Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám meghívott horgászni de...

Apukám meghívott horgászni de egy szomorú nézeteltérés lett a vége, hogyan tovább? 20F

Figyelt kérdés

Szeretem Édesapámat és mindig is igyekeztem a lehetö legjobb kapcsolatot ápolni vele. Sokat segített nekem a múltban és hálás vagyok érte.


Apa szeret horgászni, s a maga módjan szereti a halakat. Kiskora óta csinálja, nagy örömét leli a dologban!  Töle nagyon kedves módon meghívott engem egy horgászatra, mindent biztosított volna, pecabot, csali stb... Még sosem volt ilyesmiben részem.


Én viszont azt feleltem, hogy nem szeretnék állatott bántani sportból, mert én másképpen tekintek a halakra. Nekem akváriumom van és gondozni, felnevelni szeretem öket. Nekem a halaim egyben a társaim, olyasvalakik akiket sosem bántanék. (ha nem muszály, pl a túlélés érdekében) Tisztelem a horgászokat, mert kemény sport, de én nem kérek ebböl. Szívesen kimegyek mellé a tóhoz, de csak mint néző és értékelem a felkínálását.


Erre apa nagyon elkeseredett és csalódott volt. Azt felelte egy igazi férfinak kötelessége tűrnie az ilyen dolgokat és az lenne a helyes ha vele tartanék. Megérti az érzéseim, de éhen halnék egy keményebb, ételhiányban küszködö társadalomban. A férfi dolga a vadászat. Azért is haragudott még, hogy úgy mondok valamire ellent, hogy sosem próbaltam ki és hogycsak egy szép élményt akart volna adni.


Össze vagyok zavarodva és nem tudom, mi lenne a helyes... Ti mit gondoltok?


2013. ápr. 4. 20:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem egyszer elmehetsz.Lehet az is amit írtál hogy kiülsz mellé.De még ha horgászol is egy alkalomtól nem dől össze a világ.

Pl.Én szeretem a kutyákat de mégis volt olyan hogy gázsprayvel kellet lefújni egy másik kutyát.Kb ez is ugyanez

2013. ápr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%

Teljesen veled vagyok egy véleményen,mintha az én véleményem et írtad volna le erről az egészről.

Nem vagyok vegetáriánus,de soha nem bántanék egy állatot nem tudnék megölni semmilyet.

Ez a férfi dolga a vadászat elég régimódi gondolkodás,nekem nem jön be.

Szerintem neked van igazad,ha nem tetszik neki hogy nem horgászol akkor csináltok más programot közösen.

2013. ápr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
A horgászat sokszor nem is a halfogásról szól. Ültök a víz partján, ahol csend van és nyugalom. Beszélgettek egy jót, akár olyan dolgokról is, amelyekről soha vagy csak ritkán esik szó. Ha fogtok halat jó, ha nem, az sem nagy gond. Menj el vele, számára fontos, hogy ilyen közös élményetek is legyen. És számodra is az lesz,ha ő már nem lesz. Én is voltam nagypapával, bár nem szeretem a halat. De még ma is mosolyogva gondolok azokra az alkalmakra.
2013. ápr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
18%
Ismerkedj meg a sporthorgászattal. Ők a halat kifogják és visszateszik a vízbe. A világért sem vinnék haza. Nem olcsó sport, dehát a golfozás sem az. Így közelebb kerülnél a horgászathoz és édesapád kedvére is tehetnél.
2013. ápr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled valamilyen szinten, de azért egyszer elmehettél volna apukáddal. Mondjuk apukád is szerintem túlreagálta, hiszen mondtad, hogy kimész mellé a tóhoz, csak nem szeretnél horgászni. De szerintem ha ez neki ennyire fontos, akkor egyszer horgászhatsz vele, nem dől össze a világ. Én egy farmon dolgozom, és nekem azzal kell szembenéznem, hogy a birka, akit kiskorától neveltem, cumisüvegből etettem, gyógyítottam, ha beteg volt, most vacsora a tányéromon. Túl lehet élni, ez az élet rendje.
2013. ápr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

"egy igazi férfinak kötelessége tűrnie az ilyen dolgokat és az lenne a helyes ha vele tartanék. Megérti az érzéseim, de éhen halnék egy keményebb, ételhiányban küszködö társadalomban"


Aki utálja a pecázást azt értelmes ember nem veszi rá olyanra amit nem szeret!Nem eszkimók vagyunk van egy társadalmi munkamegosztás!Ha annyi esze nincs hogy aki nem szeret pecázni azt hülyeség erőszakolni akkor az baj!

2013. ápr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Szerintem is apukád reagálta túl - persze lehet, hogy te is tudtad volna finomabban megfogalmazni a dolgot, ha tudod, hogy ő éppen erre ilyen érzékeny. Szerintem az lenne a helyes, ha bocsánatot kérnél - ezt őszintén megteheted, hiszen te tényleg nem akartad őt megbántani, és újra felajánlanád neki, hogy szívesen kimész vele a tóhoz, de részt venni a halak kifogásában nem szeretnél.


Ezt már ne mondd neki, de őneki szíve joga azt gondolni, hogy te éhen halnál egy éhínség esetén, viszont te önálló személyiség, tőle független ember vagy, és nem vagy köteles mindig egyetértened ővele - még akkor sem, ha ő az apád. És ugyanúgy, ahogy neki joga van a véleményéhez, és ahhoz is, hogy egyszer el is mondja neked, mit gondol (de ahhoz nem, hogy örökké ezzel traktáljon), neked is jogod van a saját elveidhez: te nem akarod a halakat bántani.

2013. ápr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

"úgy mondok valamire ellent, hogy sosem próbaltam ki"


Ilyen nincs hogy valamit ki kell próbálni!!!Amúgy itt írt valaki egy baromságot hogy a sporthorgászok kifogjág a halat majd visszadobják! Egy horoggal fogják meg ami megsebesíti a halat hát köszönöm szépen értelmes ember az ilyen!Miért kell az állatot kínozni?Barmok!!!

2013. ápr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Én egyszer bevállalnám.
2013. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Pedig az igazi sporthorgászok tényleg kifogják, és visszaengedik a halat. Egy komoly felszerelés súlyos tízezrekbe kerül, s ennek egyik része a pontypaplan. A kifogott hallal, mint a hímes tojással, úgy bánnak: a pontypaplanra helyezik, lemérik, esetleg fotózzák, majd a több ezer forintos fertőtlenítő folyadékkal lekezelik a sebét, ha felsértette a horog. Végül a paplanban viszik a vízhez, és óvatosan visszaengedik.

Sok sporthorgásznak van otthon akváriuma is.

Az ún. húshorgászok csak a "zsákmányra" hajtanak, az egy más kategória.

2013. ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!