Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön élő családokban...

Külföldön élő családokban valóban az lenen a normális, ha otthon is az ország nyelvén beszélnének?

Figyelt kérdés

Én is kivándoroltam pár éve és a nyelvet megtanultam rendesen. Van akcentusom, de írásban nem szúrják ki h külföldi vagyok. A barátommal, aki szintén külföldi, az ország nyelvén beszélünk. Vendégségben voltunk egy helyinél, aki azt mondta h ha vki már idejön az országba, ami őt befogadja, akkor meg kéne adnia neki a tiszteletet, h az ő nyelvén beszél. Otthon a gyerekeivel is. Én azt mondtam h én mindenképp szeretném ha a gyerekeim megtanulnának magyarul és úgy fogok velük beszélni. (nem akarom h a gyerekeim a saját nagyszüleikkel se tudjanak kommunikálni..). Szerinte azonban ez elfogadhatatlan, h idejön vki külföldről és ragaszkodik a saját szokásaihoz..

Szerintetek kinek van igaza? Én semmi kirívót nem csinálok, teljesen beilleszkedtem, nincsenek is magyar ismerőseim, az egyetlen amit fontosnak tartok h ha ilyen kis módon is de tovább vigyem a magyarságomat akárhol is élek és átadom az anyanyelvem a gyerekeimnek.

És ha a férjem lesz a jelenlegi barátom akkor nem lesz ellenemre az se ha ő is az anyanyelvén beszél a gyerekkel...


2013. márc. 24. 22:24
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki ezt mondta, a legkevésbé sem toleráns. Otthon úgy beszélsz, ahogy akarsz.
2013. márc. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
4%
a házigazdának van igaza
2013. márc. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Én neked adok igazat. A gyerek igen is tanulja meg azt a nyelvet ami a szülei anyanyelve. Egyrészt ha hazalátogat az itteni rokonsághoz, vagy csak érdekli honnan származik és megnézi az "őshazáját" sokkal egyszerűbb a dolga. Másrészt hatalmas előnyökkel indul ha kezdettől fogva 2 (vagy a ti esetetekben ha jól értem 3) nyelvet beszél. A német országban élő rokonaim is így csinálják és a kis 3 éves lányuk már 2 nyelvet ismer.
2013. márc. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Nektek van igazatok. Amúgy ismerek olyan magyar nagyszülőket, akik egy szót sem tudnak az unokáikkal beszélni, mert az anyukájuk "elfelejtett" velük magyar mondatokat, szavakat tanítani... majd megszakad a nagyszülők szíve emiatt.. És meg is értem őket.
2013. márc. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
96%

Otthon tök normális, ha mindenki az anyanyelvén beszél, a gyerekeivel meg pláne. Először is, adjuk át, amink van. a másik pedig, hogy mindenki annyi ember, ahány nyelven beszél.

A pakisztániak, indiaiak, arabok, zsidók, mind az anyanyelvén beszél külföldön.. de sorolhatnám a többit is.

voltam olyan családban, ahol a 3 éves gyerek 3 nyelven karattyolt. Arabul, héberül, és angolul.

mi a fene rossz van ebben?


Barátnőm magyar, a férje francia, a gyerekek kétnyelvűek. A barátnőm csak magyarul beszél velük, a férje pedig franciául.

2013. márc. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
91%
Neked van igazad. Nyugat-Európai országról van szó? Remélem nem vagyok túl kíváncsi.
2013. márc. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Én Olaszországban élek, az elején mindenki azt mondta ne beszéljek magyarul a gyerekekkel mert sose tanulják meg az olasz nyelvet. (Óvodás korú gyermekeimmel költöztem).én viszont ragaszkodtam ahhoz hogy én csak magyarul beszélek velük (relatíve 99% olaszul beszélt hozzájuk csak én nem.).igy is megtanulták a nyelvet minden gond nélkül.

Szerintem "kötelező" átadni a magyar nyelvet a gyermeknek akkor is ha lefe esetleg külföldi lesz.

2013. márc. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Németországban élünk. A barátom anyanyelvét én már elkezdtem tanulni, de nem hiszem h egyhamar áttérünk rá. Szóval egymással mindig németül fogunk beszélni, ergo a gyerek hallani fog német szót. NA meg az összes ismerősünkkel németül beszélünk.

A vendéglátónk azzal érvelt, h az iskolában ahova a fia jár rengeteg külföldi jár és a kisgyerekek nem tudnak rendesen németül. Ezt nem értem h ha itt nőttek fel. ok h vannak lyen területek ahol a törökök besűrűsödtek és kvázi évtizedeket le lehet élni itt úgy h csak törökül tudsz. megértem h ez a németeket bosszantja. Mondtam, h a mi gyerekünk majd megtanul németül az "utcán" oviban, barátokkal stb. Én azt gondoltam h egy gyerek nagyon fogékony és ha közösen játszik már kiskorától a német barátaink gyerekével meg eljár oviba, vagy bármilyen foglalkoztatóba, akkor igenis megtanul németül. De lehet h tök naiv vagyok. Mert a vendéglátónk szerint nem az óvónéni dolga megtanítani németül, szerintem meg egy kisgyerekre ráragad.

2013. márc. 24. 22:46
 9/33 anonim ***** válasza:
84%
Nem tök mindegy, hogy más mit mond? Azt mond amit akar, úgyse tudja/akadályozhatja meg, hogy te otthon hogy beszélsz. Vagy el sem kell másoknak mondani hogy ,agyarul beszélsz majd a gyerekkel. Magánügy.
2013. márc. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
nyilván akkor is magyarul fogok beszélni .Csupán érdekel mások véleménye, mert ez a beszélgetés elgondolkoztatott, h vajon a németekből tényleg ilyen ellenérzést vált-e ki ha külföldiként nem tisztelgek az országuk előtt azzal h németül beszéljek a gyerekemmel
2013. márc. 24. 22:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!