Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámnak pszichológus...

Anyukámnak pszichológus kellene, de nem akar elmenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyukám 45 éves, régóta vannak dühkitörései, amik az évek során egyre súlyosabbak lettek, barátai nincsenek, évek óta rokkantnyugdíjas. Az egyetlen kapcsolata a külvilággal (rajtam kívül) az internet, különböző fórumokon, blogokon szól hozzá mindenhez, ott éli az életét. Sok mindent próbáltam már, hogy kimozduljon, párszor elment egy helyi pszichológushoz is a dühkitörései miatt, de egy idő után nem járt többet...félek, hogy ez a bezárkózás, és a kontrollálhatatlan düh miatt egyszer magában tesz kárt...tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek.
2013. ápr. 7. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:

"mit tegyek?"


Semmit. Te már mindent megtettél (ahogy írod szakembernél is volt már), segíteni viszont csak azon lehet aki hagyja hogy segítsenek rajta (ha ő hagyná akkor szerinted otthagyta volna a pszichológust?).

2013. ápr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazad van, csak nehéz nézni, hogy egyre rosszabb állapotban van.

:S

2013. ápr. 7. 17:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Te hány éves vagy, attól függ a dolog.

Ha 18 év alatti vagy, akkor ez még gyámügyi eset is lehet, hogy Te ki vagy téve a dühkitöréseinek.

Ezt amúgy dühfüggésnek is hívják, és sokan szenvedélybetegségnek tartják.

Elmehetsz egy olyan csoportba, ahol szenvedélybetegek hozzátartozói vannak.

2013. ápr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok, már nem élek anyukámmal.


A csoport ötlet tetszik,utánanézek-köszönöm.

2013. ápr. 7. 17:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem éltek együtt, akkor valóban ez lehet az aktuális lépés.:)

A 12 lépéses programok közt láttam ilyen csoportot, ezt a neten lehet fellelni, illetve a szakrendelőben is kérdezheted a pszichológust, hogy mit tanácsol.

2013. ápr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2013. ápr. 7. 18:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Szivesen.
2013. ápr. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!