Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek a szájfertőzése ellen?

Mit tegyek a szájfertőzése ellen?

Figyelt kérdés
1,5 éves kislányomnak már kb. 1 hónapja a nyelve végén és kicsit oldalt hol piros 1-2 kicsi dudoros folt, hol kicsit hosszúkás, néha vágás szerű "seb" látható. Volt amikor meg kicsi fehér kör is volt körülötte. Természetesen elmentünk vele már 2 orvoshoz is, de sajnos nem tudtak belenézni a szájába,mert olyan hisztizést csapott és persze a száját nem nyitotta ki. Tehát nagyjából csak az én elmondásom alapján állapították meg, hogy ez valószínűleg vírusos szájfertőzés (afta jellegű). Az egyik doki kapásból a Tantum verde sray-t ajánlotta, de sajnos ezt se ecsetelve, se befújva nem tudom a szájába juttatni... Egyedül amivel még tudtam próbálkozni, ha olyan nyeles, fogíny masszírozós műanyagra ráfújta, azt szereti rágni és úgy bevette... No de ez sem bizonyult túl hatékonynak, valószínűleg mert máshol szopogatta le róla... A másik doki meg Isoprinosine szirupot írta fel, ami immunerősítő is... Van sok mellékhatása, ami miatt vártam vele mostanáig, de ma megláttam milyen a nyelve és próbáltam beadni neki ebből... Se kispohárból, se kanálból nem megy, mert nem tetszik neki az íze.... Ááááá, nem tudom mit csináljak, más betegsége szerencsére eddig nem volt, eszik rendesen, még narancslevet is iszik, tehát nem csípheti a sebeit, de állandóan nyúlkál oda a szájába, dörzsölgeti...Ki, mit tanácsolna, mert már nem tudom, hogy adjak be neki bármi gyógyszert...

#baba #kisgyerek szájfertőzés #orvosság beadása
2013. jan. 25. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez volt semmi nem használt neki.mig nem felfedeztünk zalaegerszegen egy doktornőt aki lézerrel kezelte 3x és csodát tett a 18hónapos kisfiunkkal.a betegség kb 1 hét alatt igy megszünt
2013. jan. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Uhhh, remélem ránk nem ez vár... És a lézerrel hogy tudott a szájába "nyúlni"? Vagy nálatok nem volt ilyen probléma...?
2013. jan. 25. 17:22
 3/4 A kérdező kommentje:
jaa és mit mondott doktornő, hogy mitől van ez, mi ez???
2013. jan. 25. 17:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Le kellett fogni,a doktornő pedig egyik kezével kitàmasztotta a szàjàt.azt mondta vírustol van.de èn màr nem hagytam volna kinlodi ennyit a gyereket,mert ha jol gondolom mèg mindig küszködtök.borzasztoan kellemetlen és fàjdalmas neki ez a betegség..mihamarabbi kezelèsre szorul
2013. febr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!