Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőn a pénzes borítékra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőn a pénzes borítékra rászokás írni kitől van vagy az "nagyzolás"? Kérhetek minél több "élmény választ" rá akár mint aki adta vagy aki kapta?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 23:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Mi sose írjuk rá, és én sem szerettem volna tudni, hogy kitől mennyit kaptunk. Mi azért rendeztünk esküvőt, hogy velünk ünnepeljenek, nem pedig, hogy költségekbe verjék magukat. Tehát, nem írjuk rá.
2011. júl. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Természetesen rászokták írni a nevet és a lakcímet is. Utóiratként pedig azt is ráírhatod, hogy ha lesz pénzed megadod.
2011. júl. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi senkitől nem kaptunk szimplán borítékot, általában valamilyen ötletes formában csomagolták be a pénzt, amire természetesen ráírták, hogy xy-tól szeretettel. Volt például, aki kis inget hajtogatott a tízezresből azzal a szöveggel, hogy az első baba kelengyéjéhez.
2011. júl. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi olyan képeslapot adtunk, amin volt egy pici "zsebecske", és abba tettük a pénzt, tehát a képeslap alapján beazonosíthatóak voltunk.:)

2011. júl. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az összes boritokot ugy kaptuk, h teljesen üres boritek, benne esküvöi üdvözlö kartya (ahogy van nevnapi...stb iroszerboltban vehetsz), ezen jokivansagok es alairas. Nem teljes nevvel, hanem pl. Kati, Juci es Jozsi. Vagy Darabos csalad. vagy Darabos Jozsiek. Tehat ugy, hogy abbol a hazasulandoknak kiderüljön egyertelmüen, kitöl kaptak.

Nem mind ismertek egymast, tehat nem beszeltek össze, hanem valoszinüleg a 2 orszag különbözö reszein ez a szokas.

A 2 kerdesedet nem ertem.

2011. júl. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt, aki ráírta, volt, aki nem és volt, aki egy kis üzenettel, versikével, jókívánsággal és aláírással tett egy kis kártyát a borítékba a pénz mellé. Nekem ez utóbbi volt a legszimpatikusabb gesztus, a mai napig őrzöm a cetlit.
2011. júl. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Felénk az a szokás,hogy azt a borítékot adják vissza,amiben a meghívót adtuk,tehát rajta van a család neve.Szoktak még beletenni egy kedves kis üdvözlő kártyát valamilyen gratuláló szöveggel,abba a széthajthatós kártyába teszik a pénzt,majd a borítékkal együtt adják át.
2011. júl. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

A borítékra nem kell írjál semmit, viszont a pénzjegyeket aláírhatod, sárga filctollal. Csak ne feltünően,hogy az egészet beborítsa....

Egyébként nekünk "esküvőnk" sem volt,de az biztos,hogy én személyesen adnám át az ajándékomat.

2011. júl. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
61%

ez rossz ötlet, ha az esküvőn akarod odaadni, akkor add a kezükbe, vagy kinyissák ott, vagy nem, de szerintem vagy nem lesz... és csak úgy bedobják a többi közé


ha azt akarod, hogy mindenképp kinyissák, akkor add oda az esküvő előtt, vagy után, amikor "ráérnek" ilyesmire, és nincs az a tömet, ha érted amit akarok írni

2011. júl. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
nálunk úgy szokás hogy ráírják, hogy ki adta,mert így pontosan tudják a fiatalok, hogy ha majd ők lesznek meghívva ide vagy oda, mennyit kell visszavinniük....
2011. júl. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!