Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy itt sok...

Miért van az, hogy itt sok apa fizetni nem akar, gyerektartást vagy minél kevesebbet, de a közös felügyelethez viszont már nincs "kedvük"?

Figyelt kérdés

Jellemzően azok szoktak itt kardoskodni,akik amúgy is 10-15 ezer forintokat fizetnek gyerektartás címén. A közös felügyelet szintén kiesik,mert foglalkozni kéne a gyerekkel esetleg.


Az ilyen minek csinál gyereket,akinek semmi felelősségérzete nincsen ?

ja és nem vagyok elvált,kisemmizett,pénzéhes nő :D Boldog családom van,egyben,szóval csak kíváncsi vagyok .


2013. ápr. 8. 10:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Ezen az oldalon vannak érdekes emberek:) Egyébként a valóéletben én egyáltalán nem ezt tapasztalom a környezetemben. Mi is elváltunk az első férjemmel, közös a felügyelet, nincs gyerektartás, mindent meg tudunk beszélni (persze kompromisszumok kellenek mindkét félről) Családban, baráti körben is vannak elváltak, ha nem is mindenhol működik a közös felügyelet, de nem marakodnak, sem a gyereken, sem a pénzügyeken.

Szerintem azért több a pozitív példa :)

2013. ápr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%

fordítsuk már meg a helyzetet

minden anya azért sír h nála legyen a gyerek

akkor legyen a pasinál inkább

és te fizess a minimálbérből 20ezret havonta???

na megtudnál élni??

ezeken is el kellene már gondolkodni.

mert míg egy pár közösen neveli a kis csemetét, addig egy lakóközösséget alkotnak, közös a bevétel és kiadás, de ha szétmennek, önálló albérlet, egyedül megy minden költség, minimálbér környékén nem nagyon megoldható h jól gyere ki belőle

a nők úgyis rosszabbul keresnek mint a pasik, 70-80 az átlag

lenne sírás rívás ha nekik kellene fizetni még 20 ezer gyerektartást

na ezért huzadozik minden férfi is

2013. ápr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Kicsit egyoldalú a kérdés. Akkor én megkérdezhetném, hogy miért szül gyereket a nő egy felelőtlen embernek.
2013. ápr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
utolsónak! a 20000 gyerektartás még mindig kevesebb mint eltartani a gyereket. ettöl függetlenül nem kevés pénz! szüksége lehet rá annak aki egyedül neveli a gyerekét
2013. ápr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
bocs. akkor nem utolsónak hanem előttinek
2013. ápr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
98%

Tanár vagyok és a tanári karról elmondható, hogy kivétel nélkül elvált anyákból áll. (Kivétel az igazgatónő, neki a polgármester a férje).

Úgyhogy van tapasztalat a témában.

Az apai magatartásnak igen széles skálája felvonul. A lényege mindegyiknek az, hogy a nő marad a teher nagy részével magára. Ha keveset, ha többet, ha egyáltalán nem fizet az exe, ha foglalkozik néha a gyerekkel, ha rá sem néz sohasem, az biztos, hogy az anyák nélkülöznek és mondanak le a saját életükről azért, hogy a gyereknek a legtöbbet megadják.

Az apák pedig mennek/mentek és élik világukat.


A közös felügyelet egyik kolléganőmnél egy darabig működött. Az egyik gyerek egyiküknél volt, a másik gyerek a másiknál és egyik szülő sem fizetett a másiknak semmit. Aztán az apánál nevelődő gyermek 14 évesen úgy döntött, hogy anyával akar élni. Bírósági tárgyalás, gyerekelhelyezés után anyához került ez a gyerek is és innentől fizetnie kellett apának. Na azóta magasról tesz a gyerekeire és fizetni sem hajlandó. Anyuka számláját meg már inkasszózták. Úgy dobtunk össze nekik már karácsonykor is élelmiszereket, hogy tudjanak a téli szünetben mit enni. :(

2013. ápr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

egy filozófus barátom mondta egyszer.

minek gyerek az ilyen embereknek, mert önző vmelyik?

azt hiszi h a gyerek szülés megváltoztatja az életet, és h neki szüksége is van rá(amelyik fél jobban akarja, ált a nő)

ált meg is változtatja, mert ritka az a család ahol béke és harmónia van utána, csak sajnos rosszabb irányba változik utána, veszekedés, válás, anyagiasság köszönt be a családokba utána, és mindezt egy kis gyerek miatt.

2013. ápr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, miért van az, hogy az érintett nők is keverik a dolgokat? A közös felügyelet nem azonos a megosztott gyermekelhelyezéssel, az egyik a gyerek ügyeinek közös vitelét jelenti, a másik a gyerek tartózkodási helyét.

Persze, ha a gyermekelhelyezés megosztott, akkor evidens, hogy a felügyeleti jognak is közösnek kell lennie, de ha az egyik szülőnél van elhelyezve a gyerek, akkor is lehet a felügyeleti jog közös, tehát mindkét szülő ugyanúgy eljárhat a gyerek ügyeiben továbbra is.

2013. ápr. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8-as

6-os voltam, lehet, hogy nekem írtad. Az említett példában sokáig nem volt válás, így semmilyen hivatalos eljárás. Két fedél alatt éltek, egyik gyerek itt a másik ott, de mindketten törődtek mindkettővel. Egészen addig, amíg az egyik gyerek úgy döntött, hogy neki a másik szülő kell. Ekkor került sor a hivatalos eljárásra és a gyerekelhelyezésre.

2013. ápr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%

10.34

Megpróbálom összefoglalni. Tehát: a polgármester férfiak rendesek, becsületesek, minden más férfi viszont piszok gazember. És természetesen minden nő szegény áldozat, akit becsaptak.

2013. ápr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!