Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Változott az apa-gyerek...

Változott az apa-gyerek kapcsolat (mennyiségben, minőségben) amikor az apa családot alapított? És a mostohaanya hozzáállása?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 fél éves kisfiam. Az apukájával csak egy rövid kapcsolatom volt, de úgy döntöttünk megtartjuk. Közben ő kibékült a volt barátnőjével. Jó apa, sokat van a kisfiunkkal, heti 3szor mindig látja, kéthetente hétvégén elviszik egy napra. A barátnője is jófej, szerintem tényleg szereti a kisfiamat, ő is sokat van vele. Most terhes, pár hónapon belül megszületik a közös kisfiuk.

Kicsit félek, hogy a nagy "idill" meg fog szűnni. Szerintetek mennyire általános hogy az apák (akik előtte tényleg foglalkoztak a gyerekkel) háttérbe szorítják az első gyereket ilyen helyzetben?



2013. márc. 18. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, de intelligens, normális emberek között ez nem látványos.

Azt még egyetemi jegyzetekben is láttam, hogy az apák jobban szeretik azokat a gyereket, akik tényleg családban vannak, de ez egy általánosítás. Szerintem épp úgy fogja szeretni a te fiadat is. A barátnő is szereti, ő sem fogja jelét adni változásnak.

2013. márc. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az elején majd nagyon el lesznek foglalva a pici babával, és nyilvánvalóan kevesebb idejük lesz, de ez nem azt jelenti, hogy a kisfiadat kevésbé szeretik, csak hogy több felé oszlik ugyanannyi idő.


Ha neked lesz gyereked ez ugyanígy fog alakulni. Előfordulhat a kisfiad részéről testvér féltékenység, de ez is teljesen természetes.


Szóval az idillnek tényleg vége, de jobb ha az embernek vannak testvérei, csak fel kell dolgozni valahogy, akár teljesen testvér, akár féltestvér.

2013. márc. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy akik az "újgyerek" előtt tényleg APÁK voltak azok nem változnak. Én egy 3 és egy 4 éves kislánnyal váltam. Akkor voltam először ijesztgetve: nem fog velük törődni, csak annyival járul majd hozzá a lányok neveléséhez amivel muszáj stb. Ezzel szemben sosem volt gond vele. Rögtön úgy kezdtünk hogy egy hetet nála voltak, egyet velem (így a gyt sem kellett). Lehet naivan hangzik, de én tudtam hogy ilyen lesz. Mivel előtte is kivette a részét a gyereknevelésből. Sőt volt olyan párja (nekem is egyébként) akivel azért szakított mert nem tudta teljesen elfogadni a lányokat.

12 és 13 évesek voltak mikor megszületett a közös gyerek a feleségével. Azóta sem szenvedtem semmiben kárt.

Ne aggódj, ha eddig jó apa volt ezután is az lesz :)

2013. márc. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket!

Valóban jó apának tartom, és a barátnőjét is jó mostohának- ha mondhatok én ilyet :)

Csak kicsit féltem a fiam helyzetét. Alapból nem tudom hogyan reagál majd, mennyire lesz féltékeny.

2013. márc. 18. 10:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha az apuka tényleg normális akkor nem lesz nagy gond, bár tényleg sokat fognak a picivel foglalkozni. A te kisfiad esetleg segíthet a babával kapcsolatban és akkor ő is része lehet a családnak. Mondjuk még kicsi de azért apróbb dolgokat már meg tud csinálni. :) Beszélgess el a kisfiaddal (vagy az apa) arról, hogy most sokat foglalkoznak a kicsivel de ettől még őt is szeretik...kérdezd meg tőle hogy aranyos-e a baba..szóval beszélgess vele ilyenekről és akkor talán jobban viseli majd... :)
2013. júl. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!