Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megőrítenek a szüleim, mit...

Megőrítenek a szüleim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A nevelőapám 4 éves korom óta nevel ... De mindig bántott és szekált.nem tudtam soha jót tenni.soha.mindig kiabált,mások előtt cikizett,hogy dagadt vagyok,( egyáltalán nem vagyok az) h milyenek a fogaim ...

Amíg másoknak elmentek a szüleik értük amikor vége lett egy bulinak,én sétálhattam mindig haza.Volt a barátnőim szülei haza hoztak,de olyan kellemetlen volt h mi soha nem vittünk haza senkit.

Bezzeg amikor nevelőapámért kellett lemenni egyből ugrott anya,vagy ha sör kellett neki akár este 8-9 kor is ...de értem soha.a legnagyobb télben sem

Egyetemre jártam,szerettem de otthagytam mert csak azt hallgattam tőlük h csak viszem a pénzt otthonról,meg semmit nem ér h csak tanulok stb stb...Olyan is volt h kb 16 éves voltam és jártam színházba az iskolával.6 kor indult a busz én elindultam 5kor mert elég messze lakunk,csini ruha,haj smink minden és a kapuból kiabált utánam h álljak neki füzet nyírni..

Az én lelkemet annyira tönkre tették,hogy minden olyan dolognál amit nekem kellene elintéznem,elmondanom valakinek,rám tör a síró görcs.

És ez már nagyon elfajult...tegnap a párom kérdezett a gyerekkoromról de nem tudtam neki zokogás nélkül elmondani ..

Ha a páromnál vagyok vagy a párommal akkor teljesen nyugodt vagyok,semmi baj nincs,de amint jövök haza már gyomoridegem van ideges leszek ....

Miért lehet ez?

Sosem éltem kicsapongó életet.

2 pasim volt eddig,az előző 2 évig tartott a mostani lassan 1 éve ...

Miért jó ez nekik?

:(



#nevelőapa #szülői bántás
2013. márc. 27. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Apukád vagy nagyszülök nincsenek akikhez elmehetnél,esetleg kezdj bele egy komolyabb kapcsolatba és menj férjhez mihamarább.A te eseted is csak egy a sok közül,másoknál is van ilyen csak mindenki hallgat.
2013. márc. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Van egy kapcsolatom,lassan 1 éve.nagyon jól működik,csak ahhoz h hozzá költözhessek kellene hogy legyen munkám,ami lesz is április végétől.

De tudom hogy ha elköltöznék én rosszba lennék anyámékkal amit minden bántás meg sz*rság ellenére nem szeretnék.

2013. márc. 27. 11:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Kiscsillag, felnőttél!

Költözz el, és spongyát rá. Meddig akarsz még szenvedni?

2013. márc. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha az olyan egyszerű volna.még sem hagyhatom csak így cserben a szüleimet ...akármilyenek még is csak a szüleim...

Avagy mivel ők sem foglalkoztak velem én se foglalkozzak velük?

2013. márc. 27. 11:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel hagynád cserben? Még lelkifurdalást is tettek beléd.

(3-as)

2013. márc. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azzal hogy elköltözöl otthonról, még nem lesztek rosszba. Hétvégenként meglátogatod őket 1-2 órára, és elmész. Lehet hogy még jobb is lenne a viszonyotok ha nem lennétek egymás nyakán!


Szerintem is minél hamarabb költözz el, tartsd meg a tisztes távolságot. Ezek után is járjál hozzájuk, legyél kedves mint mindig, de ne maradj velük egy háztartásban, mert nagyon boldogtalan vagy. Az anyukád és a nevelőapád képtelen annyi szeretetet adni amennyire neked szükséged lenne... ettől pedig csak még szorongóbb és depressziósabb leszel.


Ha elköltöztél, próbáld meg minél jobbá tenni majd az a pár órát amit együtt töltötök. Hátha... És ha anyukáddal elbeszélgetnél majd, nem most, majd kicsit később, az se lenne rossz. A dolgokat meg kell beszélni...hogy tovább tudjál lépni.

2013. márc. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azért mondtam hogy rosszabb lenne,mert ők csak azt látnák h nincs aki itthon öszetakarít meg aki vigyáz a hugomra ...

És ettől lenne rossz a kapcsolat.

Köszönöm szépen a bíztatást :)

2013. márc. 27. 11:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem a te dolgod otthon takarítani és a hugodra vigyázni. Aki gyereket akar, annak ideje is legyen rá. Lelkileg nagyon sérültél miattuk. Nem látod magadat különálló személyiségnek akinek igényei vannak. Nem vagy a tulajdonuk. Ideje lenne ezt felfogni. Habár nem tudom hány éves vagy. Ajánlom a "Mérgező szülők" című könyvet, sokat segíthet.
2013. márc. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!