyebkent sokszor csinaltam en is hulyeseget,de igy legalabb nem fogom meg egyszer elkovetni,a szuleim mondtak,hogy ne bizzak meg ennyire mindenkiben..de en ilyen vagyok,mostmar zarkozottabb,es szerintem a szuleim is tudjak,hogy legkozelebb hallgatok rajuk. Elso vagyok
2013. márc. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Mert azt hiszik, Ők nagyon okosak és mindent jobban tudnak. Természetesen nem jelenti, hogy minden tanács jó. De hogy a legjobban akarják, az biztos, az Ő meglátásuk által. A másik, hogy pl. egy szerelemnél egy kívülálló mindig jobban látja a dolgokat, viszont akin épp a rózsaszín köd van, annak mondhatsz bármit. Aztán később rájönnek, hogy tényleg volt igazság a szavakban, de valószínű akkor már megkapták az élettől a pofont. Tudod a hülye a saját, az okos a más kárán tanul.
2013. márc. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Alapvetően azért, mert ez így természetes. Keresik a saját útjukat, és ennek része az az időszak is, amikor azt hiszik, hogy a szülőknek nem egyszerűen nem mindig van igazuk, hanem semmiben sincs. Aztán ezt kinövik és jó esetben a szülők is elfogadják, hogy van, amit a gyerekük másképp gondol és a gyerekek is megértik, hogy a szülők nem akarnak nekik rosszat. Ez a természet rendje.

Magamból kiindulva: sokszor eszembe jut, hogy visszahallom a saját számból azokat a mondatokat, amiket a szüleimtől utáltam hallani... Netán még el is határoztam, hogy én ezt nem így csinálom a gyerekemmel... pedig dehogynem! És ő pont úgy utálja, mint én anno! Ha ez épp abban a pillanatban tudatosul bennem, akkor mindig megpróbálom másképp megközelíteni a kérdést, de rá kell jönnöm, hogy a lényeg az: én féltem őt, ő meg lázad, mint minden gyerek, amióta világ a világ... És bízom benne, hogy elég szoros és jó kapcsolatunk ahhoz, hogy ezt kinőve ő is olyan jó viszonyban legyen majd velem, mint én most a szüleimmel :)

2013. márc. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Ez kortol fugg

Most tizeneves vagy huszoneves fiatalokrol beszelunk?


Tizenevesen a kamasz es tinikorban minden gyerek dacol a szuleivel, mert nem hiszi el hogy a szulo tudja mit gondol, erez, mert valahogy a szulotol olyan tavolinak erzi ezeket a problemakat. HOlott a szulo is volt tini,ami nem is volt olyan regen, mint azt a gyerek gondolja..


Huszonevesen hasonlo okok. De ekkor mar igazan felnottnek gondolja magat az ember, es nem szereti ha beleszolnak az eletebe. De legalabb az esetek tobbsegeben, mar kernek anacsot, maximum nem fogadjak meg. Kellenek az onallo dontesek.


Mind a ket esetben szukseg van a hibak elkovetesere, a szulo megprobalja ezektol megovni, legalabb azoktol amiket sajat maga mar elkovetett. De a tapasztalatokkal leszunk erosebbek, es olyan emberek amik vagyunk, sajnos amig nem erezzuk a csalodasokat pl addig nem is tudjuk a legkozelebbi alakalommal sem elkerulni. Vannak dolgok amiket sajat boron kell megtapasztalni. Ez az elet rendje.

2013. márc. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Persze, hogy a szülő jót akar a gyereknek, csak egy gyereknél két dackorszak figyelhető meg: az egyik 4-5-6 évesen, a másik kamaszkorban, 14-16 évesen. Ilyenkor teljesen mindegy, mit tanácsol a szülő, a gyerek homlokegyenest más fog csinálni, még akkor is, ha érzi, hogy veszélyes. Ez van, a saját kárán tanul az ember. Magamból kiindulva, én is sok baromságot csináltam; ha azt mondták, menjek jobbra, én elindultam balra. Van, amit megbántam, bár tudom, hogy a múlton nem lehet változtatni, ez van, megtörtént, elmúlt... Van olyan is, amit nem bántam meg, mert tudom, hogy JÓ irányba változtatta az életemet.


Ilyenkor a legjobb, amit a szülő tehet, hogy a háttérben marad, és onnan figyeli, egyengeti a gyerek útját. Meg kell próbálni közvetetten tanácsokat szórni - például ha van a kamasznak egy idősebb barátja/barátnője, aki már érettebb, rajta keresztül, az ő segítségével segíteni a kamasznak. Persze, nem szabad hagyni, hogy a szülő-gyerek kapcsolat megromoljon, de ebben az időszakban a kamasz jobban hallgat a barátaira, mint a szüleire - ez tapasztalat. Persze előfordulhat az is, hogy nagyon jó szülő-gyerek kapcsolat van, és minden problémát megbeszélnek KIVÉTEL NÉLKÜL; ilyenkor nincs szükség közvetítőre, mert a kamasz hallgat a szülőre.


Amúgy is, szülők! Hagyjátok a gyereket hibázni néha, még akkor is, ha ezzel totál megváltoztatja az életét! Tanulni fog belőle, ami fontos lesz a későbbiek során. Előbb-utóbb úgyis hibázni fog valamit, nincs olyan, aki sohasem hibázik, és inkább történjen meg ez még kamaszkorba, az iskolában, mint mondjuk felnőttkorban a munkahelyen, ahol már az anyagiak a tét!

2013. márc. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Két fiam van 21 és 16 évesek. Mindketten nagyon okosak :) Nagy hülyeséget még nem csinált egyik sem, így hagyjuk őket a saját útjukat járni általában. A nagynak már tényleg csak tanácsokat adhatunk, a kicsinek nagyon ritka esetben tiltunk. De alapvetően úgy gondolom a csalódásoktól nem kell őket megvédeni. Persze szeretném ha soha tapasztalnák meg, mert ki ne szeretné, hogy a gyerek napi 24 órában boldog legyen, de ez kivitelezhetetlen. Szerintem sokszor hiába mond bármit a szülő vagy bárki vannak dolgok amiket saját példájukból kell megtapasztalniuk. Én is sokszor csalódtam, csináltam olyat amit később megbántam. De bajom nem lett belőle, élek, virulok. A szüleim is hasonlóan neveltek mint ahogy most mi a fiainkat, talán ezért is gondolkodok így. Csinálja meg mindenki a maga hülyeségét. Ettől élet az élet.
2013. márc. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért mert a tisztelet nem kor függvénye. Nézd már meg mennyi gonosz, ostoba felnőtt ember van. És koránt sem akar minden szülő jót a gyerekének. Akkor minden család tökéletes lenne.
2013. márc. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
+ még valami. Ami a szüleink korában még jó volt és igaz, az ma már lehet hogy a legnagyobb butaság és semmit sem ér. A világ változik.
2013. márc. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!