Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik elváltak azok közül van,...

Akik elváltak azok közül van, aki még mindig hordja a jegygyűrűjét? Vagy aki elvált, de van új élettársa és még mindig hordja a gyűrűt.

Figyelt kérdés

Miért hordhat egy elvált, új kapcsolatban élő középkorú férfi karikagyűrűt, mikor nem is készül házasodni?

Ez teljesen hétköznapi, megszokott, hogy válás után marad a gyűrű?


2013. márc. 29. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az aki föképp válás után még hordja, az megakarja mutatni, hogy ö még szereti az exet, neki még jelent.


Èn a válás elött sem hordtam, mert már semmit nem jelentett nekem.


Azért hordja az illetö mert jelent neki valamit.

ha csak azért hordaná mert megszokta akkor venne magának egy semleges gyürüt. Férfiaknak is lehet ezüst gyürüt kapni ami nem karika.

2013. márc. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem meg azért hordja, mert azt hiszi más megítélése lesz kívülröl így.

Amúgy én is azt vettem észre, ha elfelejtem visszavenni, akkor a pasik nyomulósabbak, a nők meg undokabbak.

2013. márc. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, én is azt gondolom, hogy más egy férfi megítélése pl akár az üzletfelei számára is, hogyha karikagyűrű van az ujján. Nem tudom megmondani miért, hiszen senki nem lát a dolgok mögé, de valahogy bizalmat sugároz.


Egyébként nekem eddig csak kísérő gyűrűm volt, mivel elváltak útjaink a párommal még mielőtt összeházasodtunk volna. A gyűrűt azóta sem hordtam és nem is akarom. Az életem azon időszakára emlékeztet, amit inkább elfelejtenék.

2013. márc. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok benne biztos, hogy az a gyűrű az jegygyűrűje, de hát végülis karikagyűrű. Sima, arany színű, semmi csicsa.

Lehet valami abban, hogy a tekintély miatt hordja, középiskolai igazgató.

2013. márc. 29. 13:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy nagyon szép kockaköves ezüstgyűrűm, anyukámtól kaptam szülinapomra. Sokszor hordom, mert nagyon tetszik, és eddig kb. öten kérdezték meg, hogy eljegyeztek-e.
2013. márc. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A pozíciója miatt fontos lehet, hogy a magánéleti változások ne gyűrűzzenek be a munkájába.


Apám is magas pozícióban dolgozott. A karikagyűrűt mint ékszert nem szerette (nem hord ékszert, zavarja, ha van valami a kezén, nem anyám felé táplált érzésekkel függött össze). Néha el is vesztette, pl gyomlálás közben. Kb évente családi program volt, hogy átfésültük a kertet, mert bejött, hogy leesett az ujjáról és nem találja. Néha megtaláltuk, néha nem. (Vagy következő évben, amikor felástuk a kertet.:))

Viszont azonnal újat vett, mert a pozíciójában nem engedhette meg, hogy pletykákra adjon okot. A házasságukkal nincs gond, ott egyszerűen presztízskérdés volt, hogy egy kisváros vezetőjeként ne adjon alapon pletykáknak.

Egyszer kocsiszerelés előtt levette és letette a lakásban, nehogy beakadjon valamibe. Reggel rohant, elfelejtette visszavenni - másnap már körbement a pletyka, hogy válnak. Na, ő ezért hordta.


Ha esetleg elváltak volna, szerintem ugyanúgy hordta volna, a fentiek miatt.


Nekem is van olyan ékszerem, amit extől kaptam és a mai napig hordom, pedig már házas vagyok. Egyszerűen tetszik az ékszer, nem emlékként, hanem maga a tárgy.

2013. márc. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!