Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kijelenthet engem az anyám a...

Kijelenthet engem az anyám a tudtomon és akaratomon kívül a házból? 23/L

Figyelt kérdés

23 éves vagyok,édesanyámmal már nem tartom a kapcsolatot, és elköltöztem albérletbe a párommal, de nem jelentkeztem ki. ( nem is tervezem). Ki tud engem jelenteni,ha én nem járulok hozzá?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. jan. 18. 13:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő az egyedüli tulajdonos akkor simán. Bemegy az okmányirodába, közli, hogy x idő óta nem laksz ott és kész.
2013. jan. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincsen haszonélvezeti vagy tulajdonjogod, akkor kijelenthet.
2013. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha ő a tulajdonos, és te már ténylegesen nem laksz ott, és ezt két tanúval tudja is igazolni.
2013. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De én arról hogy értesülök? Mert annyira gyűlöl engem,hogy mondta hogy ki fog jelenteni,ez még pár hónapja volt, most utoljára 2 hete voltam ott a maradék cuccomért, és akkor már azt vágta a fejemhez,hogy mikor jelentkezem végre ki? És ebből gondolom,hogy nem teheti meg,mert különben megtette volna gondolom...De ha a gyereke vagyok,attól még semmi jogom sincs a házra, ha ő a tulajdonos? Nem azért kérdezem,mert nem kell tőle egy fillér sem, csak hogy kijelenthet-e ennek ellenére,hogy a gyereke vagyok és oda vagyok bejelentve,és mondjuk nem járulok hozzá..
2013. jan. 18. 13:32
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a hozzájárulásod, ha nem vagy tulaj/haszonélvező. Elmúltál 18, azt csinál, amit akar.
2013. jan. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs jogod a házra. Az ő halála után viszont örökölni fogod. Miért nem akarsz kijelentkezni?
2013. jan. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kijelenthet. Az, hogy be vagy jelentve semmiféle joggal és kötelezettséggel nem jár. Mivel 23 éves, felnőtt ember vagy, így igen, kijelenthet.

Valószínűleg ő sem tudja, hogy ezt simán megteheti, ezért csak fenyegetőzik.

2013. jan. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kijelenthet ő is. Az, hogy a gyereke vagy csak a halála után számít, az öröklésnél. Mivel nagykorú vagy, így neki már semmilyen felelőssége nincs irányodba, tehát lakhatást sem kell biztosítania (mivel oda vagy bejelentve hivatalosan ott laksz).
2013. jan. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azért mert az albérletbe való bejelentkezés nem tudom hogy működik, de egyébként apum azt mondta,hogy hozzá akármikor bejelentkezhetek,úgyhogy ha át is jelentkeznék,akkor is oda...
2013. jan. 18. 13:41
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kijelenthet,engem is kijelentett anyám,pedig semmi haszna nem lett belőle (csak nekem károm,mert igy nem kapok bejárási támogatást a melóhelytől)

Párom szüleihez jelentkeztem be igy állandóra,ideiglenesen meg az albiba (ugyanis oda meg állandóra nem enged a tulaj)

2013. jan. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!