Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is éreztétek már úgy hogy...

Ti is éreztétek már úgy hogy a családotok a legnagyobb gondotok?

Figyelt kérdés

Szülők elváltak. Botrányos módon. A két öcsém nemhogy leérettségizni, szakmát szerezni sem tudnak. Lusták.

Anyám vezet egy boltot, ami vagy rosszul megy vagy úgy ahogy. Több mint húsz évig háztartásbeli volt, egy egyszerű szakmával rendelkezik. Soha nem gondolta hogy a házasságának vége lehet. Nagy ülnek az adósságban, hitelben. Vidéken élünk...a lehetőségek erősen korlátozottak. Magam miatt nem aggódom, engem nem kell félteni. Bachelor diplomám van, most megyek mesterszakra, felsőfokú nyelvvizsgára, és a nyár közepén költözöm Pestre. Miért ilyen nagy a szakadék közöttünk??? :((((((



2013. márc. 15. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi a tököm az a Bachelor diploma?


üdv

Öcséd

2013. márc. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:) így van, akár ezt ő is kérdezhette volna. kösz
2013. márc. 15. 13:53
 3/4 anonim ***** válasza:
nálunk is valami hasonló megy.
2013. márc. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk szerintem rosszabb volt a helyzet.. de nem éreztem azt, hogy a család a legnagyobb gondom. Volt olyan osztálytársam, akinek nem volt családja. Ő sokszor mondta, hogy bárcsak neki is lenne, még ha rossz lenne akkor is, de legalább lenne... (örökbefogadta egy falunkbéli).


Nálunk apám masszívan ivott, mikor részegen hazajött, vert minket. Anyám próbált a víz felszínén tartani minket, úgy ahogy.. dolgozott, de nehéz volt neki, két gyerekkel, egy részeges férjjel, egy sárkány anyóssal, és az udvar tele volt állatokkal (disznó, tehén, tyúkok, libák, kutya, macska) akikről anyám gondoskodott. Tesóm az istennek nem akart tanulni. Nem mondom, hogy nem vágytam jobb életre... de ez adatott meg.


Azóta eltelt pár év, apám és nagyanyám meghaltak, tesóm normális szakmát szerzett, jól keres vele, szép családja lett.. nekem is. Anyu pedig a közelünkbe költözött és felváltva jár pár napra hol hozzánk, hol az öcsémékhez, ünnepnapokn pedig mi hozzá. Ilyen életre vágytam gyerekként, de ez csak felnőttként adattott meg, jóval túl a 30-on. Kitartás, minden dolog az életünkben átmeneti...

2013. márc. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!