Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem? Elmenjek...

Mit kéne tennem? Elmenjek velük nyaralni?

Figyelt kérdés

Párommal egyetemisták vagyunk, egyelőre nem igazán van önálló keresetünk, legalábbis nem annyi, hogy megengedhessünk magunknak egy közös nyaralást.

Tavaly a családom meghívott minket (párommal együtt) nyaralni, ők álltak mindent.

Idén a párom családja beharangozta, hogy szeretnék ha most én mennék el velük (hasonló kaliberű nyaralás), örültünk is a párommal, együtt lehetünk, kikapcsolódhatunk egy kicsit. Anyagiakról szó sem volt, pedig még mondtam is, hogy ezt igazán nem fogadhatom el, annyi volt a válasz, hogy semmiség, mi is elvittük a páromat. A párom is teljesen megvolt győződve arról, hogy nem kell egy fillért sem beleadnom, ez egyfajta viszonzás. Bele lovaltam magam, aztán jött a hideg zuhany. Most közölték, ráadásul nem is túl "jófej" stílusban, hogy félreértés elkerülése végett, szeretnék ha velük mennék, de ki kéne fizetnem a részem. Ez persze olyan összeg, hogy nem tehetem meg (kb 60-70 ezer forint, pontosan még nem tudják + költőpénz), a szüleimtől nem akarok kérni, így kis gondolkozás után megköszöntem a lehetőséget és elmondtam az igazat. (hogy nincs rá keret)

Nem vagyok egy pénzéhes fajta (bár a párom szülei most nyilván azt gondolják), de megmondom őszintén egy kicsit rosszul esett. Nem probléma, hogy nem tudják kifizetni (amúgy vannak ők is olyan helyzetbe, hogy megtehetnék), de ezt nyilván tudták két héttel ezelőtt is, miért nem szóltak akkor, hogy ne éljük bele magunkat?


A párom győzköd, hogy majd ő ad bele, de nem szeretném, ő is csak egy átlag diák, már kedvem sincs az egészhez. Azt mondja önző vagyok, ha emiatt nem megyek el és h*lye ha a szívemre veszem, bár hozzáteszem őt is sokkolta az, hogy kérik a részemet. Ennek fejében viszont most ő sem akar elmenni, amit én nem tartok jó lépésnek, nélkülem is nyugodtan mehet.


Nem akarok sem bunkó lenni, sem haszonlesőnek tűnni, sem kihasználni, sem megbántani senkit. Azok után, amilyen stílusban a képembe vágták, hogy eszükben sincs kifizetni a részemet, viszont teljesen elment a kedvem attól, hogy velük töltsek egy hetet.


Ti mit tennétek a helyemben? Kérjek a szüleimtől? Hagyjam a páromnak, hogy kifizesse egy részét? Vagy egyszerűen ne érezzek bűntudatot, hogy nem akarok velük menni?



2013. ápr. 1. 21:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

A párod nem mondta a szüleinek, hogy ő egy fillért sem fizetett,amikor tavaly veletek ment nyaralni?

Lehet emiatt vannak a félreértések. Ha a szülei nem tudnak erről, akkor még nekik lehet fura, hogy te elvárod, hogy ők állják neked.

Kérdezz rá erre a párodtól először.

2013. ápr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Én ezek után nem mennék velük, az tuti. Tavaly ti mindent álltatok a párodnak nem? Persze én se vagyok haszonleső, de ha már viszonzásról volt szó, akkor számomra az azt jelenti hogy most ők állják az én részem, főleg ha tudják, hogy diákként nem könnyű leakasztani ekkora összeget, és esetleg kéne másra is.
2013. ápr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék el. Őszintén engem bántana a dolog. Nem azért mertpénzéhes vagyok, persze nyílván nem kötelező nyaralást fizessenek Neked, de ha megtehetnék és nem teszik, sőt várják, hogy fizesd a részedet az azért elég kemény...:(


Én voltam így a páromékkal nyaralni, tényleg all inclusive mindent fizettek még a zsebpénzt is ők adták. Na ez volt a ló másik oldala, mert annyira kényelmetlenül éreztem emiatt magam, hogy többé sose mennék így...de ez már az én részem a dologból...


