Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha munkanélkülivé válna a...

Ha munkanélkülivé válna a férjed akkor a végtelenségig elnéző lennél ezzel kapcsolatosan vele, vagy egy idő után elkezdené emészteni a kapcsolatotokat a nékülözés?

Figyelt kérdés

Az ember persze elnéző egy ideig,de ha jó egy év múlva sincsen megoldás a problémára,abszolult kilátástalannak,tervezhetetlennek tűnik a család anyagi helyzete és csak nagyritkán akad valamilyen alkalmi munka a munkanélküli családtag számára,akkor egy feleség évekig szó nélkül kell eltartsa a családjt egymga ,eközben sajnálgatva a boldogulni képtelen férjét...


Azt hiszem nálunk válóok lesz az előbb vázolt probléma.


2013. márc. 27. 18:52
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

igen, sajnos még mindig tartja magát az a nézet, hogy a férfi dolga eltartani a családot :(

mi is komolyan megszenvedtük, amikor nekem új állásom lett, és majdnem dupláját kerestem, mint a férjem.

Akkor is nagyon szenvedett, amikor új állást talált, de pár ezerrel kevesebb fizetést ajánlottak, mint amennyiért korábban dolgozott. Hiába mondtam, hogy jobb hely, minden szempontból, nagyon sokat nyűglődött rajta.


De túléltük, megoldottuk.


Sajnos sok házasság végét jelenti a munkanélküliség :(

2013. márc. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
A végtelenség mindenkinél más. Azért azt észre lehet venni, mennyire töri magát a férj a munka után. Tényleg megtesz-e mindent, vagy nagyjából belenyugszik a helyzetébe. Minden esetre sarkallni kellene és esetleg ultimátumot adni neki valamilyen munka megtalálására. Te mégsem loholhatsz utána.
2013. márc. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te elvállalnád azokat a munkákat, amiket a párod elutasít?
2013. márc. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Utolsó ! Nyilván a kérdező párja nem utasítaná el ilyen konzekvensen a munkákat, ha éhezne és nem lenne mit ennie, vagy nem lenne fedél a feje felett.
2013. márc. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
A mai világban nem lehet kikötni, hogy ennyiért/annyiért nem dolgozom. 2006-ban voltunk Spanyolországban. Akkor ott az volt az álláspontja a férfiaknak, hogy 700 euróért nem engedik dolgozni a feleségeiket. Most, hogy 25 %-os náluk a munkanélküliség, boldogan dolgoznának még kevesebbért is. Ez van!
2013. márc. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

"Kérdező, te elvállalnád azokat a munkákat, amiket a párod elutasít?"


Ha nem, mert neki mondjuk magasabb a végzettsége akkor egész életében tartsa el a férjét? Egyébként én ultimátumot adnék. A külföldi munkát megvárnám, de ha nem jön össze 1-2 hónapon belül, akkor adnék még pár hónapot, utána viszlát. Aki meg azt írta, hogy ha a nők munkanélküliek lesznek, nekik természetes, hogy eltartsák, de fordítva max pár hónapig: kit érdekel, ha általánosságban úgy van? Akkor most a kérdező bűnhődjön és szó nélkül tartsa el a férjét, mert sok nőt eltartanak? Ezt te sem gondolhatod komolyan.

2013. márc. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Engem a férjem sosem tartott el,mindkét gyerekemnél dolgoztam a születésükig,maximum GYED-et kaptam mindkettőnél és mindkettőnél visszamentem dolgozni két éves korukban,mert szükség volt a béremre .

Viszont én a férjemet már nem először tartom el,mióta együtt vagyunk több alkalommal volt munkanélküli ,az együtt töltött 14 év alatt összeadva kb 2,5 év biztosan volt amikor nem volt munkája.

2013. márc. 27. 20:05
 18/31 anonim ***** válasza:

Elsősorban én is kiállnék a férjemért, mert a ha igenis keres állást, eljár képzésekre, és úgy se boldogul, akkor el lehet mondani, hogy ő megtesz mindent, nem az ő hibája.

De jobban belegondolva, ahogy magamat ismerem, egy idő után mégis zavarna: arra gondolnék, még se tesz meg mindent, vagy nem elég tehetséges, azért nem kell sehová. Én olyan környezetben szocializálódtam, ahol a férfi (az apám) mindig sikeres, mindenhez ért, mindig feltalálja magát. Számomra ha definiálni kéne, hogy milyen a férfi, bizony ezek a tulajdonságok a lista elején vannak. Szóval egy idő után az illetőre nem tudnék férfiként tekinteni, valószínű otthagynám.

2013. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

"A férjem hozzáállása "100.000 Ft-ért nem fog dolgozni,hanem kivárja a külföldi munkalehetőséget ,100.000 Ft-ból meg különben is ha leszámoljuk az utazást,étkezést akkor marad 50.000 Ft annyiért aztán végképp nem megy dolgozni ."


Miért, korábban mennyiért dolgozott és hogy szűnt meg az a munkaviszonya?

A külföldi lehetőséget nem kivárni kell, hanem utánamenni.

Csak a hírekből is lehet tudni, hogy hol van nagy kereslet valamire és az mennyi bevételt jelent, és a Munkaügyi Központ hírlevelében is minden hónapban van.

Ha külföldre akar menni, mire vár?

Nettó 100 alapfizetésért nem megy el dolgozni? Én elmennék. Abban van még 5 -6 hét fizetett szabadság is és cafeteria és pótlékok, jutalom. Az egy átlagfizetés. Mire vadászik ilyen helyzetben?

Te mennyit keresel? Mert ha megvan annyi, amiből kijöttök, akkor még jogos is, hogy vár egy jó lehetőségre és nem köti le magát valami vacak munkával csak mert nincs jobb.

2013. márc. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

"Január végén hazaküldték a német cégtől ahol pár hetet dolgozott,azóta folymatosan ígérgetik,hogy a jóidő beálltával visszamehet és azt állítják,hogy ki sem jelentették ."


Ha azt szívesen csinálja, akkor az miért nem jó Neked?

1 hét múlva visszahívják, szombaton jön a tavasz.

2013. márc. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!