Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőm a szüleiről akar...

Barátnőm a szüleiről akar maradandót, holott azok megkeserítették az életét, hogy viselnétek ti? Komoly téma

Figyelt kérdés

Barátnőmmel (20éves) 1,5 éve vagyunk együtt.fél év után hozzánk költöztettem,mert nem emberhez méltó környezetben és családban élt,az elvált anyja a nevelőapjával együtt otromba,becstelen módon bánt a lánnyal,az igazi apja,volt régen,hogy bezárta,megütötte részegen,azóta is alkoholista és részegen idegbeteg...Barátnőm élete romokban volt,és nem látta az igazi normális értékeket az életben,hogy mi is a jó,melyet én általam tapasztalt meg.Anyja nem foglalkozott sem vele sem többi gyerekével ,mások előtt megszégyenítette,megalázta stb.

Ennek ellenére szerelmem tetoválást akar magára elég nagy részre,amivel "örökre vele lesznek"a szülei,mivel hiányzik neki az a két szemét méltatlan senki...Ez nekem fáj,hogy nem "féltékenység"miatt vagy ilyesmi,hanem hogy aszó szerint nincs szép pillanata,emléke az akkori életéből,és ezt ő is tudja,nekem fáj hogy mégis ennyire szereti őket,pedig tudja már hogy hogy viselkedtek vele,amit akkor helyesnek gondolt..miért tartja őket ekkorára?oké hogy a szülei,de akik olyan mértékü örök sebet csináltak benne,amit sosem fog kiheverni..mi a véleményetek?



2013. márc. 25. 21:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A barátnődnek pszichológusra lenne szüksége szerintem.
2013. márc. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Egyébként lenne igen,de nem hajlandó semmiképp elmenni... :/ én sokszor összeomlok magamban,rágondolva milyen életet élt amit 19évig jóként fogott fel,mert nem tudta hogy nem az a normális ,és amikor hozzánk került tudta meg mi is a szeretet,törődés,és az hogy emberileg bánnak vele..ez nekem nagyon fáj,hogy ezek után mégis nagyon szereti szüleit,pedig én mindent tudok,és még ezek után is jópofiztam mind2őnek bnőm kedvéért,de hogy tetoválást akar hogy ők mindig vele legyenek nekem nem fér bele a normalitásba ezek után..és rossz hogy senki nincs akinek ezt elmondjam,és aki mellettem állna ebben a nézőpontban
2013. márc. 25. 21:33
 3/20 mxxx válasza:
szerintem mélyen még mindigúgy gondolja hogy ez a helyes..próbáld kinevelni belőle
2013. márc. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad van.
2013. márc. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet, hogy bűntudata van, hogy otthagyta őket, és ezzel próbál kompenzálni?
2013. márc. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
azért küzdök,mióta vele vagyok,hogy jó kapcsolat mellett tisztán látó embert faragjak belőle,hogy a jót lássa,mivel szülei nem nevelték-jóra legalább is nem-,nem hittek benne,nem mondták el az alapvető emberi normákat,ezért kötelességemnek érzem ezt is,ami miatt veszekedünk olykor olykor,de egyszerüen nehéz,hogy azt látom ,mégis megbocsájtja nekik,pedig történtek olyanok,amiket nem lehet...nem tudom hogy beszéljem ezt meg vele,mert nagyon elszánt és akarja azt a tetoválást magára nagyba,jogom pedig nincs megfosztani attól hogy saját testével mit tesz,de mégis rosszul esik és nem tudom mit tegyek!kérlek segítsetek,tanácsoljatok,mondjatok véleményt!
2013. márc. 25. 21:43
 7/20 A kérdező kommentje:
nem kötelező itt laknia és ezt az életet választania ezt leszögeztem,viszont amikor eljött a nevelőapja elvette a kulcsokat hogy többé oda nem költözhet,mindezt persze az anyja kussba hallgatva engem szidva hogy elviszem a kislányát...persze akkor kislánya..
2013. márc. 25. 21:45
 8/20 anonim ***** válasza:

Nézd... te magad mondtad, hogy a barátnőd ebben nőtt fel, ezt tartja normálisnak. Szép és jó, hogy kirángatod a sz*rból és próbálod megmutatni neki milyen egy igazi család, de azt kell megértened, hogy amellett, hogy ez neki nyilván jól esik, még is ebben élte le élete nagy részét és nem érzi úgy, hogy a szülei tönkretették volna az életüket. Örülj neki hogy így fogja fel és nem omlik össze, nem kell gyógyszereket szednie és nem hatalmas traumának éli meg az egész eddigi életét. Jobb ez így!

A tetoválásra nem tudok mit szólni, mert nem vagyok híve, a nagyobb, látható helyen lévőnek meg pláne nem.

2013. márc. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

Nekem az szúrja egy kicsit a szemem, hogy te itt azt emlegeted, hogy csak te általad látja az élet igazi értékeit, te húztad ki a sza.ból, te vagy a megmentője...


Tudod hány és hány ugyanilyen szöveget hallottam már válni készülő és éppen marakodó házastársaktól! Meg már elvált férjektől, akik így nyilatkoztak az exükről, gyermekeik anyjáról még sok év elteltével is...


Lehet, hogy ti most épp jól vagytok és nem a válás a téma, de te máris ezt a szöveget nyomod. Nekem ez előrevetíti a kapcsolatotok végkifejletét.


Ezt nem bántásként írtam. Csak tudod tényleg sok ilyen szöveget végighallgattam már, egyik sem volt szívderítő. (Netes társkeresőn próbálkoztam az ismerkedéssel és onnan a tapasztalat).

Gondolkodj el rajta és vagy vond le a következtetést vagy próbáld meg a gondolkodásodat átállítani, mert ha ez a tetkó így zavar és nem tudod megemészteni, akkor később csak rosszabb lesz.

2013. márc. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor vannak úgy, akik bántalmazsában nőttek fel, hogy mégis kötődnek, nagyon is erősen a bántalmazókhoz. Hiszen a szeretet hiányzott nekik mindig, és a szülőkhöz ragaszkodnak. Ebben csak egy pszichológus segíthetne...
2013. márc. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!