Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1 évi elmaradt tartásdíjat...

1 évi elmaradt tartásdíjat lehet e végrehajtóval érvényesíteni, vagy csak 6 hónapot?

Figyelt kérdés
Gyermekem apja 1 éve úgy fizet mint a mesében(Hol volt hol nem volt)Sajnos még egy autó sincs a nevén amit lefoglalhatnának. Tiltatni sem tudom .Állam általi megelőlegezést nem tudom megkapom e hisz van amikor fizet van amikor nem.Mit tehetek?

2013. márc. 12. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak fél évre visszamenőleg lehet. Minden hónapban be kell jelenteni, hogy nem fizetett. Ha minden hónapban, mikor nem fizet, feljelented, amint lesz valami a nevén, le is foglalják.
2013. márc. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet. A fél év arra vonatkozik, amikor bemész a bíróságra, hogy pert indíts gyerektartás miatt. Akkor legfeljebb félé évre visszamenőleg ítélik meg.


Mivel itt már megítélték, végre is hajtható. A kettő 2 külön dolog.

2013. márc. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És az állam általi megelőlegezést kérhetem ha csak a felét fizeti a megállapítottnak?
2013. márc. 12. 18:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem az államit akkor kérheted ha 6. hónapja semmit nem fizet.
2013. márc. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor tegyem össze a két kezem hogy még ennyit is kapok tőle. Én úgy olvastam valahol, hogy ha az előírt összeg 50%-nál kevesebbet fizet akkor már lehet inditani a megelőlegezést? akkor tévedek?
2013. márc. 13. 05:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!