Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben az esetben,...

Mit tennétek ebben az esetben, mit gondoltok, mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Előzmények:A férjemről kiderült, hogy kleptomániás és notorius hazudozó, ráadásul fűvel-fával megcsalt.Sajnos itthonról is lopkodott.Egyetlen szerencse, hogy agresszív legalább nem volt és nem ivott.Minden esetre nekem ennyi is elég volt és kiadtam az útját.Nálunk lakott, soká anyám tartotta el.Nagyon nehezen lehetett csak rávenni, hogy szálljon be a költségekbe.Jól élt itt, többet kapott tőlünk mint a saját családjától, nem volt neki elég...


Miután elváltunk, néha eljött meglátogatni a gyermekünket, de ilyenkor sem ment el általában üres kézzel, bármit elemelt, elég volt egy pillanatra szem elől téveszteni.Szerencsére a látogatásai kb 5 éves időközönként történtek.

Gyerektartást sosem fizetett, ami nagyon alacsony összeg volt, ha akarta volna, segélyből is tudta volna fizetni, de mindig talált valami kifogást.


Jelenlegi helyzet:A gyermekem már felnőtt korú, és végre eljutottunk odáig, hogy megkapjuk a megelőlegezett gyermektartást.Nem tudom, az lehet-e az oka, hogy erről értesítést kapott a volt férjem is, de most újra felbukkant.Valahogy felkutatta a gyereket a neten és szeretné vele felvenni a kapcsolatot.

Nos, emiatt tettem fel a kérdést....Vegyesek az érzéseim.Abszolút nem bízom benne, gyermekem sem bízik, viszont ő kíváncsi rá, hiszen kiskorában látta utoljára.Nem kötődik hozzá és nem naív gyerek, tud róla mindent, a jót is és a rosszat is, mert én nagyon bizalmas és őszinte kapcsolatban neveltem.Tehát tudja, mire kell vigyáznia.Haragudna rám, ha egyértelműen eltiltanám az apjától és talán nem is lenne a leghelyesebb, de féltem is, mert hiába felnőtt, nincs tapasztalata hála istennek ilyen szélhámosokkal és nem szeretném, ha őt is meglopná, becsapná, vagy bármi egyéb negatív következménye adódna ha felveszik a személyes kapcsolatot.

Mit gondoltok, mit tippeltek, mi sülhet ki a dologból?Mi tehetnék még?


2013. ápr. 11. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a fiad helyébe hagynám a francba. Ha tudja, hogy milyen és ép esze van, akkor nem hiszem, hogy annyira akarna vele találkozni. Elmondhatod neki te is a véleményed, hogy mit gondolsz róla, hogy nem örülnél neki, hogy találkozzanak... stb.
2013. ápr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit takar a felnőtt korú? Hány éves?


Lakásba tuti nem engedném,kávézó és csak 1-2ezret vigyen magával.

2013. ápr. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
én is kávézóba invitálnám. Ha gondolod és a gyereked beleegyezik elkísérheted te is. Akár nyíltan, akár a sarokban megülve h ha segítségre van szüksége segíthess neki. De ha nem agresszív akkor nem fogja bántani. Értékes cuccokat meg ne vigyen magával
2013. ápr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerencséd van, akkor csoda történt, és a volt férjed megváltozott. Ha meg a gyerek láttán még ütősebb(érzelmileg) lesz számára a találkozás, akkor szerintem van esély, hogy a gyerek hasson rá pozitiv értelemben, ő meg a gyerekre. Próbáld meg pozitivan nézni a dolgokat, hiszen irtad, hogy a gyerek fel van készítve. Sosem tudhatod, hogy egy valaha negatív figura életében nem történt -e egy olyan változás, ami homlokegyenes mint amit te annó tapasztaltál.
2013. ápr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tiltanám meg a találkozást, de azért előtte adnék egy-két tanácsot a gyermekemnek. Valószínűleg ő is tudja azért, hogy nagyjából mire figyeljen oda. És valószínű az is, hogy bizalmatlan lesz felé, hiszen évek óta nem látta. Mindenképpen valami semleges helyen találkozzon vele és ne vigyen magával sok pénzt, számára értékes dolgokat, mert lába kélhet. Én azért meghallgatnám, hogy mit akar mondani az apám ennyi idő után, mi az, amiért most kíváncsi rám, de sem hosszan tartó kapcsolatot, sem támogatást sem semmi mást nem remélnék.
2013. ápr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Te maximum annyit tehetsz, hogy bemutatod őket egymásnak, és utána magukra hagyod diszkréten. Hiszen meg kell ismerniük egymást. Én biztosan nem avatkoznék bele, max. akkor ha a gyereket egy negatív lépés éri. 1-et kibir egy gyerek, főleg ha olyan stabil mint aminek tűnik az irásod alapján.
2013. ápr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mit takar, hogy felnőtt korú?Nos, betöltötte a18-at.Ő úgy gondolja, inkább egy nyilvános helyen találkozna vele szívesebben, ő is tart attól, hogy beengedje, mert nincs kedve azt lesni, mit lop el esetleg.Benne a kíváncsiság keveredik bizalmatlansággal.Ő az apjával ellentétben becsületes és megbízható, a mi családunkban ez volt a szokás.

Volt férjem , mit utólag kiderült már kiskorától kezdve lopott, szüleitől is.Lehet, hogy orvosi eset, de erre akkoriban, mikor együtt voltunk, nem gondoltam.Különben is, a szüleinek kellett volna kezeltetni, sok évük lett volna rá, nem nagyon törődtek vele.Mi minden mást megtettünk ezért az emberért, amit tudtunk.az biztos, hogy előttem végleg elásta magát.Nem fogok vele veszekedni, ha meglátom, de sem bizalmat,sem megbocsátást tőlem nem várhat.Új életet kezdett, legyen boldog, ha csoda történik, talán még javulhat is, kívánom, hogy sikerüljön neki.De az én már sokszor tapasztaltam életemben, hogy kutyából nem lesz szalonna.Így vélekedem róla is.

2013. ápr. 11. 12:46
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyereknek joga van találkozni az apjával. Az én apám is hazudós, és ravasz is. De mire felnőtt lettem és újra felvettem vele a kapcsolatot, már tudtam kezelni, mert tudtam, hogy mire számíthatok. Édesanyám engedte, nem szeretem őt kevésbé :) Apám, az apám, és ezt a gyereked is tudja. Ha eltiltod az apja elől, akkor összeveszhettek, vagy elmegy a tudtod nélkül, az még rosszabb. Engedd neki, ha úgy érzi, akkor úgyis fog tanácsot kérni, mert mint írtad bizalmas kapcsolatotok van. Semmi okod az aggódalomra.
2013. ápr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Shaddark ***** válasza:
100%

Az ilyen típusú emberek nagy szélhámosok. Az a baj, hogy képes rá hogy megszerettesse magát vele, elérjen nála bármit idővel. Potenciális célpont a gyereke neki. Ráadásul mivel ő csak a happy időkben lesz a "gyerekkel" így neked aki a mindennapok nehéz küzdelmeiben élsz együtt vele esélyed sincs ellene érzelmi téren felvenni a kesztyűt. Amíg meg kiderül hogy ő neki is csalódnia kell ki tudja mit ér el.

Ám ha szegények vagytok akkor jó minden, én is ezért költöm el egyből a fizetésem, akinek nincs pénze annak nincs min aggódni :)

2013. ápr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bízz a gyerekedben, felnőtt és hallomásból ismeri az apját.
2013. ápr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!