Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben az esetben,...

Mit tennétek ebben az esetben, mit gondoltok, mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Előzmények:A férjemről kiderült, hogy kleptomániás és notorius hazudozó, ráadásul fűvel-fával megcsalt.Sajnos itthonról is lopkodott.Egyetlen szerencse, hogy agresszív legalább nem volt és nem ivott.Minden esetre nekem ennyi is elég volt és kiadtam az útját.Nálunk lakott, soká anyám tartotta el.Nagyon nehezen lehetett csak rávenni, hogy szálljon be a költségekbe.Jól élt itt, többet kapott tőlünk mint a saját családjától, nem volt neki elég...


Miután elváltunk, néha eljött meglátogatni a gyermekünket, de ilyenkor sem ment el általában üres kézzel, bármit elemelt, elég volt egy pillanatra szem elől téveszteni.Szerencsére a látogatásai kb 5 éves időközönként történtek.

Gyerektartást sosem fizetett, ami nagyon alacsony összeg volt, ha akarta volna, segélyből is tudta volna fizetni, de mindig talált valami kifogást.


Jelenlegi helyzet:A gyermekem már felnőtt korú, és végre eljutottunk odáig, hogy megkapjuk a megelőlegezett gyermektartást.Nem tudom, az lehet-e az oka, hogy erről értesítést kapott a volt férjem is, de most újra felbukkant.Valahogy felkutatta a gyereket a neten és szeretné vele felvenni a kapcsolatot.

Nos, emiatt tettem fel a kérdést....Vegyesek az érzéseim.Abszolút nem bízom benne, gyermekem sem bízik, viszont ő kíváncsi rá, hiszen kiskorában látta utoljára.Nem kötődik hozzá és nem naív gyerek, tud róla mindent, a jót is és a rosszat is, mert én nagyon bizalmas és őszinte kapcsolatban neveltem.Tehát tudja, mire kell vigyáznia.Haragudna rám, ha egyértelműen eltiltanám az apjától és talán nem is lenne a leghelyesebb, de féltem is, mert hiába felnőtt, nincs tapasztalata hála istennek ilyen szélhámosokkal és nem szeretném, ha őt is meglopná, becsapná, vagy bármi egyéb negatív következménye adódna ha felveszik a személyes kapcsolatot.

Mit gondoltok, mit tippeltek, mi sülhet ki a dologból?Mi tehetnék még?


2013. ápr. 11. 12:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Eltiltani úgysem tudod, jobb ha támogatod és nem a hátad mögött kell ezt intéznie, így legalább fordulhat hozzád tanácsért, ha szükséges.
2013. ápr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Attól is félek, hogy esetleg megszeretteti magát, lehet, abból a célból, hogy aztán a gyereken keresztül próbálja megszerezni a bizalmat, rajta keresztül bejutni a lakásba.Gondolom, nem örül neki, hogy a megelőlegezett gyerektartás miatt majd fizethet.Szerintem már gondolkozik, hogy szerezhetné majd vissza, mármint a kiadott pénzt...Bár, arra is mérget veszek, hogy ha a gyermekemet csak egyszer meglopja, vagy megkárosítja bár mivel, akkor az életben többet nem fogja a közelébe engedni, sőt, örülhet az uraság, ha ép bőrrel megússza.Nem tudja az apuka, hogy a gyermeke az én viharos temperamentumomat örökölte...
2013. ápr. 11. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!