Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Semmi nem volt igaz. De nem...

Semmi nem volt igaz. De nem volt oka, hogy hazudjon. Miért tette mégis?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, semmi tragédia nem történt. Egyszerűen csak kiderült a testvéremről, hogy 4 évvel ezelőtt elvált, hogy szült egy gyereket, akit örökbe adott és semmit sem tud róla, hogy új kapcsolatot kezdett és hogy kétszer annyi a fizetése, mint állította és kb 10 nyugat-európai kiruccanása volt...


Mi eközben nem voltunk ugyan napi kapcsolatban, de mégis kéthetente beszéltünk hol telefonon, hol e-maileb, újabban facebook-on. Ünnepekkor összejöttünk, ajándékoztunk, beszélgettünk...egymástól 70 km-re lakunk.


Mindig a szépet mutatta, panaszkodott ugyan pl. az anyagi helyzetére, de az is pont hazugság volt, mert minden egyéb téren lett volna mit elpanaszolnia, éppen csak ezen az egy téren nem. A többiről meg hallagatott, sőt amikor kérdeztem a férjéről, akkor mesélgetett mindenfélét. Amikor rákérdeztem a gyerekprojektre, akkor azt mondta, hogy nagyon rajta vannak, nagyon szeretnének, de nem jön össze...közben meg terhes volt és szült... ? Még beazonosítani sem tudom így utólag, hogy ez mikor lehetett.


Egyszerűen nem értem. Ezek után hogyan álljak hozzá?

Esküszöm nem bántottam soha, nem véleményeztem negatívan semmilyen dolgát. Én is kínlódom az életemmel, a párkapcsolatommal, a munkámmal, az anyagiakkal, a gyerekkel, a súlyommal...és ezeket nem szégyellem a tesóm előtt.

Ő miért szégyellte előttem a problémáit?


Egyszerűen nem vagyok képes ezt felfogni. Legszívesebben elkezdenék püfölni egy boxzsákot, akkora bennem a feszültség.


2013. márc. 27. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Valami oka biztosan volt, hogy eltitkolta! Ezt tõle kellene megkérdezned!
2013. márc. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egeszen PONTOSAN miert van benned feszültseg? Ugy erzed, tul sokat mondtal magadrol? Ezt javasolnam megvizsgalni...

Szerintem nem tartozik senkinek beszamoloval az eleteröl, ellenkezöleg: szerintem, ha valaki nem szivesen beszel a szüleinek, testverenek, csaladjanak...stb magarol, annak oka van!! Valamiert nem bizik meg benned. Elgondolkodtato, hogyha IGAZIbol segitöen, normalisan all valakihez a csaladja, akkor miert ne kerne tölük segitseget? Ez egy ösztön, senki "nem dolgozik" maga ellen. Az esetleg elöfordulhat, h "büszkesegböl" elhallgat valamit, de ilyen eletszituaciokban, amikröl irtal, segitö hozzaallokra is böven szükseg lenne, akar segitö hallgatasra, jotanacsra...stb. Ha ugy erzi, ezt megkapna, akkor nem hallgatott volna - oka van, hogy nem ezt erezte.

2013. márc. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es, 2-es

Igazatok van, pontosan ezt gondolom. Ezért is nem értem. Minden normális gondolkodás szerint ez így van. Az okot magamban meg a családban kéne keresni. Keresem is, de nem találom.


13 éve nem élünk már egy fedél alatt. Nem voltunk túl jó család, de nincs olyan sem, amit a másik szemére hányhatnánk.


Persze megkérdeztem, hogy miért hazudott, de csak annyit mondott, hogy "ilyenek az emberek, mindenki a szépet szereti mutatni, én is ilyen vagyok".


Csakhogy én közben őszinte voltam vele és korántsem a szépet mutattam. Hogy mást ne mondjak ezalatt az időszak alatt én kétszer voltam munkanélküli, laktam 1 hónapig anyaotthonban, laktam a kisgyerekemmel garázsban... Ezekről én címszavakban mindig beszéltem neki.


Ő meg eközben vált, szült, utazgatott, miközben nekem azt mondta, hogy a férjével minden rendben, hogy nem tud teherbe esni, hogy sza.ban van anyagilag...

Semmi az ég világon nem történt volna, ha az igazat mondja. Tény, hogy nem tudtam volna rohanni segíteni, mert éppen elég volt magamnak talpra állnom és tapon maradnom, de legalább szavak szintjén megértést adhattam volna neki.


