Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családokban is ez a...

Más családokban is ez a szokás és én vagyok túlérzékeny vagy a párom viselkedik furcsán?

Figyelt kérdés
A hétvégére az egész család lebetegedett az ő kivételével. Valóban több tennivaló hárult rá mint amúgy, de azért nem sokkal több. Reggel elment munkába, majd 11-kor hazatelefonált, hogy ma inkább átmegy aludni a szüleihez, mert fél, hogy ő is elkapja a vírust és amúgy sem tudná kipihenni magát. Dühömben azt mondtam neki, hogy menjen és már az sem érdekel, ha végleg visszaköltözik. Annyira rosszul esik, hogy így viselkedik. Én túlzom el vagy ez szerintetek sem természetes?
2013. márc. 25. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem egyértelműek a viszonyaitok? A család az titeket és a gyerekeiteket takar, vagy a te szüleidet és titeket? Mert Ha az előbbi, akkor tényleg nem normális, hogy betegségben otthagyja a családját. Ha viszont csak "együtt jártok", és pl nem éltek együtt, csak együtt szoktatok aludni a szüleidnél, akkor simán hazamehet aludni, ha úgy látja jónak.
2013. márc. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem szokás.Mondjuk mi csak ketten vagyunk, de ha én beteg leszek nem megy az anyjáékhoz aludni.Nagyon betoji a párod vagy csak lusta.
2013. márc. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
otthagy titeket betegen? tök durva...Nem, ez nem szokás sehol
2013. márc. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem, szerintem sem szokás ez sehol. El sem tudom képzelni, hogy ha a párom beteg, vagy én, akkor hazamenjünk anyuciékhoz, mert félünk a csúnya vírustól..

Szerintem a párod csak ki akar bújni a rá hárult feladatok alól, és vmi piti indokkal sikerül is elkerülnie. Én megértem a mérgedet, és egyetértek vele. Hogy lehet valaki ilyen tutyi-mutyi?!

2013. márc. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, én csak arra vagyok kíváncsi, hova menne, ha az anyjáék nem laknának a közelben? Szállodába? Jó, jó, nem szeretné elkapni. De egy vírusos betegség akár egy hétig is eltarthat és fertőzhet, akkor legalább egy hétig rá sem néz a családjára? Nem tudom, nálunk ez nem szokás, nekem meglepő is lenne.

Nem tudom, ha a munkahelyén történne olyan, hogy valamelyik munkatársa mondjuk náthásan bemenne dolgozni? Akkor egy hét szabit venne ki, nehogy véletlenül elkapja?

2013. márc. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az a legszomorúbb, hogy ha megfertőződött, azt már elkaphatta lappangási időben, mielőtt még bárkin is jelentkeztek volna tünetek. Szóval ez nagyon nem normális reakció, ráadásul otthagyni téged betegen minden feladatra... elég önző dolog.
2013. márc. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy szokás.


Bár én ritkábban vagyok beteg,de olyankor körbeugrál szinte,gyógyszer hoz,orvoshoz cipel ha kell,fél óránként lázat mér,levest főz (alap dolgokat megfőz úgy ha jöhet kérdezni,hogy mit milyen sorrendben kell).

Sőt,legutóbb még szabit is kivett,otthon maradt velem,egész nap ágyban voltunk,vagyis én,ő közben főzött,forró fürdőt csinált,gyógyzszertárba ment.


Volt ilyen pasim régen mint a te párod,elsőre nem vettem annyira zokon,másodszorra viszont már nagyonis,kitettem...akinek kellek,megfázva is kelledjek,főképp,hogy mire rajtam kijön,már rég megfertőztem ...

2013. márc. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem túlzod el, a férjed nagyon önző, felelősslget lerúgó és betoji ember. A többit leírom privátban.
2013. márc. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem túlzod el! Amikor én beteg voltam a tőlünk különélő párom nálunk aludt, hogy ő keljen fel a kicsikhez és legyen velem valaki, ha baj lenne és egész éjszaka vizes ruházot, hogy lemenjen a lázam. 4 éjszaka is ott aludt, egészen addig, amíg úgy nem látta, hogy elég jól vagyok és már egyedül is boldogulok, de továbbra is eljött bevásárolni és a kicsiket elhozni az oviból még több mint egy hétig. Nekem nem elfogadható, amit a párod tett.
2013. márc. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem szokás, de az exem is ilyen volt. Sőt egyszer az öcsém is, emlékszem a húgommal betegek lettünk, anyum is szarul volt, ő meg lelépett a mamámhoz pár napra, hogy nehogy elkapja.

Én biztos nem tenném meg a párommal és ő sem velem. Nemrég influenzás volt, én meg kismama vagyok. Féltünk, hogy elkapom, ami most kifejezetten nem jött volna jól. Ő elküldött anyámékhoz, de én maradtam itthon. Az orvos mondta, hogy mindketten hordjunk itthon maszkot, ne érintkezzünk és nem lesz baj. Főztem neki, adagoltam a gyógyszereit stb...és nem lettem beteg. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. Tudtam, hogy szüksége van rám a páromnak ilyen ramaty állapotban. És neked is szükséged lett volna a tiédre...

2013. márc. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!