Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekem apja 1éve nem fizet...

Gyermekem apja 1éve nem fizet gyerektartást. Nincs bejelentett munkahelye, köteles fizetni?

Figyelt kérdés

Ha nincs bejelentett munkahelye akkor is kötelezik a fizetésre?Mi van akkor ha nem jön el?

A gyerekhez ragaszkodik, 2hetente el akarja vinni,oda is adom neki mert a birosàgon azt mondtàk köteles vagyok odaadni,mert ha nem én jöhetek ki rosszul a tàrgyalàson.

Volt màr valaki ilyen helyzetbe??


2013. márc. 19. 16:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Gyerekelhelyezés történt? Akkor igen, köteles vagy kiadni, viszont a gyerektartás állami megelőlegezést indítsd el, ezt az összeget pedig majd utólag behajtják rajta.
2013. márc. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Most 26.àn lesz a tàrgyalàs.Ott mit mondanak majd?
2013. márc. 19. 17:10
 3/23 anonim ***** válasza:
Milyen tárgyalás? Gyerekelhelyezés, gyerektartás, vagy mi?
2013. márc. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Gyerektartàs!!
2013. márc. 20. 08:59
 5/23 anonim ***** válasza:

Azért nem értem, mert a gyerekelhelyezés, és a gyerektartás megállapítása egy kalap alatt szokott zajlani, hiszen ha megtörtént a gyerekelhelyezés, a másik fél egyértelműen megkapja a láthatást, és egyértelműen kötelezik a gyerektartás fizetésére.


De hogyha ez volt a kérdés, igen, meg fognak állapítani gyerektartást, csak nyilván nem túl sok pénz.

2013. márc. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nálunk nem volt gyermekelhelyezés...amikor beadtam a papirokat kérdezték hogy gyermekelhelyezés vagy csak gyerektartás.
2013. márc. 20. 12:54
 7/23 anonim ***** válasza:
Ha nincs munkahelye, nem tudnak rajta mit számonkérni, megállapítanak egy összeget, amit nem tud majd fizetni és ennyi volt.
2013. márc. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
azért azt nem hiszem....hiszen az ő gyereke is...főleg hogy mindig el akarja vinni...
2013. márc. 20. 15:28
 9/23 anonim ***** válasza:

Szeretnéd, hogy ne így legyen, de ha nincs jövedelme, behajtani sem tudják rajta, szerinted hány apuka dolgozik direkt feketén?

A számlájához csak a bíróság vagy az adóhivatal férhet hozzá, de a bíróság is az adóhivatalon keresztül állapítja meg, mennyi a jövedelme. Ha nincs bejelentett munkahelye, semmit nem tudnak tőle elvenni hivatalosan, behajtást pedig nem kezdeményeznek ilyen ügyben, a vagyontárgyakra nem terjed ki a gyerektartás.

2013. márc. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Ès mi van azzal hogy az àllam megelőlegezi??
2013. márc. 20. 16:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!