A feszültség okát nem tudom jobban megmagyarázni. Egyszerűen csak szétfeszít. Olyan, mint amikor egyszer megzsaroltak és azt sem voltam képes lelkileg elviselni, akkor is addig, addig szívtam a fogam, míg kibuggyant belőlem és lebuktattam a zsarolómat. Most ugyanezt érzem, annyira szétfeszít valami. Én őszinte voltam és nem is sejtettem, hogy a nővérem nem az.

Magát a hazugságot nem tudom feldolgozni.

2013. márc. 27. 14:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Tehat ö ugy gondolja: "ilyenek az emberek, mindenki a szépet szereti mutatni, én is ilyen vagyok", ezert ilyen volt, miközben Te nyilt, bizalmas voltal hozza. Leforditva: ö valamiert megsem erez ennyire közel magahoz, valamiert megsem volt kepes bizalmaba engedni.

Sajnalod, h nem tudtal a szavak szintjen megertest adni neki - de nyugi, nem is biztos, hogy erre szüksege volt!! Amugy ha akarod, most megmondhatod neki, hogy nem tudtal volna rohanni neki segiteni, de szivesen jelezted volna fele a megertesedet, hatha ez jelentett volna neki valamit. Aztan lehet, h ez közelebb hoz benneteket egymashoz, de az is lehet, h nem.


A miertre 2 pelda:

1. Vagy benned van az ok, tehat valamiert csalodott benned, ill. nem erzi segitsegnek a megertesed kifejezeset,


2. Nem biztos, hogy a viselkedesed miatt nem volt kepes magahoz közel engedni. Lehet, hogy pl. valami olyan lelki serüles erte kisgyerekkoraban, ami miatt ilyen lett a jelleme, mast sem kepes közel engedni. Nem tudom, ertessz-e: nem azert teszi, mert rosszat akar neked, hanem mert ez termeszetes neki.

Azert is merült fel ez bennem, mert ugy irtad, "ezekről én címszavakban mindig beszéltem neki" - a cimszavakban tajekoztatas sem egy annyira bizalmas közeledes (megha bizalmasabb is az ö reakciojanal), mintha "kiöntened a lelkedet neki"...stb, igy lehetseges, a szüleitektöl ezt vettetek at.



Haragudni es megvadolni azt, aki nem akar nekem rosszat, es meg nalam is "serültebb"?

Ugy dolgoznam fel, hogy tisztaznam magamban, hogy ez nem biztos, hogy velem összefügg, nem biztos, hogy miattam volt ilyen. Azert, mert en nyilt (szeretetteljes, adakozo...stb) vagyok, nem varhatom ezt "viszont" mastol. Ha azert adok, mert kapni akarok, ha azert szeretek, hogy szeressen, akkor az mar nem tiszta, önzetlen szeretet/adas. Ha azert adok, hogy kapjak, akkor azt nem szivböl adom, hanem elvarasbol (üzlet).

Tehat: en ilyen voltam, mert erre kepes voltam, ö olyan, mert masra volt kepes. Tettem es teszem a legjobbat, ami tölem tellett/telik. Ha szüksege van a segitsegemre, segitek (esetleg jelzem, hogy tudja, szamithat ram, csak egyertelmüen jelezze!), ha nincs, nem eröltetem ra.

2.

2013. márc. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
fura ember a tesód. én azért elmondanám neki, hogy ez mennyire fáj, mert neked is voltak nehézségeid, és talán egymás támaszai is lehettetek volna. gondolom, ezek után nincs mit mondanod neki, hisz amit ő válaszol, honnan tudhatnád, hogy nem hazudik megint? nincs így értelme valakivel beszélgetni. az pedig ráadásul intő jel, hogy az anyagi gondjairól beszélt (amik valójában nem voltak) talán még le is húzott volna anyagilag, ha megteheti. vegyél egy boxzsákot, és próbálj másfelé fordulni, mondd el neki a magadét egyszer (akár levélben, vagy facebookon, ha félő, hogy rádteszi a telefont), meglátod, megkönnyebbülsz, aztán lépj túl rajta.
2013. ápr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hu, sok igazsag van az 5.-ben is, es milyen egyszerüen megfogalmazta! Az anyagi resze föleg intö jel lehet! En sem ragaszkodnek feltetlenül egy ilyen kapcsolattartashoz (amihez a leirtak szerint ö nem is ragaszkodik), mert egy kapcsolat mindig 2-ön all.

2.

2013. ápr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!