Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a FELELŐSSÉG? Miért divat...

Mi a FELELŐSSÉG? Miért divat papolni róla?

Figyelt kérdés

Az én - már felnőtt - tudomásom szerint a szó jelentése nem egyéb, mint bizonyos dolgok következményeinek viselése.


Amit nem értek, hogy ma divat lett ezt a szót kioktató kontextsuban mindenki pofájába beledörgölni.


Ami meg főleg rossz, hogy pl nálam egy gyerekkori fixáció miatt nagyon negatív, szinte pejoratív kicsengése van.


Történt, hogy levertem egy vázát gyerekként. SZokásos sztereotíp rámförmedés és leordították a fejemet a szokásos "így nem lesz belőled ember" stílusban. Én meg azt mondtam, hogy hagyják abba a veszekedést, nem szándékos volt a károkozás és inkább kifizetem a zsebpénzemből.

Erre azt kaptam meg, hogy "nem akarom vállalni a felelősséget".


De a felelősség miért a pocskondiázás korlátlan elviselése és miért nem a hibákért való helytállás?



2013. márc. 24. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Azért, mert rengeteg az értelmi fogyatékos ember... Nagyon sok minden van még, amiről papolni szoktak, mert attól jobbak, nagyobbak, érettebbek... (lóf*szt!)
2013. márc. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is futkos már a hideg a hátamon ettől a szótól. Főleg mióta ezen az oldalon olvasgatok. Értem én, hogy gondolkodni kell mielőtt hülyeséget csinál az ember, na de hogy folyton folyvást ezzel a szöveggel dobálóznak az már fárasztó.
2013. márc. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2-es! És még le is pontoznak a képmutatók. Látom :(
2013. ápr. 12. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!