Én nem mennék el erre a nyaralásra. Ha valakit (aki még diák) hívok valahova, akkor annak fizetem is, pláne ha a gyerekem párja, pláne ha van miből és pláne ha a szülők előző évben az én gyerekemet is vitték.


Én már sehogy se mennék, akkor sem, ha felajánlják, hogy fizetik. Már nem esne jól. Nem haragudnék, nem tartanék fenn rossz viszonyt emiatt, de valamilyen ürüggyel lemondanám és pontot tennék ezzel a végére.

2013. ápr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Az elsönek van igaza, lehet, hogy a szülök nem tudják, hogy a te szüleid ingyen vitték a barátodat.
2013. ápr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

dehogy mennék .Szerintem felnőttül viselkedtél, elmondtad h nincs keret. Ők azok a kik gyerekesen viselkednek.

A párod meg nyilván csalódott és haragszik azért mond ilyeneket, de ha rákérdeznél nem hiszem h azt mondaná h a te hibád. Mondd meg neki h ebből a pénzből utazzatok el kettesben pár napra wellnesezni...Megértem h nincs kedve ezek után a szüleivel menni. Már azért is mert bizonyos kor után az ember szereti ha a párja mellette van ilyen nagy kalandokban...

2013. ápr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék, a pénz az nagy úr.
2013. ápr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám, hogy félreértés történt, mert mivel ti elvittétek a fiút tavaly ingyen, azt hitted, hogy ők ezt akarják viszonozni. De nem baj, ha nem, csak akkor le kell mondd, mert nem fér bele most.
2013. ápr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%

nehéz helyzet. lehet én hirtelen jött indulatomban az arcukba vágtam volna a véleményemet. tök buli, h a te szüleid elviszik a párodat, etetik-itatják, benzin, belépő, fagyi, miegymás, ők meg pofátlanul le akarnak húzni.


a párom miatt nem tenném, de nagyot csalódnék bennük...


maradjatok otthon, a szülők meg pöffeszkedjenek nyugodtan a kis nyaralásukon. mellesleg süljön le a bőr a képükről. :P

2013. ápr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Tudják a szülei, hogy ő nem fizetett semmit. Kérdezték, mondtam hogy nem kell kifizetnie a részét. Amikor indultunk ők adtak egy kis költőpénzt a páromnak, amikor kérdezték nyaralás után, hogy maradt-e belőle valami, elmondta, hogy az utolsó fillérig hazahozta.


Mi nem all inclusive nyaraláson voltunk, még csak nem is tengerparton, de így is hasonló árkategória volt. Nem élünk nagy lábon, ott sem éltünk, így nem gondolom, hogy a párom kellemetlenül érezhette magát bármiért is. Ha olyan volt, akkor felajánlotta, hogy kifizeti a részét, de a szüleim határozottan elutasították, révén, ők hívták meg, akkor alap, hogy ők fizetnek.


Ha mondták volna az elején, akkor legalább nem éltem volna bele magamat, de így most azért rosszul esik ez. Nem szívesen mennék el. Úgy meg pláne nem fogadnám már el, ha most az utolsó pillanatban kitalálják, hogy még is kifizetik.

Ha mondják már az elején, hogy sajnos nem tudják kifizetni, akkor semmi probléma, de így egy kicsit elmentünk egymás mellett, ami egyrészt nekem rosszul esett, másrészt mivel kb azonnal rávágtam, hogy nem tehetem meg, hogy kifizessem, gondolom megvan a véleményük rólam.

2013. ápr. 1. 22:17
 10/23 anonim ***** válasza:
25%
Most hogy belegondolok, velem is volt ez így. Figyelj csak, a fiún keresztül üzengetnek csak, vagy ők mondják ezeket Neked személyesen? Mert én visszagondolva úgy emlékszem, hogy nálunk csak a fiúval kommunikáltam, és utólag az a gyanúm, hogy csak ő manipulált evvel, és nem volt semmiféle meghívás...
2013. ápr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!