Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez ellen mi az "orvosság"?

Ez ellen mi az "orvosság"?

Figyelt kérdés

sziasztok

valahogy olyan szinten önbizalomhiányom van, h folyton azt hallucinálom h a barátom nem is szeret és addig csesztetem ezzel vagy nyavalygok, h már elege is lesz belőlem...mivel lehet ezt elmulasztani? Tegnap pl vett nekem virágot és én választhattam filmet...szóval gondol ő rám. De én valahogy állandóan attól félek h nem szeret


2013. ápr. 6. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha azt érzed, annak meg van az oka. Vagy talán sokat vársz egy kapcsolattól.
2013. ápr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tudom h a probléma bennem van. Semmi önbizalmam. Mindent tőle akarok, tőle várom a boldogságot. Sehonnan máshonnan nem merítek energiát, őt akarom kiszipolyozni. De ez nem jó....az a baj, h alig ismerek rajta kívül vkit a környéken és ezért nagyon ragaszkodom hozzá
2013. ápr. 6. 13:16
 3/9 anonim ***** válasza:

Két oka lehet ennek.

Egyik hogy jól érzed és a párod tényleg nem nagyon szeret már.

Másik, ok, hogy a párod szeret, de ahogy írod önbizalom hiányos vagy, és csak beképzeled.

Ha az utobbi áll fent, akkor azt a családból hoztad, és a nevelésed volt ilyen. Nagyrészt szidásokkal neveletek, és a jó cselekedetee háttérbe szorultak, nem voltak megfelelöen kiemelve.

Amit tudsz csinálni, hogy egy önbizalomerösitö kurzust, terápiát keresel, ahol megtanulod hogy amgadat is értékeld és nem cska rossz dolgok vannak.

2013. ápr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
szerintem a családom nagyon rendesen nevelt. Valószínűleg túl nagy burokban nőttem fel, anyukám sokat dicsért mindig meghallgatott. Lehet h ezt a fajta burkot várom a páromtól is. Hozzászoktam h folyton pozitív megerősítést kapok és ezek éltetnek. Most h a családomtól messze vagyok nem kapom ezt meg és magamnak nem hiszem el...ez is lehet a baj
2013. ápr. 6. 13:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát igen.Mankónak használod a társadat.állj a saját lábadra ne a másikra támaszkodj.Akkor az önképed is sokkal jobb lesz.
2013. ápr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
h kezdjek hozzá? Bármi tanácsnak örülök
2013. ápr. 6. 13:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem vagy önbizalomhiányos, csak egyedül érzed magadat, mert csak a párod van melletted. Tõle vársz el mindent, hogy tudj élni a családodtól való elszakadás miatt. Ismerem ezt a helyzetet, mert én is elkerültem a családomtól messze. Csak a párom volt nekem, senkit sem ismertem.
2013. ápr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
és h oldottad meg? Mert ez így nem mehet örökké...
2013. ápr. 6. 14:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha valóban alaptalanok a félelmeid,az természetesen abból fakad,hogy alul értékeled magad.Ezen segíthetne,ha találnál magadnak valami olyan elfoglaltságot,ami a szabadidődben leköt,hasznos,értelmes.A sport például segít kapcsolatokat építeni,lenyugtat,energiát ad.
2013. ápr. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!