Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha van párod, esetleg vőlegény...

Ha van párod, esetleg vőlegényed, de mellette valaki már 1 éve megdobogtatná a szívedet szakítanál?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó, de egy hozzám nagyon közelálló emberről, aki mindig tőlem kér tanácsot.

Tudni kell azt, hogy a párjával 3 éve vannak együtt. Egy nagyon őszinte szeretni tudó bájos lányról van szó, aki véletlenül sem akarta ezt a kialakult helyzetet. Mikor megismerte ezt a másik srácot (legyen Zsolt), három hónapig folyamatosan vívódott magában. Egyáltalán nem kereste a társaságát, mégis lehetetlenebbnél, lehetetlenebb helyeken találkoztak, ahol persze mindkettőjükben feléledtek az érzelmek. Zsolt nagyon korrekt férfi módjára, mivel tudta, hogy van párja a barátnőmnek, soha nem kezdeményezett csókot, nem tett keresztbe nekik, esetenként könnyes szemmel nézett és még szólni sem tudott. Közben telt ismét az idő, nem tartották a kapcsolatot, de mégis gondoltak egymásra...A barátnőm próbálta helyrehozni a kapcsolatát, amivel egyébként nincs gond, csak a férfi aki vele van "kicsit darabosabb, szőrös szívübb" és nem romantikus fajta, mint ugye Zsolt. Ennek a történetnek mindjárt 1 éve. Tegnap ismét össze futottak véletlenül...

A barátnőm nem tudja elengedni a párját, nagyon jó embernek tartja, nem akar fájdalmat okozni neki, közben meg nem is annyira boldog mellette.


Zsolttal sem biztos, hogy működne, de nem kizárt, mégis nehéz újra kezdeni egy idegennel. Elfelejteni meg úgy tűnik nem tudják egymást...

A történet még ott meredek, hogy a barátnőm jelenlegi párja az én párom legjobb barátja és úgy érezzük átverjük őt, akaratlanul, akkor is, ha még semmi nem történt...


2013. márc. 25. 07:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

Én mai fejjel azt mondom, hogy igen, szakítanék. Anno nem tettem meg, ma már feleség és anya vagyok, de nem a megfelelő ember mellett, mert azt, aki a szívem anno megdobogtatta, a mai napig nem tudom elfelejteni. Talán vele sem lett volna örök életre szóló a szerelem, nem tudhatom, hogy alakult volna, de legalább az esélyt megadtam volna magamnak arra, hogy olyat találjak, aki mellett más nem érinthet meg érzelmileg ilyen szinten.

Ezzel nem csak magát csapja be, hanem a jelenlegi párját is, hiszen azt gondolhatja, hogy minden rendben van, közben meg titokban valaki másra vágyik a lány...

2013. márc. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Én is szakítanék. A Ti helyetekben viszont óvakodnék attól, hogy felvilágosítsátok a barátnőd párját a kialakult helyzetről. Ez az Ő dolguk nem szabad beleártani magatokat!
2013. márc. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

:)


Persze. Az Ők dolguk. Csak mivel a srác is barátunk, így elég szemétségnek érezzük a dolgot, hogy hallgatunk...


Nyilván a barátnőmet is megértem, mert tudom, hogy mindent megtett...és mennyit vívódott...

2013. márc. 25. 07:47
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

Már bocs, de egy érzelmes és valóban érző ember-nem 3 hónapig vivódik, hanem annál jóval tovább, ha meg gyerek nincs-nem marad kapcsolatban a régivel..


Nekem ez a véleményem.

2013. márc. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

Én szakítanék, és anno egy hasonló helyzetben szakítottam is. Egy 3,5 éve tartó kapcsolatban voltam benne, amikor megismertem egy srácot. Véletlenül találkoztunk, egy közös barátunk által. Már akkor éreztem, hogy vonzódom hozzá, pedig még nem is ismertem. Nem akartam vele foglalkozni, mert akkor még kapcsolatban voltam, mindig tiszteletben tartottam a párom és sosem flörtöltem, pasiztam mellette. Aztán eltelt 2-3 hét, sokat gondoltam a másik srácra, bejelölt az egyik közösségi portál, néha beszélgettünk, de általános dolgokról, mert ő is tszteletben tartotta hogy párkapcsolatban vagyok, és egyikőnk sem kezdeményezett. Tudni kell, hogy akkora én már boldogtalan voltam, sokat küzdöttem, mert nem akartam fájdalmat okozni az akkori páromnak. Aztán úgy döntöttem, hogy ha már másra gondolok ennyit, és alig várom, hogy beszélhessek vele, ott valami nem stimmel és a párommal szemben sem fair dolog.. Szakítottam, a másik sráccal randiztunk, sokat beszélgettünk, aztán összejöttünk. :)

Ennek 1 éve már. Nagyon boldog vagyok vele, és úgy érzem, hogy ennél jobb döntést nem is hozhattam volna! :)

2013. márc. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ha van párom és valaki másba beleszeretek, az azt jelenti, hogy nem vagyok 100% boldog a párom mellett. Nem is kell ehhez másba beleszeretni, ha nem vagyok boldog, szakítok. Minek legyek olyannal, akivel nem az igazi?
2013. márc. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Fiatal vagyok még ahhoz, hogy lekössem magam egy olyan ember mellett, akit nem szeretek.
2013. márc. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Persze, hogy 3 hónapnál tovább. Nyílván azért írtam, hogy milyen rég tart, hogy nyomatékosítsam, hogy nem egy fellángolás.


Köszi a válaszokat én is valahogy így gondolom.

2013. márc. 25. 09:49
 9/21 anonim ***** válasza:

"és úgy érezzük átverjük őt, akaratlanul, "

-jaj, csak ezt NE! nem szabad beleszólni!!- maguknak kell tisztázni (egyáltalán nem biztos, hogy a romantikus "mindig véletlenül felbukkanó Zsoltért" ott kell hagynia!

NE SZÓLJATOK BELE!

2013. márc. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ha három éve van a jelenlegi párjával, de már a második év után kikacsintgatott a kapcsolatból, akkor nem őszinte a barátnőd még saját magához sem. Mi tartja ott a jelenlegi párjánál? Pénz, megszokás(3 év alatt, sic.), félelem a változásoktól, félelem attól, hogy Romantikus Zsolti mégsem olyan jó, mint ő azt elgondolta? Mit tud egyáltalán a Romantikus Zsoltival való együttélésről a könnyes szemű találkozásokon kívül? Csak össze-összefutottak, vagy beszélgettek is egymással? Zsolti bizonyára helyes jóvágású fiatalember, akibe beleszeretni első látásra könnyű, de a második látásra is el lehet-e viselni.

Ne szólj bele a barátnőd dolgába. Ha ő fejest akar ugrani az ismeretlenbe, akkor tegye azt, ha Zsoltika egy kósza gondolat marad, akkor az is az Ő döntése lesz. Benneteket mint barátokat nem szabadna ebbe a játékba belevonni.

2013. márc. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!