Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belüli erőszak, mi a...

Családon belüli erőszak, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Hozzátok fordulok,mert nem tudom még hogy segítsek az ismerősömön:

Kb 8éve van együtt a párjával,van egy 5 és egy 2 éves gyerkőcük.Sajnos a férfi nagyon agresszív.

Már az első terhességénél megütötte a nőt én már akkor is mondtam neki hogy hagyja el,aztán jött a 2.baba.

Eddig arra fogta a nő,hogy az anyósa miatt van minden mert együtt éltek és a férfi anyuka kedvence.

Nagy nehezen elköltöztek,egy darabig jó volt minden,de most megint kezdi a férfi,más sincs náluk csak a kiabálás,nem engedi a férfi hogy a nő bárhova menjen a gyerekekkel,de ő eljár éjszakákra.Ha nem tetszik neki valami akkor üvöltözik,és sajnos megint megütötte a nőt,úgy hogy a nagyobb gyerek látta is:(

Nem ítélkezést várok,mert már rájött a nő hogy nagyot hibázott az elején,csak egyszerüen nem tudja hova forduljon(szülei nincsenek,sajnos ezért is ilyen kis buta soha nem segített neki senki)hogy hivatalosan eltávolítsa maguktól a férfit.Mondtam neki hogy menjen el orvoshoz látleletet vetetni(mert még mindig fáj a mellkasa)de fél hogy ha lép valamerre akkor még nagyobb baj lesz.Kiteheti a közös albérletből?(a nő szerezte)Mit tegyen?Kérem csak az írjon aki segíteni akar,az ítélkező okoskodó emberek kötözködésére nem vagyok kíváncsi.Köszi


2013. márc. 24. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal lépjen le a fenébe, vigye a gyerekeket és kész.

Nem is értem, hogy hogy tűrhette eddig??? Sz*r kifogások:

-Szereti? Szerelem? Ilyenkor már nem lehet erről beszélni.

- "Csak a gyerek miatt maradok vele!" persze, hogy a gyerek azt a példát lássa, hogy az anyját ütik meg meggyalázzák???


Az összes hatósági és emberjogi szervet felkeresném a nő helyébe és egy ügyvédet is. És pakoljon, és menjen akár ideiglenes akár rendes helyre, de nem késlekedni.


Mondanám, hogy aki ezt eltűri az meg is érdemli azt amit tesznek vele, de ez nagyon csúnya. Szedje össze magát és pakoljon. ennyi...

2013. márc. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrség, látlelet, távoltartási végzés, válás.

[link]

[link]

2013. márc. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást és a linket nektek én is ugy gondolom mint Te első,először én is úgy gondoltam megérdemli.Csak sajnos a gyerekek nem és ezért kértem segítséget mert a nő még sajnos ehhez is buta,de én ennél többet nem tehetek érte.Köszi mégegyszer
2013. márc. 24. 18:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek barátai, akik egy időre be tudnák fogadni? Nem könnyű úgy hivatalos ügyeket intézni, hogy az az idióta ott lohol a nyakában. Egyedül nem hiszem, hogy meg lehet oldani egy ilyen helyzetet.


1 Addig ne ítélkezz, amíg nem voltál ilyen helyzetben. Könnyen beszélsz egy biztos háttérrel mögötted.

2013. márc. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam a rádióban, hogy van olyan, hogy mobilkapcsolaton alapuló vészjelző készülék (Vodafone). Egy gyufásdoboznyi készülék, amin van egy gomb, és lehet vele jelezni a rendőrségre, hangot is továbbít. A rendőrség meg mérlegelés nélkül kimegy. Nagyon hatásos. Budapest 2 kerületében már használható. Tervezik, hogy az ország többi részére is kiterjesztik a használatát.

Ha elhagyja valaki az erőszakoskodót, az utána levő 2 év még veszélyes, mert az erőszakoskodó megpróbálja visszaszerezni a házastársát, akkor is hasznos lehet a készülék, mert gyorsan ott terem a rendőri segítség. A NANE egyesületnél lehet érdeklődni. Én is érdekelt vagyok, előbb-utóbb én is beszerzek egy ilyet.


[link]

2013. márc. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves 3.,ez is a baj hogy én se nagyon merek így beleavatkozni,mert babát várok,párom külföldön dolgozik,még azt se nagyon merem bevállalni hogy vigyázok a kicsikre amíg intézkedik,mert félek attól a baromtól.Barátai már szerintem azóta nincsenek mióta együtt van a "párjával".Ennyit tudtam neki segíteni hogy utána kérdezek nézek,hogy mit lehet tenni,aztán ha találkozunk holnap délelött akkor elmondom neki.
2013. márc. 24. 19:08
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom 4. hogy Te is ilyen helyzetbe kerültél,nálad hol tart az ügy?Léptél már valamerre?Sok erőt Neked.Én egyszerűen nem tudtam elhinni hogy tényleg vannak ilyen emberek (kis naiv)amíg a saját szememmel nem láttam.Szörnyű dolog,és a picurok akik semmiről sem tehetnek,ők szenvedik meg a legjobban.:(
2013. márc. 24. 19:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor össze kell veretni, mert csak abból tanul. Nem tudtok toborozni egy kisebb bandát, akik megfenyegetik? Hatásosabb, mint a rendőrség. Ők családon belüli erőszak esetén általában úgyse csinálnak semmit, mert csak azt tudnák mondani, hogy intézzék el családon belül.
2013. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7. kommentedre reagálva: Nálunk most béke és szeretet van, úgy érzem, hogy minden rendben van, csakhát már elég sokszor csalódnom kellett, mert beleéltem magam, hogy többet nem fog bántani, aztán mégis felhúzta magát valamin, és megütött. Mostanában ha agresszívan viselkedik, üvöltözik, akkor nem szólok hozzá, a másik szobában elvonulok, hogy ne is lássam, ő meg általában nézi a tévét a nagyszobában, aztán ha már nem haragszom rá annyira, akkor elkezdek vele csevegni, nem mint a férjemmel, hanem mintha csak egy idegen lenne, aztán valahogy elfelejtjük a dolgot.

Általában, ha egy kritikus helyzetben visszaszólok neki, akkor az csak olaj a tűzre. :/

2013. márc. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát akkor ez sem egy igazán jó helyzet:( Azt hogy "elfelejtjük" az nem a Te részedről szól szerintem,mert akkor nem csalódnál folyton.Nagyon sajnálom,de Neked is minnél hamarabb menned kéne valamerre,nem várni hogy hátha jobb lesz,mert szerintem az is olaj a tűzre minnél tovább tűrsz,ő annál nagyobb fölényben érzi magát.Gyerkőc van?Mióta vagytok együtt?Család?Rokonok?

8as köszi a tippet,nem rossz ötlet,csak félek az erőszak erőszakot szül,jobb lenne hivatalosan,bár tudom,hogy a magyar rendszer nem valami jó támaszték :(

2013. márc. 25. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!